Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2018, 12:49   #111
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,369
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał masaytaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co czytam, to Ford wiedział o przegrzewaniu się EcoBoost’ów 1.6, czego efektem był recall 300 000 aut na montaż czujnika poziomu chłodzącego. A potem wypuścili Fiestę ST, czyli najmocniejszego EcoBoost’a 1.6. Również bez czujnika. No i moja fiesta nie była objęta recall’em.
Trochę nie po kolei.
Fiesta ST była od dawna na rynku, z tym samym silnikiem co w Focusie 1.6EB. Po wsadzeniu tego silnika do Kugi w USA były pojedyncze przypadki, że auto zapaliło się i dlatego (mimo faktu że Ford wiedział że schrzanili z brakiem czujnika płynu w każdym 1.6EB) wywołali akcje serwisową (recall) na sporą gamę modelów z silnikami 1.6EB.

Info USA:

Cytat:
"Summary
Ford Motor Company (Ford) is recalling certain 2014 Escape, 2014-2015 Fiesta ST, 2013-2014 Fusion and 2013-2015 Transit Connect vehicles equipped with 1.6L GTDI engines. If the vehicle is started and driven with an insufficient level of coolant within the engine cooling system, the engine cylinder head may overheat, crack and leak oil."
Info w Polsce:


Cytat:
"Przedsiębiorca FORD POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Ford, modele:

Fiesta ST, wyprodukowanych w fabryce w Kolonii od 19.02.2012 r. do 16.12.2014 r.,
Kuga wyprodukowanych w fabryce w Elabuga od 01.07.2013 r. do 21.11.2014 r. oraz w fabryce w Valencji od 08.05.2012 r. do 20.12.2014 r.,
Cmax i Focus wyprodukowanych w fabryce w Saarlouis od 02.06.2010 r. do 22.12.2014 r.,
Transit Connect wyprodukowanych w fabryce w Valencji od 08.05.2012 r. do 20.12.2014 r.;
może wystąpić miejscowe przegrzewanie głowicy silnika, co może skutkować jej pęknięciem i wyciekiem oleju pod ciśnieniem. Wystąpienie takiego zdarzenia może wywołać pożar w komorze silnika.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 3 117 pojazdów. Lista numerów VIN w załączniku.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów objętych kampanią będą proszeni o kontakt z Autoryzowanymi Dealerami w celu dokonania stosownej naprawy.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela FORD POLSKA Sp. z o.o. (adres: ul. Taśmowa 7; 02-677 Warszawa; tel. 22 608 67 80)."
Mówisz że Twoje auto było uwzględnione w akcji serwisowej?
Trochę dziwnie, że za granicą wzywali Fiesty ST 2014-2015 a w Polsce wzywali 2012-2014.

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 14:23   #112
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

To może oznaczać, że akcja jest dla MY 2014-2015, a data produkcji jest wtórna.

W ogóle dziwne, że akcja jest do jakiejś konkretnej daty. C-maxy i Kugi produkowali dłużej niż do grudnia 2014, a Fiesty ST do 2017 w międzyczasie jeszcze wypuszczając wersję ST200...
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ja bym napisał pismo do Forda PL z kopią do centrali w Koloni po angielsku, żeby odpowiedzieli czemu rocznik 2015 1,6EB nie jest objęty akcją serwisową z uzasadnieniem pisemnym co zmienili w konstrukcji silnika od 2015 roku, że problem miał nie występować.
Wszyscy wiemy, że nic nie zmienili.

A swoją drogą Volvo ma czujnik, czy całkowicie inny układ chłodzenia?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2018, 13:20   #113
Marcin_3miasto
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Sopot
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI Econetic
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Plyn chlodzacy

Witam, nie ma mnie w kraju a zona mi wyslala informacje ze w aucie zapalilo sie check engine i ze na stacji dolali jej plyn bo bylo za malo. Czy to nie dziane ze w ciagu 2miesiecy spadl nagle ponizej limitu? Zjechala na stacje po temperatura podczas jazdy zaczela jej spadac z 90 na 60stopni.
Czy po dolaniu plynu kontrolka nie powinna sama zniknac?
Auto temperature trzyma na 90 stopni nie rosnie nie spada.
Focus MK3 2013r 1.6 TDCi 115kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Marcin_3miasto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2018, 13:27   #114
Marcin_3miasto
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Sopot
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI Econetic
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Plyn chlodzacy

