Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2010, 19:47   #21
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Czy zawsze wymieniamy pompę wody razem z rozrządem ?

Szkoda dyskutować. Jak ktoś chce to wymienia, a jak inny woli zaoszczędzić to nie. Ja tam bym wymienił na oryginał o spał spokojnie przez kolejne 200 tysięcy km.

__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 20:56   #22
trutana
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 12-05-2014
Skąd: Siemianowice
Model: focus mk2
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Rozrzad

Witam zakupiłem foke około miesiac temu w pierwszej kolejności wyeleminowałem usterkim które wyłapałem teraz zostaje rozrzad , w sumie to kolejność powinna byc odwrotna ale zostawmy to jako że własciciel dał sobie rece uciac ze przy 130 wymieniał w 2010 roku ma teraz 170 , wiec temat rozrzadu zostawiłem na koncu
PYTANIE
Kupić z pompą wody odrazu czy olac pompe wody różnica w cenie około 400 zł
trutana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 21:00   #23
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Rozrzad

Witam

Nie olałbym pompy.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 21:06   #24
trutana
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 12-05-2014
Skąd: Siemianowice
Model: focus mk2
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: Rozrzad

ale co z ta pompą jakies info proszę jesli z pompą to płym do chłodnicy tez trzeba wymienic jak to jest
trutana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2014, 20:02   #25
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Czy zawsze wymieniamy pompę wody razem z rozrządem ?

Popieram ArturkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro mechanik doradza zostawienie pompy, to i może rolki zostawi-bo po co wymieniać-zazwyczaj są ok.
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2014, 16:31   #26
xywameg
ford::average
 
Avatar xywameg
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: EPWA
Model: fokus III
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 111
Domyślnie Odp: Czy zawsze wymieniamy pompę wody razem z rozrządem ?

Dyskusja czysto akademicka i nie dorozstrzygnięcia. Teraz idąc teorią spiskową wszystko ma zaprogramowaną długość działania i tak jest konstruowane aby popsuło się na pewno tylko nie za wcześnie, Więc pompę należy wymienić tak dla spokojności własnego sumienia. To, że nowa może być gorsza to inna sprawa ale my jesteśmy spokojni i jeszcze o tym nie wiemy. Kwota za pompę nie jest porażająca ale jednak znacząca i skoro producent sam nie przewiduje wymiany to myślę (sorry za takie górnolotne słowo), że po co przepłacać. Ostatnio czytałem dyskusję wymieniać olej czy wystarczą tylko dolewki ewentualnie wymiana filtra, i tu dopiero jest ciekawie ale ogólnie to wszyscy chcą nas naciągnąć na kasę może niezbyt dużą ale w skali to są miliny dla koncernów które, z nas żyją i to dobrze. A co do tego jak wszystkich robią w konia niech posłuży wczorajszy film (na TVP1) o tym jak ford postąpił z jednym z konstruktorów. A do rzeczy to skoro fabryka daje gwarancję na 200 tyś km to ten pasek musi być skonstruowany i przetestowany na 400 kkm. Jeszcze taka dygresja, kupujecie do domu sól kuchenną- zapewne- jak nie wy,to ktoś w domu, sprawdzaliście datę przydatności do spożycia??? Ciekawe skała która przeleżała w ziemi miliony lat po wydobyciu w rok nie nadaję się do spożycia ???????????
xywameg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2014, 16:43   #27
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Czy zawsze wymieniamy pompę wody razem z rozrządem ?

Cytat:
Napisał xywameg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dyskusja czysto akademicka i nie dorozstrzygnięcia. Teraz idąc teorią spiskową wszystko ma zaprogramowaną długość działania i tak jest konstruowane aby popsuło się na pewno tylko nie za wcześnie, Więc pompę należy wymienić tak dla spokojności własnego sumienia. To, że nowa może być gorsza to inna sprawa ale my jesteśmy spokojni i jeszcze o tym nie wiemy. Kwota za pompę nie jest porażająca ale jednak znacząca i skoro producent sam nie przewiduje wymiany to myślę (sorry za takie górnolotne słowo), że po co przepłacać. Ostatnio czytałem dyskusję wymieniać olej czy wystarczą tylko dolewki ewentualnie wymiana filtra, i tu dopiero jest ciekawie ale ogólnie to wszyscy chcą nas naciągnąć na kasę może niezbyt dużą ale w skali to są miliny dla koncernów które, z nas żyją i to dobrze. A co do tego jak wszystkich robią w konia niech posłuży wczorajszy film (na TVP1) o tym jak ford postąpił z jednym z konstruktorów. A do rzeczy to skoro fabryka daje gwarancję na 200 tyś km to ten pasek musi być skonstruowany i przetestowany na 400 kkm. Jeszcze taka dygresja, kupujecie do domu sól kuchenną- zapewne- jak nie wy,to ktoś w domu, sprawdzaliście datę przydatności do spożycia??? Ciekawe skała która przeleżała w ziemi miliony lat po wydobyciu w rok nie nadaję się do spożycia ???????????
Super wykładGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na poważnie-dlaczego wymieniamy pompę i rolki przy rozrządzie
1. Wytrzymałość materiału
2. Przy wymianie paska zmienia się jego naprężenie, pompa wodna jest napędzana przez pasek rozrządu.
Przy wymianie rozrządu pompa zaczyna pracować pod innym naprężeniem, co powoduje, że łożysko w niej szybciej dostaje luz i zaczynają się problemy.
Większość producentów części sprzedaje już w komplecie rozrząd z pompą wody. Czy wychodzi to wszystko drożej??? Tu można dyskutować.
Bo co jak pompa poleci za 20 000km? Wtedy pompa i rozrząd do wymiany
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2014, 17:36   #28
xywameg
ford::average
 
