Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2020, 17:27   #1
Walec71
ford::beginner
 
Avatar Walec71
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2016
Postów: 48
Domyślnie Pływające kierunkowskazy przy zamykaniu auta- dostawiające się diody

Pany
Może mi coś podpowiecie:

PŁYWAJĄCE KIERUNKOWSKAZY
MONDEO MK5 2015/2016

Mam Ford Full Dynamic Led z pływającymi kierunkowskazami, ale ostatnio widziałem pod marketem na parkingu u gościa w Mondeo, podejrzewam ze po lifcie, tez dynamiczne Ledy, ale miały funkcje chyba przy zamykaniu auta ze diodki tak jakby płynęły od strony boku auta do środka maski dostawiając się do siebie przy środku maski że tak jakby ten ciągły paseczek robil sie coraz dłuższy i wymyśliłem ze chciałbym sobie coś takiego zaprogramować.

Czy ktoś ma Mondka po lifcie i ma coś takiego u siebie i byłby w stanie sprawdzić jak to jest zakodowane....
Albo zrobić mi krótki filmik jak te diody się dostawiają przy zamknięciu czy otwarciu auta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Walec71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2020, 21:56   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Pływające kierunkowskazy przy zamykaniu auta- dostawiające się diody

Cytat:
Napisał Walec71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jak to jest zakodowane...
Takie rzeczy są "nijak zakodowane". Jeśli w ogóle coś takiego jest fabrycznie a nie z Chin, to też (jak w Chinach...) zrobione jest w sterowniku kierunkowskazów wewnątrz lampy.
Czyli "zakodować" można poprzez wymianę lamp...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 08:30   #3
Walec71
ford::beginner
 
Avatar Walec71
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: Pływające kierunkowskazy przy zamykaniu auta- dostawiające się diody

Ok, dziękuje za odpowiedź. W takim razie trzeba Mondeo po lifcie żeby się akcja działa na zderzaku, No szkoda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki Tadeusz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Walec71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 08:41   #4
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Pływające kierunkowskazy przy zamykaniu auta- dostawiające się diody

Możesz rozwinąć? Co ma się dziać na zderzaku w polifcie dokładnie?
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 09:09   #5
Walec71
ford::beginner
 
Avatar Walec71
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: Pływające kierunkowskazy przy zamykaniu auta- dostawiające się diody

Przy chyba zamykaniu auta, może otwieraniu, punkty świetlne płyną po kierunkowskazie od zewnątrz do wewnątrz, w stronę grila i tam się do siebie dostawiają tzn po kilku sekundach pasek diod przy gdilu jest coraz dłuższy. Fajnie to wygląda, jak w Nieustraszonym

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Walec71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 09:23   #6
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Pływające kierunkowskazy przy zamykaniu auta- dostawiające się diody

Ale przecież w polifcie kierunkowskazy są w reflektorach FDL i są to te same reflektory co w przedliftach.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Chyba że mówimy o wersji bez FDL, tam nie wiem, może fabrycznie kierunek jest w zderzaku, choć nie wydaje mi się...

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 04-02-2020 o 09:26
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 11:55   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Pływające kierunkowskazy przy zamykaniu auta- dostawiające się diody

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... choć nie wydaje mi się...
Mnie się też "nie wydaje"... Moim zdaniem Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] załapał się na jakąś demonstrację "okrutnej chińszczyzny"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 13:43   #8
facio07
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-03-2016
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 1600 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 118
Domyślnie Odp: Pływające kierunkowskazy przy zamykaniu auta- dostawiające się diody

Można kupić pojedynczy pasek LED,długości dolnej krawędzi klapy tylnej,który nakleja się na zderzak, np.tylny równo z krawędzią klapy (kombi) i mamy pływające kierunki,stop i pare innych bajerów w różnych kolorach,wszystko made in china!
Mnie tylko ciekawi to,co na to nasza "władza?"Czy takie coś można stosować?
facio07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 14:44   #9
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Pływające kierunkowskazy przy zamykaniu auta- dostawiające się diody

Cytat:
Napisał facio07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie tylko ciekawi to,co na to nasza "władza?"Czy takie coś można stosować?
Nie no pewnie, kolega robił prawo jazdy? Tam mówią w jakie rodzaje świateł ma być wyposażony pojazd.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 15:16   #10
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Pływające kierunkowskazy przy zamykaniu auta- dostawiające się diody

Widziałem gdzieś zdjęcia mk5 polift ST-Line w "bidawerszyn" i miał poziomy pasek ledów w atrapie nad halogenami, więc uznałem że to są dzienne led przeniesione na zderzak jak w niektórych autach przed liftem (bez FDL). Może błędnie zakładam że wtedy kierunki są w głównych reflektorach? Może ten pasek led też realizuje dynamiczny kierunek? Choć bardziej jestem w stanie uwierzyć że ktoś wydłubał oryginalny pasek led i zastąpił go aliexpressowym wynalazkiem.
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.