Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2016, 00:23   #1
jendrzeej
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2016
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Witam!
Przeszukalem cale forum i nie znalazlem tematu stricte o kluczach dynamometrycznych. Chcialbym wejsc w posiadanie takowego klucza nie wydajac duzych pieniedzy bo bedzie uzywany moze raz na tydzien albo i rzadziej. Spotkalem sie z roznymi opiniami na temat kluczy dynamo firm z nizszej polki takich jak YATO badz Vorel. Niektorzy mowka, ze nie warto zawracac sobie nimi glowy i odrazu szykowac minimum 600zl na dobry klucz, natomiast inni mowia ze dla przydomowego warsztatu to rozwiazanie jest ok. Chcialbym poznac wasza opinie na ten temat. Moze macie jakies klucze godne polecenia, badz takie ktore nalezy omijac szerokim lukiem.
Pozdrawiam

jendrzeej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 05:31   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Moim zdaniem najtańsze sensowne to jonnesway albo kabo. Jak ma świadectwo kalibracji, to się do czegoś nadaje.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 12:37   #3
Damian76
ford::advanced
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-07-2015
Skąd: Kórnik
Model: Ford Focus C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 Duratec He
Rocznik: 2006
Postów: 310
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Ja kupiłem na swój użytek klucz jonnesway T07080N posiada świadectwo kalibracji, tylko ja nie zajmuje się mechaniką zawodowo.
Damian76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 14:17   #4
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Konkretny klucz trudno polecać, bo kolega nie określił jaki zakres potrzebuje.

Ja sam posiadam klucz dynamometryczny JONNESWAY 1/2" 40-210NM polecony przez @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Klucz posiada kalibrację i jest solidnie wykonany.

Podobne pytanie -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 16:26   #5
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Właśnie zakres jest ważny. Szczególnie dla momentów poniżej 40 Nm. Ja do kół mam 40-210 Jonnesway T21200N. Ostatnio była na nie fajna promocja - można było wyrwać znacznie poniżej 300 zł. Solidny klucz - marka średnia, ale dla amatorskiego użytku ciężko znaleźć coś lepszego w konkurencyjnej cenie
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 20:07   #6
jendrzeej
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2016
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Właśnie z zakresem jest problem bo przydalby sie taki ktorym mozna dokrecic swiece, hamulce itp (powiezmy 30Nm). Jak i taki ktorym mozna przykrecic tylni beben do osi (235Nm) wiec chyba jestem skazany na zakup 2 kluczy bo spotkalem sie z opinia ze im wiekszy zakres np 10-210 to tym gorsza jakosc i precyzja. Zauwazylem, ze klucze wychylne sa dosc tanie. Warte sa one uwagi? Zainteresowanie wzbudzila we mnie rowniez dirma YATO, co sadzicie na jej temat i kliczy dynamometrycznych oferowanych przez te firme?

Ostatnio edytowane przez jendrzeej ; 14-12-2016 o 20:12
jendrzeej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 20:34   #7
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Cytat:
Napisał jendrzeej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo spotkalem sie z opinia ze im wiekszy zakres np 10-210 to tym gorsza jakosc i precyzja.
Oczywiście, tak jest.

Cytat:
Napisał jendrzeej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauwazylem, ze klucze wychylne sa dosc tanie. Warte sa one uwagi?
Nie.

Cytat:
Napisał jendrzeej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
YATO, co sadzicie na jej temat i kliczy dynamometrycznych oferowanych przez te firme?
Do leżenia na półce i nieużywania się nadaje.


A przy okazji: bęben nie jest tylni. Poza tym, w jakim aucie bęben przykręca się do osi? Jak to potem hamuje?

Ostatnio edytowane przez weuek ; 14-12-2016 o 20:37
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 21:40   #8
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Yato zestaw kluczy uzywam polecam a w pracy mam dwa klucze dynamometryczne 100-500nm spisuja sie swietnie juz 4 rok a lekko nie maja (codzienna wymiana nozy w vecoplanach)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 22:01   #9
jendrzeej
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2016
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Masz racje niedokladnie okreslilem miejsce przykrecania bebna, moj blad.
jendrzeej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2016, 14:46   #10
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw

Cytat:
Napisał jendrzeej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba jestem skazany na zakup 2 kluczy bo spotkalem sie z opinia ze im wiekszy zakres np 10-210 to tym gorsza jakosc i precyzja.
W pewnym sensie tak jest. Popatrz sobie na załączone świadectwo kalibracji. Z reguły tak jest, że w środku zakresu masz ułamek procenta błędu, natomiast 3% na krańcach zakresu. 1.15 Nm dla 40 Nm to wartość bardziej znacząca niż dla 120 Nm. Ale czy dokręcisz 40 Nm czy 38.9 Nm to jest to moim zdaniem bez znaczenia. Z tym że z użytkowaniem klucza krańce zakresu coraz szybciej i mocniej się rozjeżdżają i aby być pewnym działania, trzeba naprawdę regularnie kalibrować - co kosztuje i wymaga zachodu. Jeśli używasz klucza sporadycznie i dbasz o niego - to mierząc w środku zakresu wystarczy jak kalibrację zrobisz co kilka lat


Cytat:
Napisał jendrzeej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauwazylem, ze klucze wychylne sa dosc tanie. Warte sa one uwagi? Zainteresowanie wzbudzila we mnie rowniez dirma YATO, co sadzicie na jej temat i kliczy dynamometrycznych oferowanych przez te firme?
I na tym się kończą zalety kluczy wychylnych. Yato może być ale Jonnesway lepszy. Jeśli masz potrzebę okazjonalnego stosowaniu kluczy w szerszym zakresie pomiarowym to warte do rozważenia jest kupienie nasadki elektronicznej (przetwornika)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.