Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2021, 22:19   #1
Foxiu888
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Ww
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Przełożenie turbiny sterowanej elektronicznie na podciśnienie

Witam
Mam nadzieję że nie dubluje Tematu ale nie mogłem nic podobnego znaleźć na forum.

Mam mondeo MK3 2.0 TDCi 130 km. Silnik w nim jest słaby i do remontu, trafiła mi się okazja kupić świeży silnik i teraz robię przekładkę. Pojawił się problem z turbiną. W starym silniku była ona sterowana elektronicznie, w tym drugim jest sterowanie podciśnieniem. Początkowo chcieliśmy przełożyć sterownik na elektryczny ale okazało się że delikatnie różni się turbina i nie da się tego poprostu przełożyć. Turbina nie może być że starego silnika bo ona nadaje się na śmieci więc zostajemy na tej sterowanej podciśnieniem.
I teraz pytanie?
Czy będzie pojawiał się błąd sterowania turbiny bo jest zaprogramowany na sterownik elektryczny? Jeśli tak to czy można to na komputerze przeprogramować?

Czy można przerobić mocowanie sterownika turbiny by go dopasować i czy to będzie dobrze działać? Czy ważne jest żeby zachować jakieś katy położenia sterownika?

I która opcja jest lepsza czy lepsze było sterowanie podciśnienie czy elektryczne? Ja u siebie miałem problem z elektrycznym sterownikiem.

Może miał ktoś podobny temat i się z tym spotkał

Z góry bardzo dziękuję że pomoc

Pozdrawiam

Foxiu888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
przekładka silnika , turbina


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.