Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Puma

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2021, 11:19   #21
Marek191
ford::beginner
 
Avatar Marek191
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi Mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Cytat:
Napisał marCIN27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odebrałem swoją Pumę 125 KM miękka hybryda. Wcześniej jeździłem Mondeo mkIV więc jest różnica w ilości dostępnego miejsca. Siedzi się wysoko, co mi akurat odpowiada. Nie mogę jednak dopasować ustawień fotela. Pomimo, że jest regulacja na trzech odcinkach kręgosłupa, nie mogę znaleźć odpowiednich ustawień. Poza tym, Puma jest krótsza od Mondeo i bardziej czuć nierówności, zawieszenie jest twardsze. Zaskoczony jestem, jak dobrze się to auto zbiera.
Witam, ja się przesiadłem z Focusa MK2 i mam podobne odczucia, jest węższe , pozycja za kierownicą dopiero po chyba 4k km ogarnięta, przyzwyczaiłem się. To auto ma tak dużo zalet że nawet dość twarde zawieszenie w mojej wersji Titanium jest wynagradzane przez FUN z jazdy! Silnik mam 1.0 125 KM bez hybrydy w manualu i też zaskakuje mnie szczególnie w trybie SPORT dużą elastycznością i błyskawiczną reakcją na gaz nawet na 6 biegu( wystarczy ok 1.8 -2k RPM)
Mam często wrażenie większego i mocniejszego silnika niż jest. Wogóle nie czuć że to tylko 1.0! Czasem kultura, odgłosy szczególnie gdy jest zimny mogą drażnić i zdradzać 3 cylindry ale po nagrzaniu jest już bardzo przyjemnie i mega elastycznie. Miny innych kierowców gdy szybko ruszam na światłach nie zastąpione! Kilka osób mi mówiło że na pierwszy rzut oka to takie małe Porsche Macan

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Marek191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2021, 11:33   #22
Marek191
ford::beginner
 
Avatar Marek191
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi Mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Cytat:
Napisał musso87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Okrojenie wyposażenia dotyczy niższych wersji silnikowych.



Mi usb c w podłokietniku bardzo odpowiada. Kabelek od kamerki schowałem właśnie tam.



Co do full LED to, mijania powiedzmy, że są dla mnie standardowe. Mógłby świecić dalej. Jest na szczęście funkcja doświetlania zakrętów. Tak naprawdę robotę robi high beam. Z automatu rozświetla i przygasa długimi. Bardzo dobrze sie ten bajer u mnie spisuje.
Potwierdzam że High Beam działa sprawnie, jeszcze go nie dezaktywowałem po 8 mies. Mam zwykłe drogowe. Mijania LEDy oceniam bardzo pozytywnie. Nie mają dalekiego zasięgu ale świecą jasno, szeroko i równomiernie. Dzienne LEDy bardzo mocne i śliczne hii . Bardzo często zauważam osoby spogladające na przód i światła. Ogólnie autko jest jeszcze dość rzadkim widokiem nawet w Krakowie. Widziałem do tej pory 2 szt. na parkingach osiedlowych w mojej okolicy

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Marek191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2021, 20:36   #23
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

W poniedziałek jade na serwis z zauważonymi tematami, ktore leżą "mi na nerce" z Pumą. Nie są to jakieś wielkie sprawy, ale mnie irytujące. Serwis w Szczecinie nie przypadł mi do gustu, nie wykazując starannosci z moim przypadkiem. Zrobili tylko to co musieli. Np. miałem nieszczelność klimatyzacji. Na dmuchawach zbierała się woda, kapało nie wiadomo skąd do kabiny. Szyby nomwntalnie parowały, w trakcie jazdy bylo to niebezpieczne. Naprawili wymieniając cały układ klimatyzacji, rozbebeszając pół auta.

