Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2016, 18:16   #11
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,976
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Obstawiam lampe tylna

krzys1968 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 21:57   #12
SLIP
ford::average
 
Avatar SLIP
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: SO
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM by tedi_k
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obstawiam lampe tylna
No dobra, temat nadal nierozwiązany, więc z racji urlopu chcę go do końca zamknąć... Prawdopodobnie faktycznie woda dostaje się przez lampy tylne, pogoda niezbyt sprzyjająca a ja nie mam garażu ani za bardzo wiedzy, więc polećcie mi proszę jakiegoś blacharza/lakiernika w okolicach Sosnowca/Dąbrowy Górniczej, który mógłby to ogranąć, zależy mi na osobie, ktôra zrobi to rzetelnie i uczciwie oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SLIP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 20:15   #13
SLIP
ford::average
 
Avatar SLIP
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: SO
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM by tedi_k
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Ok, gdyby ktoś chciał usunąć tą wku...ającą awarię to piszę co nastąpiło u mnie:
Samochód oddałem do blacharza (po wcześniejszym kontakcie czy mieli do czynienia z czymś takim wcześniej), pozdejmował wszystkie plastiki w bagażniku, zderzak tylny, okazało się, że tak jak pisał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] woda dostawała sie przez otwory montażowe nad lampami - TERAZ UWAGA - fabrycznie zaślepione są one w fabryce PAPIEREM, tak, dobrze czytacie, PAPIEREM, nawet nielakierowanym, po pewnym czasie papier zaczyna przeciekać i wiemy dobrze co się wtedy dzieje... Gość zakleił te otwory klejem do szyb, 24h schnięcia, znowu testy czy nie cieknie i załatwione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SLIP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 22:35   #14
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,976
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

To super ze sie udaloGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzys1968 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 18:36   #15
maciejczapla
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 22-01-2015
Skąd: Poznań
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2019
Postów: 46
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Po wskazówkach danych przez kolegę @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , przyjrzałem się bliżej problemowi, gdyż sam mam podobnie. Po rozebraniu wszystkiego jak na zdjęciu kolegi, mogę z pewnością 100 procentową powiedzieć, że nie ciekło Tobie z nad lamp, gdyż nie jest możliwe aby woda znalazła się tam gdzie się znalazła i nie ma tam otworów montażowych. Na 200 procent woda wyciekała z otworu zaznaczonego na zdjęciu (tutaj zgodzę się że było on zatkany zwykłym papierem fabrycznie ,który przepuszczał) Podejrzewam, że Panowie zdarli z Ciebie kasę mimo, że jakby nie patrzeć sam wszystko rozebrałeś i byłeś blisko rozwiązania problemu.

Dla potomnych, w przypadku podobnego wycieku, najpierw sprawdzić otwory/ zatkać z dwóch stron(ja zakleiłem sylikonem 2 warstwy) i suuuucho, 250zł na blacharza zaoszczędzone.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciejczapla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 21:31   #16
andrzej1985@spoko.pl
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-02-2016
Skąd: Zgorzelec
Model: Ford focus mk 2
Silnik: 1.6 Tdci 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Niestety i mnie dopadła przypadłość wody w bagażniku:
Ford Focus, MK2
rok 2006, Kombi
1,8 Diesel
Woda skapywała z kratki wentylacyjnej oraz wejścia gniazdka 12V.

Po długich szukaniach na forach, własnych doświadczeniach poniżej rozwiązanie problemu, może komuś się przyda.


Mój Focus ma relingi przykręcane od środka, jak na zdjęciu 1 i 2 (klucz 10). Żeby je odkręcić należy zdjąć podsufitkę - odkręcić wystarczy pierwszą śrubę. Nie nie jest konieczne zdjęcie całej podsufitki, ale zalecam zdjąć do przednich klamek - co pokazuje zdjęcie 3. Spowodowane to jest faktem, iż jest ona dość miękka i należy uważać, aby jej nie złamać.

