Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2017, 14:55   #1
Palestyk
ford::beginner
 
Avatar Palestyk
 
Zarejestrowany: 30-01-2017
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Ford Fusion 1.4 2004r jakie LPG

Witam
Jestem posiadaczem Forda Fusion.
Zastanawiam się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakie Lpg wybrać do mejogo Forda, możecie coś polecić?>


Ostatnio edytowane przez SRS ; 30-01-2017 o 15:12
Palestyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2017, 23:15   #2
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: Ford Fusion 1.4 2004r jakie LPG

Skąd jesteś, jaki stan silnika, na jakie wydatki jesteś przygotowany?
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2017, 14:04   #3
Palestyk
ford::beginner
 
Avatar Palestyk
 
Zarejestrowany: 30-01-2017
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: Ford Fusion 1.4 2004r jakie LPG

Cytat:
Napisał michail6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skąd jesteś, jaki stan silnika, na jakie wydatki jesteś przygotowany?
Jestem ze Stolicy, silnik jak byłem pare razy u mechanika to nie miał żadnych zastrzeżeń co do pracy silnika - ja również nie mam takowych(autko równo pracuje nie ma jakiś falowań na obrotach itp.).
Co do samych wydatków - wiadomo że nie chce wydać majątku na instalacje ale wiem też że za 500pln raczej nie założe nigdzie instalacji. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Palestyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2017, 23:39   #4
Michał_V6
ford::average
 
Avatar Michał_V6
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-07-2014
Skąd: WGM
Model: Focus mk2 + Mondeo mk3
Silnik: 1,6 16v pb + 2,5 V6
Rocznik: 2006, 2004
Postów: 108
Domyślnie Odp: Ford Fusion 1.4 2004r jakie LPG

Przy takim aucie nie trzeba nic wymagającego, każdy poleci co innego, ja z doświadczenia polecam instalacje firmy Stag. Ważniejsze jest jak ją ktoś założy niż jakiej firmy będzie. Na forum tematycznym LPG jest dużo polecanych warsztatów w Warszawie. A jak chcesz zaoszczędzić a masz jak podjechać to zalóż poza stolicą. Jak chcesz to w Żyrardowie i okolicach jest kilka miejsc gdzie warto założyć instalację.
Michał_V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2017, 10:46   #5
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: Ford Fusion 1.4 2004r jakie LPG

Bardzo ważne jest abyś nie oszczędzał na dobrym instalatorze. Ten silnik szczególnie nie toleruje druciarstwa ze względu na brak możliwości regulacji luzów zaworowych. Źle wyregulowana instalacja może prowadzić do zmiany wielkości szczelin, a ich korekcja jest dosyć kosztowna, gdyż musisz wymieniać całe popychacze tzw. "szklanki".

Jak chcesz mieć zrobione dobrze, to podjedź przed montażem do mechanika, żeby sprawdził jakie luzy zaworowe są w tym momencie. Powinno być wszystko w normie, sprawdź ponownie po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy km na LPG. Jeżeli nie wymieniałeś ostatnio świec, to polecam założyć nowe oryginalne. Są bardzo tanie i najlepsze do tego silnika (nie kombinuj z zamiennikami). Gaz jest bardziej wrażliwy na stan świec niż benzyna. Sprawdź przewody zapłonowe. Ja przed montażem wymieniłem dodatkowo filtr paliwa i cały rozrząd, ale to wynikało z wieku i przebiegu. Jak zbliża Ci się termin, to polecam też to od razu zrobić.

Jak będziesz szukał warsztatu poczytaj wątek LPG, tak jak pisze kolega wyżej. Możesz rozejrzeć się za autoryzowanym serwisem Staga, choć to wcale nie gwarantuje jakości.
Jeżeli jakaś stacja zaproponuje Ci lubryfikację, to podziękuj i omijaj z daleka. Absolutnie tego nie montuj!!!