Pytanie1 czy zacinają się Wam animacje wstępne? Czy jestescie zadowleni z szybkości działania komputera? Pytam szczególnie roczniki 2020/2021.
Screenshot_20210311-203807_Gallery.jpg


Pyt.2 Czy w hybrydzie chrobota Wam skrzynia przy wrzucaniu biegu, stukanie wajchy do lewej i niestandardowe luzy na drążku?
Wideo:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez musso87 ; 12-03-2021 o 20:53
musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2021, 21:06   #24
Marek191
ford::beginner
 
Avatar Marek191
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi Mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Cytat:
Napisał musso87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W poniedziałek jade na serwis z zauważonymi tematami, ktore leżą "mi na nerce" z Pumą. Nie są to jakieś wielkie sprawy, ale mnie irytujące. Serwis w Szczecinie nie przypadł mi do gustu, nie wykazując starannosci z moim przypadkiem. Zrobili tylko to co musieli. Np. miałem nieszczelność klimatyzacji. Na dmuchawach zbierała się woda, kapało nie wiadomo skąd do kabiny. Szyby nomwntalnie parowały, w trakcie jazdy bylo to niebezpieczne. Naprawili wymieniając cały układ klimatyzacji, rozbebeszając pół auta.



Pytanie1 czy zacinają się Wam animacje wstępne? Czy jestescie zadowleni z szybkości działania komputera? Pytam szczególnie roczniki 2020/2021.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]





Pyt.2 Czy w hybrydzie chrobota Wam skrzynia przy wrzucaniu biegu, stukanie wajchy do lewej i niestandardowe luzy na drążku?

Wideo:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja mam Sync 3.4 i od nowosci zero problemów czy jakiś mocnych spowolnień, czasem ekran działa z nie wielkim opóźnieniem ale nie zdarza się to przy uruchamianiu. Sporadycznie AA chwilke się uruchamia, ale być może to tel. czasem przymula Generalnie jest okay. Produkcja 01.20. W porównaniu do softu w ID.3 to demon prędkości.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Marek191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2021, 21:25   #25
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Co do spowolnień to mam tak właściwie za każdym razem:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak z twoją skrzynią?
musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2021, 09:39   #26
Marek191
ford::beginner
 
Avatar Marek191
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi Mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Cytat:
Napisał musso87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do spowolnień to mam tak właściwie za każdym razem:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak z twoją skrzynią?
Na filmie widać cyfrowe zegary... Ja w swoim mam anologowe i wspominałem tylko o 8 calowym SYNC 3 z ekranem dotykowym. Na tym fulmiku ewidentnie muli/tnie się.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Marek191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2021, 17:37   #27
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Muli strasznie, w salonowym działało to płynnie. Choć mulenie zegarów to taka tradycja Forda. Nie wiem tylko co mnie bardziej wkurza, mulenie, czy filmik dzieci fb - w pionie. Oglądanie takiego czegoś na tv, czy w kompie jest fatalne.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 19:44   #28
piotras31
ford::advanced
 
Avatar piotras31
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-09-2005
Skąd: GORZYCE
Model: Ford Kuga 2021 ST-Line X
Silnik: 1.5 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2021
Postów: 211
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Auto high beam-w jakim jest pakiecie ? sorki jeśli pomyliłem nazwę tych automatycznych świateł.
piotras31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2021, 11:52   #29
tomek_olo
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 29-04-2020
Skąd: Łódź
Model: Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Pytanie do osób, które mają egzemplarz bez relingów - jak to dokładnie wygląda na dachu? Są tam jakieś zaślepki do zamocowania belek? Czy tylko standardowa łapa, która leży na lakierze?

ST nie ma nawet w opcji relingów i zastanawiam się czy jest opcja dołożyć.
tomek_olo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2021, 23:39   #30
jarkopa
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 01-11-2020
Skąd: Warszawa
Model: Puma
Silnik: 999
Rocznik: 2020
Postów: 12
Domyślnie Odp: Czy ktoś już kupił? Jaki model, silnik? Jak wrażenia

Nie ma chętnych (?) na odpowiedź pytania o relingi - no to ja pstryknąłem fotę mojego miejsca na reling- Puma Titanium z połowy 2020.
Zdrowia życzę
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg puma_reling.jpg (59.1 KB, 75 wyświetleń)
jarkopa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.