Zdjęcie plastików nie będzie trudne, bez czytania instrukcji dałem sobie rade ostrożnie odciągając plastiki i odkręcając śruby mocujące.

Po odchyleniu relingów ukazała się przyczyna wody w środku samochodu - pęknięcia na długości około 5 - 7 cm z prawej i lewej strony. Kupiłem w sklepie masę uszczelniająco/klejącą marki BOLL - co ważnie nie żaden silikon. Koszt 35 zł za tubę. Jest ona dość plastyczna, przypomina zwykły silikon jednak jest dużo twardsza i nie powinna pękać.
Rozprowadziłem po długości pęknięcia pędzelkiem + około 2 cm zapasu. Od tego czasu deszcze, mycie samochodu, grad nie spowodował wody w środku.
Czas demontażu plastików, relingów i podsufitki około 3 godziny. Za drugim razem czas skróciłby się o połowę, człowiek nabiera doświadczenia.
Masa klejąca schnie dość długo, samochód stał w garażu dobę do stwardnienia 100%.
Czas skręcania wszystkiego 'do kupy' około godziny.

Mam nadzieję, że komuś pomoże, z informacji ASO Ford zaoszczędziłem co najmniej 600 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Swoją drogą mechanicznie Ford bez zarzutu, przejechał ponad 150 tyś bez zająknięcia - jestem bardzo zadowolony jednak jakość blach woła o pomstę do nieba...



Ten artykuł skopiowałem z tematu WODA W BAGAZNIKU. SKĄD LECI? na tej samej stronie internetowej Forda tam jest odpowiedz na wasze problemy

Ostatnio edytowane przez andrzej1985@spoko.pl ; 22-02-2016 o 21:36
andrzej1985@spoko.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 22:17   #17
maciejczapla
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 22-01-2015
Skąd: Poznań
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2019
Postów: 46
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Kolega widziałem ten post już w temacie w MK2, po co dublujesz posty ? Tu jest o MK3...
maciejczapla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 10:54   #18
SLIP
ford::average
 
Avatar SLIP
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: SO
Model: MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM by tedi_k
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , faktycznie, masz rację, mam uszczelnienie w miejscu gdzie pokazałeś, jeżeli chodzi o temat płatności za usługę blacharza - to cóż... kto nie zrobi sam to płaci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mnie już strasznie denerwowała wilgoć i woda w bagażniku, a z racji tego, że pogoda w ostatnich tygodniach jest bardziej jesienna niż zimowa oraz, że niestety jeszcze nie dysponuję garażem oddałem do blacharza i liczyłem się z kosztami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
natomiast po to jest forum, żeby osoby, które mają czas i możliwości mogły same usunąć problemy, które są tożsame dla tych samych modeli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SLIP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 14:34   #19
maciejczapla
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 22-01-2015
Skąd: Poznań
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2019
Postów: 46
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Dokładnie papierem, tak jak kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisał, każdy kto zobaczy wodę w bagażniku radzę uszczelnić te otwory.

Widać dla księgowych z FORDa za duży koszt wstawienia gumowej zaślepki, i wrzucili papier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciejczapla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 15:39   #20
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,976
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Szkoda ze kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie zrobil foto relacji z sposobu usuniecia usterki . Bo lezeli twierdzi ze woda dostawala przez otwory montażowe nad lampami to wtedy niepotrzebne jest uszczelnienie ktore wsakazal kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Bo jezeli z zewnatrz jest wszystko szczelne to tam woda niepowinna byc nawet jezeli niema tam uszczelnienia , poniewaz w tym miejcu woda nie ma ujscia na zewnatrz dlatego dostaje sie do srodka . Wiec jezeli sie zaslepi tylko w tym miejscu co kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wskazal a nie znajdzie miejsca w ktorym woda dostaje sie z zwewnatrz to mozna zrobic sobie zbiornik na wode ktora bedzie sie zbierac za uszczelniniem gdzie niema ujscia na zewnatrz . Jezeli sie myle to prosze mnie poprawic

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 24-02-2016 o 16:28
krzys1968 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.