Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2019, 10:52   #1
kris757
ford::average
 
Avatar kris757
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 10-06-2012
Skąd: EKU
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 74
Domyślnie Wymiana radia na sony

Witam.
Chciałbym wymienić radio z nawigacją na radio Sony. Czy wystarczy sam panel ze skrzynką, czy też konieczna jest też zmiana wyświetlacza oraz czy trzeba po ewentualnej zmianie aktywować radio komputerowo.
I jeszcze jedno czy w ogóle jest sens takiej wymiany, chodzi mi oprócz efektu wizualnego oczywiście o jakoś dźwięku.
Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Ford-C-MAX-1-6-EcoBoost-Titanium-i-Renault-Scenic-1-6-dCi-Bose-Edition-106656-640x640.jpg (48.2 KB, 104 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg mfpl_cmax017_4.jpg (90.8 KB, 98 wyświetleń)

kris757 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2019, 13:05   #2
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wymiana radia na sony

Chcesz zamienić nawigację na Sony bez navi, czy na Sony nav?

Wyświetlacz jest ten sam dla zwykłej nawigacji i Sony, więc zostaw go sobie, bo większy jest.
Jak chcesz tylko efekt wizualny, to sam panel wystarczy, ale mając nawigację dobrzy byłoby jakbyś miał panel z przyciskami NAV i MAP, bo inaczej będziesz miał nieaktywne 3 przyciski, a do nawigacji wejdziesz tylko strzałkami. Jeździłem tak 1,5 roku, bo samej nawigacji rzadko używam i nie było źle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Problem jest taki, że panele Sony nav są rzadko dostępne, a kupowanie kompletu w Twoim przypadku mija się z celem.

Do polepszenia dźwięku musisz wymienić radio z CD. Jakbyś chciał, to mam moje stare Sony na sprzedaż, bo sam wymieniłem na takie z DAB+.
Panel Sony bez nav też mam jak byś chciał taką opcję.

Natomiast dodatkową poprawę dźwięku uzyskasz po wymianie głośników w drzwiach. I ewentualnie dołożeniu 9 głośnika za wyświetlaczem.

Wszystko wymienia się P&P. Wskazana jest zmiana konfiguracji, ale bez tego też wszystko działa.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.