Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2019, 19:52   #1
cynik20
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2018
Model: MK5
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie pożółkły LED

Cześć wszystkim, ostatnio jechałem po mieście w deszczu i rzuciło mi się w oczy dziwne zjawisko, mianowicie moje światła LED odbijały się inaczej od aut jadących przed mną, świeciły tak jakby innym światłem. Zapomniałem o tym jak wróciłem do domu, ale dziś sobie przypomniałem i postanowiłem się temu przyjrzeć. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy okazało się, że pasek LED od strony kierowcy świeci troszkę słabiej i zdecydowanie cieplejszym światłem. Reszta świateł (tj. drogowe, przeciwmgłowe, kierunkowskazy) są takie same dla obu stron. Tylko ten nieszczęsny pasek ledowy. Czy ktoś się kiedyś spotkał z czymś takim? Co to może być? Auto z maja 2016 roku, więc raczej LED nie powinien paść.

Fotki:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

cynik20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2019, 20:21   #2
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: pożółkły LED

Wygląda mi to na problem z zasilaniem - modul zasilający mógł np dostać wody, przegrzac sie i teraz daje mniejsza napięcie. Z autopsji jeśli chodzi o led ale ze to ford to może byc cos zupełnie innegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2019, 22:36   #3
Danio's
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 201X
Postów: 480
Domyślnie Odp: pożółkły LED

sprawdź może jak działa kierunkowskaz, wygląda na to jakby pasek ledów się nie wygasał. Led nie może zmienić barwy, nawet jeżeli będzie zasilany niższym napięciem.
Danio's jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2019, 22:38   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: pożółkły LED

Trza wymienić reflektor na nowy. Ten się zużył. Zwykła eksploatacja.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2019, 07:29   #5
Danio's
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 201X
Postów: 480
Domyślnie Odp: pożółkły LED

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwykła eksploatacja.
Eksploatacja czego?
Danio's jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2019, 08:22   #6
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: pożółkły LED

Reflektora.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2019, 12:22   #7
Danio's
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 201X
Postów: 480
Domyślnie Odp: pożółkły LED

nie miałem jeszcze w rękach rozgrzebanego przedniego reflektora ale tylny już kilka razy. Jeżeli budowa "neonu" jest na tej samej zasadzie jak z tyłu, to nie ma zabardzo możliwości aby pasek mógł w jakiś sposób ulec eksploatacji. Led ze względu na swoją budowę nie zmienia barwy. Jak kolega zaznaczył kierunki mają taką samą barwę, moim zdaniem pasek kierunków nie wygasza się i to powoduje żółte zabarwienie. Taką mam teorię teraz kolega musi to zweryfikować.
Danio's jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2019, 17:02   #8
cynik20
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2018
Model: MK5
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: pożółkły LED

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten się zużył. Zwykła eksploatacja.
Jaka eksploatacja? 3 lata ma samochód. Chyba nie chcesz powiedzieć, że użytkownicy musza być gotowi na wymianę reflektorów za kilka tysięcy złotych po 3 latach?



Cytat:
Napisał Danio's Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdź może jak działa kierunkowskaz, wygląda na to jakby pasek ledów się nie wygasał.
Po sprawdzeniu na awaryjnych zauważyłem następujące rzeczy:

1. Oba delikatnie ściemniają przy zapalaniu się paska led pomarańczowego (migacza) z tym, że lewy (patrząc na maskę), czyli sprawny dużo mocniej do prawie takiego poziomu jak ten prawy jest na stałe.
2. Prawy (słabszy) miga praktycznie niezauważalnie.

Zrobię później zdjęcia, jak nie będzie widać to filmiki i dodam linki do YT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cynik20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2019, 21:00   #9
rp222
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-max
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 125
Domyślnie Odp: pożółkły LED

Wygląda mi to na problem z zasilaniem w samej lampie.
rp222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2019, 10:14   #10
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: pożółkły LED

Cytat:
Napisał Danio's Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdź może jak działa kierunkowskaz, wygląda na to jakby pasek ledów się nie wygasał. Led nie może zmienić barwy, nawet jeżeli będzie zasilany niższym napięciem.
Tu cię muszę wyprowadzić z błędu gdyż tak nie jest -zmienia i to zasadniczo.
Bin diody led(jej światłość oraz kolor temperatury barwowej) jest określany dla ścisłych wartości prądowo napięciowych.Za te warunki odpowiedzialny jest kontroler(ukł.elektroniczny) który utrzymuje te parametry i steruje pracą diod w lampie.Ewidentnie ford ma z tym mały problem gdyż część FDL w mondeo,które widzę z naprzeciwka ma różne kolory paska led.Czasem jest to prawie niezauważalne,a czasem ewidentne.Sam mam zamiar przed końcem gwarancji podstawowej to reklamować.Najbardziej widać to gdy zapalimy pozycyjne.gdy rozświetlą się dzienne już tak nie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_2835.jpg (73.7 KB, 72 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Matych ; 28-05-2019 o 10:40
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.