Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2022, 10:08   #1
kushiro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-09-2021
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Zakup s-max w Holandii manual czy automat itd?

W sobotę oglądalem kilka aut. Zacząłem od dealerów. W pierwszym aucie grzyb i pleśń taka ze można by było pieczarki hodować aż żałuje ze nie zrobiłem zdjęcia w życiu czegoś takiego nie widziałem. A zdjęcia były piękne na stronie dealera. Drugi dealer piękne zdjęcia na stronie a w realu syf taki jakby przez lata nikt w nim nie sprzątał plus większość aut które zobaczyłem u tego dealera było popowodziowe, zapleśniałe. Kolejny dealerów ominąłem szkoda czasu.

2 kolejne auta, które oglądałem były od osób prywatnych.

Pierwsze auto to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bardzo ładne, zadbane, kilka zdjęć zrobiłem. Cena prawie 10000 euro. Plus taki ze zadbany, udokumentowany przebieg, 166000km, Minus brak haka, ma DPF, 2 razy na przeglądzie wykazało nadmierny wyciek oleju (Pan powiedzial że po wymianie kilku uszczelek problem niby został naprawiony), automatyczna skrzynia biegów power shift (troszkę ciężko chodziła mimo ze olej był wymieniany przy 100 tyś km, ogólnie nie mam większego doświadczenia i porównania. Automatyczną skrzynie uzywalem w WV passat 2016 rok i chodziła bardzo lekko).

Drugi prywaciarz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .

Auto super wyposażone. Minus jest taki ze ma Automat power shift (skrzynia jakby lepiej chodziła ale silnik w trakcie jazdy jakby troszkę ciężej chodzi . Może dlatego ze ma przebieg 247 tys. km o 80 tys. więcej niż poprzedni) no i cena to około 7500 euro na chwile obecna czyli 2500 euro mniej. Kamera cofania jest zamglona i przycisk otwierania bagażnika do wymiany (otwieranie z pilota).

Mam pytania do was.

Czy warto brać auto z automatem power shift (chodzi o koszty utrzymania lub naprawy). Z Forum dowiedziałem się że są to wadliwe skrzynie biegów) jakie jest zdanie osób, które korzystają z automatów power shift (ile kosztuje was wymiana oleju skrzyni biegów i jak często wymieniacie olej)? Czy się jednak skupić się na szukaniu aut z manualna skrzynią biegów?

Tańszy o 2500 euro s max ma o 80 tyś km więcej przejechane (247 tyś km). Czy warto jednak skupić się na droższym z mniejsza ilością km czy zostać przy tańszym i przeznaczyć resztę pieniędzy na serwis i ewentualne naprawy takie jak - Kamera cofania jest zamglona i przycisk otwierania bagażnika nie działa (otwieranie z pilota). I jakby mala pleśń od spodu auta ale to akurat może kwestia użytkowania (mam zdjęcia).

Czy jestem w stanie zobaczyć czy auto ma wyciek oleju lub nadmiernie pije olej jeżeli ma DPF?

Jaki jest koszt założenia haka w s maxie?

Wcześniej miałem anglika Galaxy 2.0 tdci bez DPF z manualem i było super (niskie koszty napraw). Jakie są koszty usunięcia DPF lub jego serwisowania.
Czy ktoś ma s max z pełnym wyposażeniem, aktywny tempomat. Webasto (ogrzewanie postojowe z ustawieniami na dzień i godzinę włączenia i wyłączenia) itd? Czy cos się nagminnie psuje?

Może jest coś jeszcze co bym mógł sprawdzić przed zakupem auta? Mechanik ze mnie żaden dokładnie to laik.

kushiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2022, 13:29   #2
wojtek_mlody
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 21-01-2016
Skąd: Wro
Model: S-max
Silnik: 2.0EB po tym, jak rozleciał się 1.6EB
Rocznik: 2012
Postów: 73
Domyślnie Odp: Zakup s-max w Holandii manual czy automat itd?

Trochę nie wierzę w Diesla z nl z tak niskim przebiegiem (16 tys rocznie). Oni za diesle mają wyższe opłaty, z tego, co pamiętam
..

Wysłane z mojej Nokii przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, Wojtek
Czarny Pekaes 1.6 się rozpadł, teraz niebieski 2.0 Rocznik ten sam 2012
Mody: zawias Eibach + Bilstein B6, heble 325 Evoque - reszta czeka na lepsze czasy
wojtek_mlody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2022, 10:19   #3
kushiro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-09-2021
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zakup s-max w Holandii manual czy automat itd?

Dzieki. Powejsciu w temat jednak bede szukal z manualna skrzyniá biegow, niestety najwiecej jest w benzynie malo co w diesel.
kushiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.