Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2017, 12:31   #11
steamfucker
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Chorzów
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 2.0L Duratec-HE Bi-Fuel (145PS)
Rocznik: 2009
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłeś już korek, zacznij od tego, nie musi być oryginał, za 10 zł wystarczy.
A to istnieje w ogóle zamiennik tego? Jak patrzałem to tylko org jest

steamfucker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2017, 12:41   #12
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie płynu chłodzącego

Osobiście kupowałem w sklepie motoryzacyjnym, jeden za 8 zł, po roku drugi za 10.
Póki co, pierwszy sprzedałem z samochodem, a drugi działa do dzisiaj, a samochód się nie poznał, że to nie oryginał.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 07:46   #13
toma1891
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2008
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał steamfucker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie że nie grzeje się w trasie (w długim korku jeszcze nie sprawdzałem)- zrobiłem nim trasę z Poznania do Kato prawie 400 Km i temp była caly czas w normie. Dziś sprawdziłem na zimnym rano przed odpaleniem - płynu prawie nie widać w zbiorniczku.
sprawdz po trasie połączenie układu chłodzenia z lpg
toma1891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 13:14   #14
steamfucker
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Chorzów
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 2.0L Duratec-HE Bi-Fuel (145PS)
Rocznik: 2009
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał toma1891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdz po trasie połączenie układu chłodzenia z lpg
W którym miejscu mam dokładnie tego połączenia szukać?
steamfucker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 06:49   #15
steamfucker
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Chorzów
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 2.0L Duratec-HE Bi-Fuel (145PS)
Rocznik: 2009
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie płynu chłodzącego

Panowie - niestety - dziś rano po majówce (auto nie ruszane) zastałem pusty zbiorniczek wyrównawczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dolałem pól litra płynu ale było ledwo minimum (nie miałem więcej).

Załamka...

Co robić? W tym przypadku wątpię że to wina korka...
steamfucker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 07:37   #16
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie płynu chłodzącego

Jeżeli był płyn w zbiorniczku po zakończonej jeżdzie, a po postoju dłuższym go nie ma, to jedyne wytłumaczenie, że jest nieszczelność w układzie, a można to tylko sprawdzić optycznie po postoju, jak wszystko jest wychłodzone, to wtedy tam gdzie jest nieszczelność w miejsscu widocznym, bedzie mokro.
Jeżeli w miejscu niewidocznym, to po zakończonej jeżdzie, trzeba podłożyć pod samochód duży karton, i rano go obejrzeć, i zobaczyć, czy będzie mokra plama od płynu,czy sucho, lub plamy od skapującego oleju.
Jeżeli karton będzie suchy, a w dalszym ciągu płyn ze zbiorniczka znika, to niestety, wina zbiorniczka lub korka, bo w czasie jazdy wraz ze wzrostem temperatury płynu wzrasta również cisnienie, i w tym momencie najwyższego ciśnienia wydostaje sie na zewnątrz, a nie widać tego na gorącym płynie, ponieważ on natychmiast zmienia sie w parę, i staje sie niewidoczny.

Nieszczelność, można jeszcze sprawdzić w ten sposób, po zgaszeniu silnika, i odczekaniu ok 2 minut przykryć jakąś grubą szmatą korek zbiorniczka wyrównawczego, i poprzezz tą szmatę próbować go odkręcać delikatnie, jednocześnie obserwując, czy w zbiorniczku jest ciśnienie, czy go brak. Jeżeli brak, to jest niesszczelność, jeżeli jest ciśnienie, to przyczyna jest inna, np, urwany wirnik w pompie płynu, i brak prawidłowego obiegu, przy sprawnej chłodnicy, może dawać takie objawy.
Można to sprawdzić na zimnym silniku, na odkręconym korku zbiorniczka, dodając mocno gazu, i obserwować, czy płyn w zbiorniczku sie podnosi, lub wylewa.
Cudów nie ma, jak są objawy, to musi być również przyczyna, tylko trzeba ją znależć.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 07:43   #17
Vojta
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-09-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 106
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cudów nie ma, jak są objawy, to musi być również przyczyna, tylko trzeba ją znależć.
Otóż to! Poprostu kładź się pod auto i szukaj, kiedyś miałem taką sytuację, że płyn uciekał wprost na rozgrzany element silnika, i po wycieku nie było śladu na ziemi. Szukaj mokrych plam lub zabarwień na silniku/skrzyni biegów.
Vojta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 07:57   #18
steamfucker
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Chorzów
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 2.0L Duratec-HE Bi-Fuel (145PS)
Rocznik: 2009
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli w miejscu niewidocznym, to po zakończonej jeżdzie, trzeba podłożyć pod samochód duży karton, i rano go obejrzeć, i zobaczyć, czy będzie mokra plama od płynu,czy sucho, lub plamy od skapującego oleju.
Rozumiem że w tym przypadku do takiej diagnozy trzeba zdemontować dolna osłonę silnika?
steamfucker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 09:10   #19
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie płynu chłodzącego

Aby coś ustalić, trzeba sie namęczyc, a osłona dolna nie ułatwi tylko przeszkadza.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 16:00   #20
steamfucker
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Chorzów
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 2.0L Duratec-HE Bi-Fuel (145PS)
Rocznik: 2009
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie płynu chłodzącego

Chyba jest jakiś przełom - dziś po jeździe przyjrzałem się i zauważyłem 2 potencjalne miejsca gdzie może płyn wyciekać:

- reduktor (zsunął się wąż / cybant / wilgoć na gwincie - dziś to postaram się ogarnąć)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

- pod zbiorniczkiem widać płyn:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W końcu jakiś trop. Za co odpowiadają te przewody idące od reduktora, a które wydaja się być zawilgocone?
steamfucker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
płyn chłodniczy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.