Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2021, 23:12   #1
Pablo6736
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Nysa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 L Ti-VCT GDI I4
Rocznik: 2017
Postów: 13
Domyślnie Nowy kluczyk a antenka

Cześć. Pytanie do posiadaczy aut z Ameryki. Mam Focusa z Kanady 2017, dzisiaj dorabiałem do niego kluczyk z pilotem, pełen zestaw. W aucie zainstalowany jest fabryczny alarm oraz taka oto antena ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Nie mam totalnie pojęcia do czego to służy, ale jest ona zamontowana pod przednią szybą i do momentu zaprogramowania kluczyka było tak, że dioda LED na tej antence po zamknięciu auta mrugała, po otwarciu auta gasła, a teraz jest tak, że po zamknięciu świeci światłem ciągłym. Co to może oznaczać? Czy trzeba jakoś dopisać nowy kluczyk dodatkowo do modułu tej anteny? Oraz co ta antenka tak właściwie daje? Z góry dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pablo6736 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2021, 08:50   #2
TTrex
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-05-2020
Skąd: Mazowieckie
Model: Foka
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 190
Domyślnie Odp: Nowy kluczyk a antenka

Przecież pisze jak byk AUTOSTART. Odpalasz auto z kluczyka i wchodzisz do ciepłego auta, fajne w regionach gdzie jest zimny klimat.

Poszukaj manuala do tej anteny / całego systemu i tam pisze co oznacza ciągle światło.
TTrex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2021, 19:42   #3
Pablo6736
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Nysa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 L Ti-VCT GDI I4
Rocznik: 2017
Postów: 13
Domyślnie Odp: Nowy kluczyk a antenka

No właśnie nie mogę znaleźć nigdzie konkretnej instrukcji jak to powinno działać. Przede wszystkim (o ile dobrze rozumiem), nie posiadam w swoich kluczykach w ogóle funkcji odpalania zdalnego. Możliwe, że kluczyk główny miał (ja dostałem tylko jeden z samochodem).
Pablo6736 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2021, 20:11   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Nowy kluczyk a antenka

Cytat:
Napisał Pablo6736 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Możliwe, że kluczyk główny miał (ja dostałem tylko jeden z samochodem).
Kolego - podajesz linka POD KTÓRYM SĄ WSZYSTKIE INFORMACJE - co to jest, jak do tego wyglądają kluczyki itp.
A nie czytasz co widzisz a potem "nerwowo rozpytujesz".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W Focusie MK3 nie ma niczego takiego jak "kluczyk główny"! Wszystkie klucze są takie same!

Ten rodzaj zdalnego startu, jaki jest zamontowany w tym aucie wymaga także zaprogramowania tych "nie firmowych" pilotów zdalnego startu. Ponieważ był programowany kluczyk, to najpewniej została wykonana procedura kasowania wszystkich kluczy (wtedy te nie firmowe piloty od zdalnego startu też się kasują) i stąd zmiana zachowania odbiornika zdalnego startu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2021, 11:39   #5
Pablo6736
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Nysa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 L Ti-VCT GDI I4
Rocznik: 2017
Postów: 13
Domyślnie Odp: Nowy kluczyk a antenka

Testowałem procedury "programowania" jakie są w tych manualach, jednak bez efektu, dlatego myślałem, że może ten brakujący kluczyk miał jakąś dodatkową funkcję, bo zazwyczaj zdalne odpalanie samochodu wg info z internetu odbywało się w różnych autach za pomocą dedykowanego przycisku "2x" w okrągłej strzałce, której u mnie brak. Ale skoro jest tak jak mówisz, to widocznie ja coś robię źle, potestuję jeszcze te manuale albo w ogóle wypnę akumulator na jakiś czas.
Pablo6736 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2021, 16:30   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Nowy kluczyk a antenka

Cytat:
Napisał Pablo6736 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... potestuję jeszcze te manuale albo w ogóle wypnę akumulator na jakiś czas.
Kolego - coś słabo widzę z "ogarnianiem"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akumulator można sobie do domu nosić na noc - dokładnie nic to nie zmienia w kwestii programowania kluczy i pilotów...
A o jakich "procedurach z manuali" Kolega pisze to już zupełnie nie wiadomo... Klucze i piloty do zdalnego odpalania programuje się programem fordowskim IDS...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2021, 09:30   #7
Pablo6736
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Nysa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 L Ti-VCT GDI I4
Rocznik: 2017
Postów: 13
Domyślnie Odp: Nowy kluczyk a antenka

No ciężko mi to ogarnąć, bo nie znam tych systemów oraz zasad ich działania i próbuję je poznać. Manuale to np. z linku z pierwszego posta "programming instructions", ale mam rozumieć, że to nie ma prawa działać? Nigdzie w internecie nie znalazłem wcześniej informacji o tym programie IDS, czyli bez zabawy z programami przez OBD sie nie obejdzie?
Pablo6736 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2021, 14:48   #8
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,351
Domyślnie Odp: Nowy kluczyk a antenka

Cytat:
Napisał Pablo6736 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nigdzie w internecie nie znalazłem wcześniej informacji o tym programie IDS, czyli bez zabawy z programami przez OBD sie nie obejdzie?
To jeśli nie znasz systemów, nie ogarniasz tematu, to nie lepiej znaleźć kogoś kto Ci to zrobi? Możesz zaoszczędzić naprawdę sporo czasu i pieniędzy.
Nie mówiąc o podejmowanym ryzyku, nerwów i stresu.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2021, 22:18   #9
Pablo6736
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Nysa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 L Ti-VCT GDI I4
Rocznik: 2017
Postów: 13
Domyślnie Odp: Nowy kluczyk a antenka

No właśnie dlatego zacząłem od forum, bo może ktoś, kto ogarnia uświadomiłby mi, że może jest to prosta sprawa, bądź nie. Okazuje się, że nie, ale od tego chyba jest forum, żeby pomóc, nakierować itp?

Bump: No właśnie dlatego zacząłem od forum, bo może ktoś, kto ogarnia uświadomiłby mi, że może jest to prosta sprawa, bądź nie. Okazuje się, że nie, ale od tego chyba jest forum, żeby pomóc, nakierować itp?
Pablo6736 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , antena , focus , kluczyk , pilot


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.