Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2010, 14:19   #1
lukaszrock85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2010
Skąd: Gostyń
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Brak mocy , bialy dym

Witajcie.
Jestem posiadaczem mundka od miesiąca i już mam poważny problem.Autko działało przez tydzien działało bez zarzutu, poźnij pojawił sie problem z przyspieszeniem powyżej 100 km/h od tej prędkosci silnik tracił ducha i potrzebował sporo czasu zeby sie rozpędzic. dokładnie wczoraj w trakcie jazdy zaczełą mrugac kontrolka świec żarowych. Zjechał na pobocze zgasiłem i zapaliłem auto nie bylo zadnej zmiany auto jechało nadal tak samo a kontrolka mrugała. Dzisiaj rano juz na zimnym silniku ledwo odpalił w dodatku pojawił sie biłay dym z rury. Czy ktoś może mnie nakierwować co nawaliło ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry dzięki za pomoc.

lukaszrock85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 14:47   #2
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Brak mocy , bialy dym

szukajka kolego... temat turbina i wtryski, ewentualnie jak masz garaż albo nie pada w Twoich rejonach to zdejmij górną osłonę silnika i zobacz czy okolice wtrysków są suche...mogą równie dobrze nie dostarczać paliwa...a co do tracenia mocy powyżej 100km/h pewnie turbina albo zapchana sadzą, albo łożyska zużyte (sprawdź czy nie ubywa szybciej olej)
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 16:13   #3
roxon1
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-04-2009
Skąd: Kalisz (najstarsze miasto polski)
Model: ford mondeo
Silnik: 2,0 tdci 115 km
Rocznik: 2003
Postów: 40
Domyślnie Odp: Brak mocy , bialy dym

Kolego miałem podobny problem ale u mnie działo sie to bez względu na prędkość i dodam jeszcze że auto sie dławiło i gasło. W moim przypadku był to czujnik ciśnienia paliwa. Auto mi nie dymiło. Sprężynka mrugała. Podłączenie pod kompa wyjaśniło wszystko. PS. może to paliwo gdzie tankujesz?
roxon1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 18:08   #4
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak mocy , bialy dym

jeśli pojawiła się sprężynka to tylko pozostaje odczytanie błędów. bez tego cała reszta dyskusji nie ma żadnego sensu
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 19:37   #5
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Brak mocy , bialy dym

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zobacz czy okolice wtrysków są suche
Odkąd pamiętam u mnie zawsze były wilgotne i to była kwestia uszczelniaczy, nie wydaje mi się aby to jakoś zauważanie szkodziło.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 14:39   #6
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Brak mocy , bialy dym

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odkąd pamiętam u mnie zawsze były wilgotne i to była kwestia uszczelniaczy, nie wydaje mi się aby to jakoś zauważanie szkodziło.
wilgotne możesz mieć równie dobrze od źle wlewanego oleju... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kwestia "wilgotne" a "mokre" to jest różnica poza tym jak sam napisałeś, może to być kwestia uszczelniaczy i kolega małym kosztem wyeliminuje usterkę, bo skoro uszczelniacze już nie trzymają to silnik nie dostaje odpowiedniej dawki bo reszta ucieka przez nieszczelność...
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 18:22   #7
piter_050
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: Dolnyśląsk
Model: Mondeo MKIII
Silnik: TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak mocy , bialy dym

jak jest biały dym to zawsze będzie związane z olejem ;/ ja bym obstawiał na turbo w innym aucia miałem podobny problem diagnoza byłą jedna pęknięta turbina ;/
piter_050 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 21:27   #8
lukaszrock85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2010
Skąd: Gostyń
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak mocy , bialy dym

Dzisiaj ponownie uruchomiłem auto,miałem mały problem z odpaleniem nie chciał zaskoczyc.Gdy mu sie to udało to z rury poszedł biały dym i ponowne falowanie obrotów.Natomiast gdy silnik dostał troszke temperatury falowanie ustało i pracuje równo, dymienie też ustało,jednak gdy wyjechałem na miasto to auto nie ma mocy jedzie i jedzie jak wagon.Wtryski od góry są suchutkie nie ma sladu oleju czy tez innego wycieku.Jeżeli chodzi o paliwo to autko mam 3 tygodnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i tankowałem dwa razy, raz na Blieskiej a raz na Shelu.Zrobiłem tez dzisiaj mały reset polegający na odłaczeniu zasilania jednak to nic nie dało nadal mruga spręznyka. Jutro wybieram sie na komputer zobaczymy co ujawni. Pozdro
lukaszrock85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 23:24   #9
piotrekR
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2009
Skąd: Amsterdam/K-Koźle
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: Brak mocy , bialy dym

falowanie na zimnym + kopcenie na biało mijające w miarę rozgrzewania silnika - stawiam na wtryskiwacze, jak odczytasz błędy i będą wskazywać na wtryski to sprawdź przelewy na wtryskiwaczach - kiedy zaworki zwrotne w nich puszczają za dużo paliwa na przelew występują właśnie takie objawy.
piotrekR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 08:01   #10
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Brak mocy , bialy dym

aaaa Panowie nikt z nas nie pomyślał o świecach...skoro falowanie i kopcenie ustaje przy nagrzanym silniku i miałeś problem z odpaleniem to po prostu sprawdź świece, możliwe, że jedna bądź wszystkie są na wyjściu (to w sumie najłagodniejsza finansowo opcja)
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , dym , dymi , turbo


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.