Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2018, 17:59   #31
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Szarpanie, brak mocy, błąd p2008.

wystarczy poszukac na forum
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 17:11   #32
Mondek93
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 27-11-2017
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Szarpanie, brak mocy, błąd p2008.

Błąd P2008, wymienione zaworki podciśnienia na nowe oryginały, ale to nie to :/
Mondek93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 07:19   #33
Mondek93
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 27-11-2017
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Szarpanie, brak mocy, błąd p2008.

Panowie wymienione zostały: zawór podciśnienia, oryginalne świece + cewkofajke i dalej nic. Byłem też u gazownika, ale wszystkie parametry książkowe.
Samochód teraz jest trochę zamulony, a szarpanie występuje rzadziej i jedynie na gazie gdy wciskam pedał w podłogę. Ma ktoś może jakieś pomysły na źródło problemu?
Zauważyłem, że odpinając czujnik wałka rozrządu można zaobserwować różnice i silnik jest bardziej żwawy
Mondek93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 20:45   #34
D20commonrail
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 08-07-2018
Skąd: Toruń
Model: Mk4 2008
Silnik: 2.0i Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Falujące obroty i dławienie/szarpanie silnika. 2007 2.0 PB

Witam serdecznie,
Jestem (Chyba niestety) posiadaczem od niedawna Forda Mondeo MK4 z 2007 roku. 170 tyś. Przebieg. Autko ma parę problemów:
- Sporadycznie (Średnio co kilka odpaleń) w ogóle nie odpala. Rozrusznik kręci ale auto nie odpala. Dopiero za drugim razem wszystko jest ok.
-Niezależnie od biegu auto się dławi i szarpie przy dodawaniu gazu. Czasami auto mimo gazu w podłodze w ogóle nie przyśpiesza.
-Na biegu jałowym falują obroty między 800-1200 obr.
Objawy nie występują zawsze. Czasami nagle auto lata jak żyleta a czasami strach jeździć. Zdarza się, że auto chodzi dobrze a nagle "coś" sprawia, że objawy wracają.

W aucie wymieniłem akumulator, świece, olej, filtr powietrza, oleju i wyczyściłem przepustnice. Przepustnica na włączonym zapłonie emituje dziwne dźwięki. Film mojego autorstwa.
Proszę o pomysły. !
Pozdrawia.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez D20commonrail ; 10-07-2018 o 20:49
D20commonrail jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 22:39   #35
snajperus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-06-2018
Model: MK4
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Falujące obroty i dławienie/szarpanie silnika. 2007 2.0 PB

Cześć,
Też mam od niedawna takiego durateca. Zadziwiające jest, to że i u mnie co jakiś czas nie chce odpalić. Zazwyczaj jak przejadę kilka km i próbuję odpalić.
Wcześniej miałem Passerati i podobne objawy, wymieniłem czujnik cieczy chłodzącej i problemów z odpaleniem już nie miałem.
W mondku się jeszcze za to nie zabrałem ale pewnie od tego będę zaczynał.
Wstępnie możesz sprawdzić pod kompem czy nie ma błędów.
snajperus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2018, 09:57   #36
lukasz_stegus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-05-2016
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 pb
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Falujące obroty i dławienie/szarpanie silnika. 2007 2.0 PB

Ja miałem te sama objawy szarpanie i nie chciał nieraz odpalic za pierwszym razem,a po drugim nie wchodził od razu na obroty.Wymienilem zawór podciśnienia i szarpanie minęło,lecz dalej nieraz ciężko odpala.
lukasz_stegus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2018, 23:15   #37
D20commonrail
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 08-07-2018
Skąd: Toruń
Model: Mk4 2008
Silnik: 2.0i Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Falujące obroty i dławienie/szarpanie silnika. 2007 2.0 PB

