Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2014, 20:10   #251
hydrodom1@poczta.onet.pl
ford::amateur
 
Imię: SŁAWEK
Zarejestrowany: 06-01-2014
Model: S-MAX
Silnik: 2000
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń - czy można dołożyć?

Cytat:
Napisał majkelos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kto chce otrzymac mailem numer części potrzebnej do montazu dwóch foteli w maksiu oraz widok z orginalnego e-katalogu forda, prosze o podanie maila, wyslę, gdyz tutaj nie moge tego przekopiowac
witam jak możesz to będę wdzięczny za tą informację proszę o szczegóły z góry dziękuję mój e-meil [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Pozdrawiam nowy klubowicz Sławek

hydrodom1@poczta.onet.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 10:12   #252
Mariolocom
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-09-2013
Skąd: Jabłonna
Model: Mitsubishi
Silnik: 2.0 DID
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Witajcie,wczoraj odwiedziłem salon Forda w Warszawie przy Toruńskiej w celu obejrzenia S-maxa 7-os.Niestety oczywiście nie mieli,ale stał Galaxy.Jak dla mnie autobus,ale nie o tym chciałem zagadać.Trochę pogadałem ze sprzedawcą na temat tych dodatkowych siedzeń w ESiu.Facet zarzekał się ,że do Esia wkładają identyczne fotele jak są w Galaxy.lecz nie posiadają regulacji wzdłużnej,natomiast pochylenie oparcia jak najbardziej mają.Czy może to ktoś potwierdzić organoleptycznie u siebie lub w jakimś salonie co ma Esia 7-osobowego?Będę wdzięczny.
P.S.Tak na wesoło cytat sprzedawcy:"jesteśmy dumni z tego silnika".Chodziło o 1.6EB.
Mariolocom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 10:46   #253
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Oczywiście sprzedawca nie miał racji. Fotel z smaxa jest o ok. 10 cm niższy od tego z galaxy. Opacie nie ma regulacji pochylenia - można tylko je całkowicie złożyć. Spowodowane jest to brakiem miejsca za fotelem do tylnej klapy. Siedzisko jest też trochę innej konstrukcji. Oprócz braku regulacji wzdłużnej jest ono umieszczone niżej nad podłogą. Co prawda rozstaw srub mocujących do podłogi jest taki sam w obu samochodach (teoretycznie do smaxa można zamontować fotele z galaxy) ale boję się, że w smaxie byłby problem z zamknięciem klapy tylnej po zamontowaniu foteli z galaxy i nie można byłoby korzystać z regulacji pochylenia.
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 11:13   #254
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał jerry73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście sprzedawca nie miał racji. Fotel z smaxa jest o ok. 10 cm niższy
Mam zamontowane 2 fotele z galaxy i porównywałem z fotelami w S- max
- zgadza się że są różnice , ale minimalne i raczej na plus dla galaxy.
Jeśli chodzi o wysokość siedzącej osoby jest chyba troszkę wyżej .. (fotel z galaxy )
co nie powoduje podkurczonych nóg / lepsza pozycja siedzącego
- natomiast wysokie osoby mogą dotykać głową podsufitki .
-
Natomiast możliwość regulacji oparcia od pionowego do ok. 45 ' do tyłu oraz możliwość przesuwania do tyłu i przodu ok.12cm. idealnie się sprawdza przy przewozie dzieci
zwłaszcza kiedy trzeba maksymalnie pochylić oparcie .
- po złożeniu na płasko nie widać różnic .
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 10-01-2014 o 16:15
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 11:47   #255
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś w błędzie i nie rozpowszechniaj tu własnych teorii
lepiej dokładniej czytaj forum i częściej używaj edycji tekstu w celu poprawy .
Nie wiem w którym miejscu jestem w błędzie -odnośnie konstrukcji fotela czy miejsca w samochodzie? W przeciwieństwie do niektórych osób z tego forum nie wypowiadam się na tematy o których nie mam pojęcia. O budowie foteli trzeciego rzędu do smaxa i galaxy nie muszę czytać forum - bo ty chyba masz tylko taką wiedzę. Konstrukcje tych foteli znam bardzo dobrze. Jeśli chodzi o miejsce w samochodzie to tak jak napisałem- być może da się zamontować fotele z galaxy do smaxa ale mogą być problemy.
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 13:00   #256
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Bez urazy , Jarku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale napisano 250 postów w tym temacie a jest jeszcze setki pokrewnych nawiązujących do tego samego .

Ty jako jedyny wypisujesz zupełnie odmienne wiadomości bez udokumentowania .
Nie dziw się mojej reakcji na twoje wypowiedzi w tym temacie .
Proponuje wobec tego wstaw wiarygodne dane / zdjęcia / posty itp. dot.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] twojego wywodu
które by potwierdziły tą wypowiedż .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 13:38   #257
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Wstawiłem zdjęcie pokazujące nałożone (zamontowane w tych samych punktach) na siebie fotele Smaxa i Galaxy. Zielony to smax a niebieski Galaxy. Na fotce 2L fotel galaxy jest w tylnym położeniu a na 3L w max do przodu. Do tego przy galaxy od pokazanego położenia jest możliwość obrotu oparcia o ok. 13 stopni do tyłu co też daje przemieszczenie o kilka centymetrów w tył góry oparcia. Gdy ktoś jedzie na tych fotelach należy wysunąć również zagłówki - następne kilkanaście centymetrów do góry i kilka w tył. Przy takim położeniu mogę się założyć że trafimy w tylną szybę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2L.jpg (61.8 KB, 112 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3L.jpg (56.1 KB, 111 wyświetleń)
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 13:55   #258
Mariolocom
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-09-2013
Skąd: Jabłonna
Model: Mitsubishi
Silnik: 2.0 DID
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Dzięki za obrazki,rozesłałem do dealerów w W-wie zapytanie o 7-osobowego S-maxa.Czekam na odpowiedzi.Chciałbym jednak przekonać się w realu,jak to jest.Chodzi mi głównie o wygodę podróżowania na tych siedzeniach(głównie dzieci,a że trochę mi podrosły).Galaxy ni jak nie ma się 'urodą' do Esia.Miłego weekendu.
Mariolocom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 14:38   #259
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Jerry73 jestem pod wielkim wrażeniem tych obrazków. Czyżbyś dysponował modelami 3D tych foteli?
A może masz albo jesteś w stanie wygenerować takie samo porównanie foteli złożonych? Czy po złożeniu fotel od galaxy też jest wyższy czy wtedy są już takie same?
I czy fotel od galaxy składa się w dowolnym położeniu prowadnic czy przed złożeniem trzeba go przesunąć np. maksymalnie w przód lub tył?
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 15:29   #260
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Fotele po złożeniu mają bardo zbliżoną wysokość ( niemal taką samą). Spowodowane to jest tym, że po złożeniu trzeciego i drugiego rzędu ma być prawie płaska powierzchnia załadunkowa. W galaxy najbezpieczniej jest składać fotele trzeciego rzędu w max. tylnej pozycji. Jest wtedy pewność,że nie będzie kolizji z drugim rzędem foteli. W pozycjach bardziej do przodu może się zdarzyć, że siedzisko nie będzie miało miejsca aby się rozłożyć. W smaxie nie ma tego problemu bo siedzenie nie ma możliwości przesuwu.
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.