Avatar xywameg
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: EPWA
Model: fokus III
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 111
Domyślnie Odp: Czy zawsze wymieniamy pompę wody razem z rozrządem ?

Broń Boże żaden wykład takie moje przemyślenia i zawsze dziwi mnie jak to wymieniając jedną rzecz "trzeba" wymieniać i inną tak dla spokojności niby faktycznie koszta nie współmierne do ewentualnych późniejszych konsekwencji, ale kto miał te konsekwencje jaki to odsetek i czy faktycznie to wina tego, że dana część nie została wymieniona czy np. będąc przy rozrządzie to nie wina paska który mając np. inną ciągliwość czy był źle naciągnięty (zainstalowany przez mechanika) i tak uszkodziłby nową pompę czy tę starą. Jasne ja też nie chcę być królikiem i raczej jak przyjdzie czas na rozrząd to wymienię komplet, ale myślę, że to nadgorliwość i strachy lobby producentcko mechanikowego
xywameg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2014, 19:37   #29
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Czy zawsze wymieniamy pompę wody razem z rozrządem ?

kolego,

tylko widzisz, jedni mówią: mam 180 tys pompa wody oryginalna. mi padła ( lała ) po 120 tys... i co ? jeden zaryzykuje, drugi zmieni, nic nie wytrzymuje tyle samo

jak cos się rozbiera i można wymienić za jednym razem to czemu nie ? to tak, jak wymienić olej, a potem się martwić o wymianę korka miski
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2014, 20:59   #30
xywameg
ford::average
 
Avatar xywameg
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: EPWA
Model: fokus III
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 111
Domyślnie Odp: Czy zawsze wymieniamy pompę wody razem z rozrządem ?

Każdy robi jak uważa, jak przeczytałeś mój post to sam zaznaczyłem, że wymieniłbym komplet, ale idąc twoim tokiem rozumowania to skoro wymienia klocki to może i wymienić tarcze niby są jeszcze dobre ale... idąc dalej jak już rozbieramy hamulce to wymieńmy wszystkie elastyczne przewody przecież już nowe nie są nigdy nie wiadomo kiedy pękną. Tak wiem tarcze to co innego można zmierzyć obejrzeć przecież na oko starczą na jeszcze dwie wymiany klocków i tu się zgodzę, bo to teoretycznie jesteśmy sami wstanie ocenić. Ale wystarczy, że producenci w instrukcji obsługi napiszą ,że aby hamulce były sprawne należy wymieniać komplet klocki i tarcze i tak będą pisać i stosować w swoich ASO przez 10, 15 lat i po tym czasie jestem pewny , że na forum ludzie będą pytać czy wymieniać wszystko czy pojedynczo a odpowiedzi będą pół na pół. Jak pisał ktoś wcześniej znajomy mechanik powie co ty zgłupiałeś kasy masz za dużo a inny mechanik : no wie pan teoretycznie grubość tarcz może być jeszcze wystarczająca ale te nierówności mogą spowodować uszkodzenie nowych klocków i hamulce przez setki kilometrów nie dopasują się do siebie i hamulce będą miały 50% skuteczność, a dzieci pan wozi? Czy warto ryzykować zdrowie i życie dla tych kilku stówek. Oby moje słowa zamieniły niebyt, ale obecnie przy społeczeństwie zadającym maturę z matematyki na 30% i nierozumiejącym fizyki w ogóle to takie ciemnoty same się cisną

Ostatnio edytowane przez xywameg ; 26-05-2014 o 21:01
xywameg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pompa wody



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.