A drugie moje pytanie dotyczy nawigacji w tym aucie. Czy da sie zgrac na swoja karte mapy (jesli tak to jakie) zeby dzialaly?
A jesli nie to jaki oryginal kupic? Niezbyt wiem jaka karte on potrzebujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Marcin_3miasto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2018, 15:40   #115
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,513
Domyślnie Odp: Plyn chlodzacy

Witam

Map nie przekopiujesz => zakup oryginału

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2018, 16:35   #116
jckns
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 07-07-2018
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Plyn chlodzacy

Cytat:
Napisał Marcin_3miasto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, nie ma mnie w kraju a zona mi wyslala informacje ze w aucie zapalilo sie check engine i ze na stacji dolali jej plyn bo bylo za malo. Czy to nie dziane ze w ciagu 2miesiecy spadl nagle ponizej limitu? Zjechala na stacje po temperatura podczas jazdy zaczela jej spadac z 90 na 60stopni.
Pewnie przedmuch do układu chłodzenia. Jak się okazało mam to samo. Wykryto CO2 w zbiorniku. Najlepsze jest to, że 3 tygodnie wcześniej FORD wystawił dla samochodu Gwarancję 12. W pn jadę rozmawiać z serwisem choć coś czuję, że będą się wykręcać.
jckns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2018, 17:24   #117
zygzak73
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-05-2017
Model: focus mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 136
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Ja miałem 'używane jak nowe', silnik wymieniony bez gadania. Wcześniej w tym wątku są opisane moje objawy. Diagnoza - UPG z powodu opuszczających się tulei cylindrów.
zygzak73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2018, 10:30   #118
Mateusz8989
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał masaytaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump:

Ale wymiana zaworu chłodzenia naprawiła mikropęknięcia głowicy? ��

Zdecydowanie diagnozę ASO chcę zweryfikować gdzie indziej, bo widzę, że oni bardzo "dupochronnie" podchodzą do sprawy.
nie było żadnych mikropęknięć...
Mateusz8989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2018, 13:46   #119
masaytaka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-08-2018
Model: Ford Fiesta ST
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę nie po kolei.
Fiesta ST była od dawna na rynku, z tym samym silnikiem co w Focusie 1.6EB. Po wsadzeniu tego silnika do Kugi w USA były pojedyncze przypadki, że auto zapaliło się i dlatego (mimo faktu że Ford wiedział że schrzanili z brakiem czujnika płynu w każdym 1.6EB) wywołali akcje serwisową (recall) na sporą gamę modelów z silnikami 1.6EB.
Chodziło mi o to, że z 1.6 EB były też wcześniejsze problemy z przegrzewaniem się, zanim wypuścili Fiestę ST.

Moja fiesta była objęta recall'em związanym z przegrzewaniem i polegał on na wgraniu softu, bez napraw mechanicznych. Najwyraźniej naprawa nie była skuteczna...

Bump:
Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ja bym napisał pismo do Forda PL z kopią do centrali w Koloni po angielsku, żeby odpowiedzieli czemu rocznik 2015 1,6EB nie jest objęty akcją serwisową z uzasadnieniem pisemnym co zmienili w konstrukcji silnika od 2015 roku, że problem miał nie występować.
Wszyscy wiemy, że nic nie zmienili.
To później, w ramach eskalacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez masaytaka ; 19-09-2018 o 13:48
masaytaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 21:03   #120
jckns
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 07-07-2018
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Powiem szczerze, że jestem w kropce. Po tygodniu od odstawienia auta do serwisu zadzwonili, że w układzie chłodzenia wykryto CO2. Przyczyna nie jest znana, trzeba rozebrać silnik. Auto niby jest na Gwarancji 12, ale serwis mówi że rozbiórka silnika to koszt ok. 2700zł (!!) i że trzeba im wypisać zlecenie bo oni nie wiedzą czy ubezpieczyciel zapłaci za ew. wymianę silnika (z rozmowy wynika że raczej akceptują ale nie ma pewności). Wiem z forum, że Ford w programie Używane jak nowe wymieniał silnik bez gadania. Pytanie jak przy gwarancji 12? Może ktoś ma jakieś doświadczenia? I czy nie wydaje się Wam, że ta cena za diagnozę jest przesadzona?
jckns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.