Jeżeli chodzi o błędy które wyskoczyły to błąd P2008. "Regulacja nastawnika długości kolektora dolotowego - usterka/przerwa w obwodzie (Bank 1)". Po skasowaniu błędu - nie pojawił się ponownie. Później pojawił się błąd lecz po kilku odpaleniach zgasł. Do tej pory nie wiem co to za błąd bo już żal było płacić 50 zł za odczytanie błędu. ELM w drodze. Czy to może być przepustnica ?? Czy te dźwięki które nagrałem też macie ??
Myślałem wstępnie, że powodem mogą być klapki kolektora lecz po rozmowie z ASO klapki powinny wydawać dźwięki wraz ze wzrostem obrotów. Co to może być ?? Pomocy !!

Bump:
Cytat:
Napisał lukasz_stegus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem te sama objawy szarpanie i nie chciał nieraz odpalic za pierwszym razem,a po drugim nie wchodził od razu na obroty.Wymienilem zawór podciśnienia i szarpanie minęło,lecz dalej nieraz ciężko odpala.
Ale jaki to jest zawór ?? Gdzie on jest?
D20commonrail jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2018, 00:54   #38
Fischer61
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-05-2012
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2000
Postów: 8
Domyślnie Odp: Falujące obroty i dławienie/szarpanie silnika. 2007 2.0 PB

Witam
Ja również miałem problemy z falującymi obrotami i brakiem mocy. Błąd P2008 wskazywał na uszkodzenie elektrozaworów podciśnienia sterowania kolektora ssącego. Kupiłem nowy komplet (dwa zawory) na allegro za 250 złotych (oryginały w sklepach z częściami forda to koszt około 500 złotych). Wymieniłem osobiście (trochę trudny dostęp) w 30 minut. Problem zniknął.
Fischer61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2018, 11:34   #39
cegielkapck
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-08-2018
Skąd: Sheffield/Lublin
Model: mondeo mkIV
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2009
Postów: 4
Angry kod P2008

witam, u mnie kod P2008 - obwód sterowania przepustnicą kolektora ssącego otwarty(rząd cylindrów 1) oraz P2008 -usterka obwodu IRMC 1 rzedu cylindrów. Silnik podczas jazdy traci moc, ponownym uruchomieniu kontrolka check.
Po skasowaniu błędu wszystko wraca do normy, jednak po jakimś czasie błąd wraca. Mechanik stwierdził że do wymiany przepustnica(wadliwe działanie elektroniki przepustnicy).
Moje obawy związane z wymianą przepustnicy są ponieważ przy kodzie błedu wyżej wymienionego na forum użytkownicy rozpisują sie o wadliwym elektrozaworze podciśnienia układu ssącego.
Dodam ze po miesiącu od czyszczenia przepustnicy błąd powrócił .
cegielkapck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2018, 15:03   #40
cegielkapck
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-08-2018
Skąd: Sheffield/Lublin
Model: mondeo mkIV
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2009
Postów: 4
Talking Odp: kod P2008

Cytat:
Napisał cegielkapck Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam, u mnie kod P2008 - obwód sterowania przepustnicą kolektora ssącego otwarty(rząd cylindrów 1) oraz P2008 -usterka obwodu IRMC 1 rzedu cylindrów. Silnik podczas jazdy traci moc, ponownym uruchomieniu kontrolka check.
Po skasowaniu błędu wszystko wraca do normy, jednak po jakimś czasie błąd wraca. Mechanik stwierdził że do wymiany przepustnica(wadliwe działanie elektroniki przepustnicy).
Moje obawy związane z wymianą przepustnicy są ponieważ przy kodzie błedu wyżej wymienionego na forum użytkownicy rozpisują sie o wadliwym elektrozaworze podciśnienia układu ssącego.
Dodam ze po miesiącu od czyszczenia przepustnicy błąd powrócił .
Witam po wymianie zaworu podciśnienia znaczna poprawa zobaczymy czy błąd nie wróci.
cegielkapck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
błąd , mondeo , przepustnica , szarpanie , zawór



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.