Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2011, 21:08   #181
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Temat trochę odszedł od ''tematu''...ale OK, napisze swoje 3 grosze, bo właśnie zrobiłem ok 300 km w Galaxy tdci dura-shift, ale czy 140 czy 163KM nie mam pojęcia, w UK tego nie piszą w dokumentach.
- jak dla mnie normalne drzwi to zaleta, klasyka.
- tdci z tą skrzynią jeździ poprawnie, nawet bardzo dobrze, niemniej daleko mu do 2.0 EB. Silnik mocno ''ryczy''w górnych partiach.
- o radiu 6000 można powiedzieć tyle że gra, i to co mówią słychać poprawnie. Płyta CD gra o niebo lepiej.
- myślę, że bardziej buja się na boki. Może EB ma inne zawieszenie.
- nie widzę większej różnicy w tdci pomiędzy trybem D i S.
- zegary ma standardowe, wolę Convers + w Esiu.
- bagażnik jest na oko taki sam jak jak w Esiu dla 5 osób. Jakiś czas temu do Galaxy wpakowali mi sztaplarką paletę z częściami pewnej maszyny, więc wejdzie naprawdę dużo. Na pewno pasażerom w 3 rzędzie jest dużo lepiej niż Esiu na 7, bo dach jest wyższy. Przy 3 rzędach foteli zmieściłem do bagażnika mała walizkę i plecak.


Ostatnio edytowane przez jacekzom ; 24-11-2011 o 10:00
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 12:31   #182
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał krootki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I brak elektrycznie podnoszonej klapy bagażnika...
heh jak dzieci jak dzieci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. miałem w VC fajne i awaryjne. Ale w nowej Kudze będzie dostępne i chyba CMAX.
__________________
_
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 22:11   #183
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał anwod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myślę, ża jak ktoś chce wozić często 6 osób to dostep do wnętrza jest jednak praktyczniejszy przy odsuwanych
zresztą odsuwane będą zawsze praktyczniejsze: parkingi, dzieciaki itd

innna kwestia to czy ktoś chce czy niechce/ lubi, nie lubi
Tylko komfort na parkingu uzasadnia drzwi przesuwne. Poza tym trzeba dużej siły do otwarcia / zamknięcia, co wyklucza żeby dzieci same otwierały / zamykały. Poza tym np. w C-Maxie na dole jest taka wręcz półka (wysięgnik), który aż korci żeby sobie na nim stanąć. A jest tam taka wielka przekreślona na czerwono stopa. Tylko że dzieci najpierw na to wskoczą, potem pomyślą (o ile w ogóle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 22:44   #184
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał bartekd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba dużej siły do otwarcia / zamknięcia
No to elektryczne wspomaganie i po kłopocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jaki bajer!
Obstawiam, że nowy Galaxy dostanie przesówki, a S-Max nie
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 11:58   #185
krzysios
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 143KM
Rocznik: 2007/8
Postów: 22
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Skoro nowy SHARAN i ALHAMBRA maja drzwi przesuwne to nowy GALAXY musi miec przesuwne. Nie ma innej opcji.

Ostatnio edytowane przez Marek ; 28-11-2011 o 16:51 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
krzysios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 12:22   #186
krzysios
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 143KM
Rocznik: 2007/8
Postów: 22
Smile Odp: 3 rząd siedzeń

Cytat:
Napisał krzysios Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Autonobile nie mają ale a Auto Plaza na popularnej maja używanego s-maxa i galaxy w wersji 7mio osobowej. Wybieram się w najbliższych dniach, jak wróce to się podziele wrażeniami.
Byłem dziś w jednym z Warszawskich salonów forda gdzie mieli GALAXY i s-maxa 7mio osobowego.
Powiem tak. O ile na papierze różnica w poj. bagażnika nie jest duża o tyle na żywo jest zauważalna. Siedzenie w s-max w 3cim rzędzie nie jest przesuwane a ilość miejsc na nogi jest znikoma. W galaxy jest pełna regulacja fotela i foteli, jest wyżej więc nawet ja, mający 180cm wysokości, mieszczę się tam spokojnie. W prawdzie bez rewelacji ale jest przyzwoicie. W s-maxie są super fotele w pierwszym rzędzie. Szczególnie trzymanie boczne jest super (podobne do mojej hondy civic rok 2003).
W galaxy trochę krótkie jest siedzisko a trzymanie boczne średnie ale bez tragedii.
Przejechałem się galaxy 2.0 TDCI i moje obawy się rozwiały. Ze względu na to, że nie mam doświadczenia z VANami bałem się że będzie go bujało bardzo na boki i że będzie nurkował przy hamowaniu i będzie ociążały.
A tu miłe zaskoczenie. Skrzynia biegów idealnie pracuje, biegi wchodzą lekko i precyzyjnie, moc wystarczająca, jest w nim cicho, nie nurkuje przy hamowaniu jest dość twardy, nie buja zbytnio na boki.
W zasadzie co do modelu decyzję podjąłem - kupuje GALAXY! Pozostaje jeszcze kwestia wyboru konkretnego egzemplarza. Liczę na to że uda mi się znaleźć takiego który ma alufelgi 17', parktronic i przyciemniane szyby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzysios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 16:26   #187
Rolem
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: pomorskie
Model: ford s-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 169
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Wielkich wymagań co do wyposażenia nie masz więc i większych problemów ze znalezieniem nie powinieneś mieć. Co do foteli to byłem i nadal jestem święcie przekonany, że są takie same w obu autach.
__________________
Pozdrawiam Rolem
Rolem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 16:42   #188
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał Rolem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do foteli to byłem i nadal jestem święcie przekonany, że są takie same w obu autach.
Ale w każdym mogą być różne. Siedzenia materiałowe są bardziej kubełkowe, lepiej trzymają. Skórzane są bardziej komfortowe, są trochę szersze. Tak jest na pewno w S-Max, czy w Galaxy na pewno są te same to nie wiem.
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 17:42   #189
Rolem
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: pomorskie
Model: ford s-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 169
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Wiadomo, że to zależy od wersji ale nie jest tak, że galaxy jest bogatsze w wyposażenie.
__________________
Pozdrawiam Rolem
Rolem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 23:45   #190
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jednakze brak osuwanych drzwi w s-maxie i galaxy to duzy minus... badz co badz sa pozycjonowane jako rodzinne vany a nawet wanny
Pozycjonowanie to jedno, wygoda to drugie (tak jak wspomniano - zajmuja mniej miejsca, ale wymagaja wiecej sily do otwarcia/zamkniecia ewentualnie czasu az silnik je otworzy jak w Peugeocie 1007). Jest jeszcze kwestia trwalosci - nie mam duzego doswiadczenia z suwanymi drzwiami, ale w firmowych Mercach Sprinterach regularnie mielismy klopoty - a to koleczko sie wyrobilo, a to oska ktore je trzyma wypadla. Generalnie - znajac jakos(c) Fordow wole tradycyjne drzwi. Natomiast elekrycznie podnoszona (i opuszczana) klapa bagaznika bym nie pogardzil.
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie

Ostatnio edytowane przez Zoltyy ; 25-11-2011 o 23:58
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.