Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2018, 17:24   #1
MaciekBo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2017
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie wydłużająca się naprawa w ASO czyli nieudolność Ford Polska

Witam forumowiczów.

Postanowiłem opisać tutaj mój problem z naprawą nowego Forda Focusa ponieważ kończą mi się pomysły i może ktoś będzie mógł pomóc.

W dużym skrócie w czerwcu 2017 kupiłem z żoną Forda Focusa St-Line 1.5 EB, samochód jest na firmę żony. W listopadzie niestety w bok samochodu wjechał VV. Drzwi wgniecione, poduszki wystrzeliły, generalnie nie tak źle i żonie nic się nie stało. 22.11.2017 oddaliśmy samochód do serwisu ASO Wikar w Krakowie. Serwis w miarę szybko uporał się z większością roboty i została podsufitka do wymiany.

I tu zaczynają się cuda. Do serwisu przyszła podsufitka czterokrotnie i za każdym razem uszkodzona. ASO przekazało mi że podsufitka parokrotnie nawet nie wyszła z magazynu ponieważ już tam zauważyli że jest uszkodzona. Przed ostatnia podsufitka dotarła do ASO 30.01.2018 i przez miesiąc nie dotarła żadna kolejna.
Kontaktowaliśmy się z Ford Polska Grażyną Meszką poprzez e-mail, niestety Ford Polska kompletnie mnie ignoruje. Na wiele e-maili odpowiedzieli raz (12.02.2018 ), że temat wyjaśniają i w sumie tyle od tego czasu, na żaden kolejny email nie odpowiedzieli. Wczoraj Grażyna Meszka przekazała nam że w piątek przyszła kolejna (piąta) podsufitka i oczywiście też jest uszkodzona, znowu przeprasza,wyjaśnia sprawę itp, nic konkretnego.
Wysyłka podsufitki wydaje się prosta, niestety dla Forda jest to niczym misja na Marsa. Od 12.12.2017 przychodzą uszkodzone i nikt z tym nic nie może zrobić. Pytałem się w ASO i Forda czy jest jakiś limit wysyłek aż ktoś nie wiem, może sam po nią pojedzie. Niestety ASO przekazało mi że nie ma takiego limitu a Ford nic nie odpisał. Jestem w kropce bo za samochód płacę raty, on stoi prawie naprawiony w ASO i nikt nic nie może z tym zrobić. Mamy czekać na kolejną podsufitkę i kolejną i kolejną i kolejną...

Pisałem do ubezpieczyciela, niestety on wypłacił ASO pieniądze za naprawę i sprawa dla nich jest zamknięta. Leasing też nie pomógł. Wielokrotnie próbowałem się dodzwonić do Forda, niestety telefon cały czas zajęty, po godzinie połączenia rezygnowałem.

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobną sytuacją? Albo może wie do kogo napisać by się sprawą zajęli na poważnie?

Maile:
Wikar: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Grażyna Meszka: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

edit: zmieniłem trochę tytuł, ponieważ mógł wprowadzać w błąd na temat winowajcy zamieszania.


Ostatnio edytowane przez MaciekBo ; 05-03-2018 o 13:50
MaciekBo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2018, 18:25   #2
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: wydłużająca się naprawa w ASO

Normalną sprawą jest fakt, że poszkodowany ma prawo domagać zrekompensowania wszelkich kosztów związanych ze zdarzeniem szkodowym. To nie tylko zwrot kosztów naprawy pojazdu, zniszczonych w wypadku rzeczy, czy odzieży, ale także brak możliwości korzystania ze swojego mienia (samochód). Problem polega na tym, ze podmiot odpowiedzialny za naprawienie szkody (ubezpieczyciel sprawcy) odszkodowanie wypłacił, a brak możliwości korzystania z własnego samochodu jest wynikiem zaniedbań ASO, lub producenta części. Sądzę jednak, że można by sprawę popchnąć do przodu, gdyby tak poinformować ASO, że do czasu przekazania (odbioru) auta, będę korzystał z samochodu zastępczego, a kosztem jego najmu obciążę warsztat naprawczy. Z prawnego punktu widzenia temat jest prosty i warsztat musiałby zwrócić taki koszt, ale podejrzewam, ze nie dobrowolnie i konieczne było by złożenie pozwu sądowego.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2018, 18:40   #3
MaciekBo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2017
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: wydłużająca się naprawa w ASO

Jeśli chodzi o ASO to do nich nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Kontakt z nimi jest bardzo dobry a samochód zastępczy mi zapewnili (też Focus ale w nie najlepszej wersji wyposażenia) i tak sobie nim jeżdżę. Zastrzeżenia mam do Ford Polska jako że wydawało by się z błahym problemem nie mogą sobie poradzić a ich lekceważące podejście do tematu doprowadza mnie do szału. Nikt nie jest mi w stanie powiedzieć ile ta wysyłka może być powtarzana i z informacji jakie dostałem od ASO, ta sytuacja może trwać nawet rok a ja przez ten czas nie mogę nic zrobić. Samochodem nacieszyliśmy się 6 miesięcy a przez kolejne 3 jest w serwisie ponieważ zabezpieczenie podsufitki do wysyłki przerasta Forda.
Już sam nie wiem czy mam z tego powodu się śmiać czy płakać.
MaciekBo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2018, 19:40   #4
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: wydłużająca się naprawa w ASO

Rozumiem kolegi frustrację, z drugiej strony jeździsz sobie za free eksploatując cudzy pojazd. Kilka latek wstecz w zafirze wymieniali/ naprawiali skrzynię w ramach gwarancji. Z powodu nieudolnej naprawy przyznano mi na czas naprawy czy też nauki naprawy tej skrzyni demonstracyjną zafe. Serwis się w końcu wykazał naprawą w postaci nowej skrzyni, a ja oddałem ich demo z powiększonym przebiegiem o 23 klocki. Bez żalu z mojej strony ✌

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 03-03-2018 o 19:53
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2018, 20:20   #5
MaciekBo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2017
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: wydłużająca się naprawa w ASO

No to mieli demo z niezłym licznikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. I nie narzekam (bardzo) na tego zastępczego Focusa, na razie nabiliśmy mu 7k. Rozumiem też że ASO wolało by mieć z powrotem swój samochód i wypożyczyć go kolejnemu klientowi. Dla nich to już tylko koszty i żaden zarobek. Dlatego też naciskają jak mogą na Forda by w końcu zakończyć ten temat ale skoro im to nie idzie to jak ja mogę? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MaciekBo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2018, 19:27   #6
wowo213
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-01-2018
Model: fiesta mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 191
Domyślnie Odp: wydłużająca się naprawa w ASO

może zaoferuj że sam po to zajedziesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wowo213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2018, 19:52   #7
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: wydłużająca się naprawa w ASO

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bardzo często części sprowadzają z zagranicy.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2018, 20:26   #8
MaciekBo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2017
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: wydłużająca się naprawa w ASO

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeśli była by taka możliwość to już zrobił bym sobie taką wycieczkę ale obstawiam że najwyższe standardy i poziom obsługi klienta w Ford Polska nie pozwoli na wydanie mi części zamiennej dla ASO gdyż nie dysponuję zapleczem technicznym umożliwiającym przewóz tak drogiej/delikatnej części i pewnie bym ją uszkodził... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Podsufitka najpierw idzie z Fabryki/Magazynu w Dusseldorfie do Kolonii, później do magazynu w Polsce i dopiero do ASO (wg informacji jakie uzyskałem w ASO).
MaciekBo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
aso , naprawa


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.