Ja mam założoną taką kombinację:
- sterownik Stag Qbox plus
- listwa wtryskowa Barracuda
- reduktor KME Tur
- zbiornik 48L Bormech (nie bierz mniejszego)
- przewody faro
- filtr fazy lotnej odstojnikowy ALex ultra 360
- wlew gazu przy wlewie benzyny

Wlew mimo stwierdzeń niektórych montażystów na 100% da się założyć tak jak napisałem, ale musisz później korzystać z przedłużki. Przez wielu lekceważony jest filtr fazy lotnej. Odstojnikowy przy montażu jest minimalnie droższy. Ma jednak super właściwość. Zatrzymuje masę syfu, która znajduje się w gazie, a filtr fazy ciekłej tego nie robi. Na spodzie obudowy tego filtra gromadzi się szlam, który w takim najtańszym filtrze przelotowym na węża normalnie idzie na wtryski.

Ja zapłaciłem 3200. Nie wiem jakie ceny są w Warszawie, ale dobry warsztat musi kosztować i czasami trzeba poczekać, nawet kilka tygodni. Jak poszukasz, to znajdziesz montaż za 2500 (w cenę wliczone wieczne problemy z instalacją). Oczywiście Fusion będzie jeździć jak dzisiaj pójdziesz i zamontujesz LPG w pierwszym lepszym warsztacie, jednak jak chcesz mieć święty spokój i cieszyć się z jazdy to polecam zastosować się do rad powyżej. Masa ludzi narzekających na gaz bierze się stąd, że montuje go u druciarzy, oszczędza kasę, a później gadają, że LPG to się do kuchenek nadaje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przejechałem 18000 km na gazie i wszystko chodzi idealnie. Pamiętaj, że przy dobrze wyregulowanej instalacji autko będzie palić około 20% więcej niż na benzynie. Może palić tyle samo, ale przy zbyt ubogiej mieszance podnosi się temperatura spalania itd itd... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 14:28   #6
Palestyk
ford::beginner
 
Avatar Palestyk
 
Zarejestrowany: 30-01-2017
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: Ford Fusion 1.4 2004r jakie LPG

Cytat:
Napisał michail6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo ważne jest abyś nie oszczędzał na dobrym instalatorze. Ten silnik szczególnie nie toleruje druciarstwa ze względu na brak możliwości regulacji luzów zaworowych.
Znaczy to że trzeba zlecić montaż profesjonalnemu warsztatowi nie podlega żadnym wątpliwościom.
Zresztą pomijając ten fakt, i tak chyba normalne jest że człowiek zlecając coś drugiej osobie chce aby było to zrobione jak najlepiej.
Palestyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2017, 16:13   #7
Gur4ales
ford::amateur
 
Imię: damian
Zarejestrowany: 16-07-2015
Skąd: Ursus
Model: Cougar
Silnik: 2,0 cm3
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ford Fusion 1.4 2004r jakie LPG

Potwierdzam, w Warszawie znajdziesz parę dobrych warsztatów.
Gur4ales jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2017, 20:52   #8
LEŚNICZY
ford::average
 
Imię: ŁUKASZ
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: ŻORY
Model: FUSION SILVER X
Silnik: 1.4 LPG
Rocznik: 2006
Postów: 96
Domyślnie Odp: Ford Fusion 1.4 2004r jakie LPG

Fusion ma hydrauliczne luzy zaworowe , instalacja za 2500 zł wystarczy ( szmelc jest poniżej 2 kafli ) nie potrzeba Qboxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LEŚNICZY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2017, 10:47   #9
Palestyk
ford::beginner
 
Avatar Palestyk
 
Zarejestrowany: 30-01-2017
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: Ford Fusion 1.4 2004r jakie LPG

Cytat:
Napisał Gur4ales Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potwierdzam, w Warszawie znajdziesz parę dobrych warsztatów.
No to na chwile pominimy firmy lpg, a możesz polecić jakieś?
Palestyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2017, 14:17   #10
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: Ford Fusion 1.4 2004r jakie LPG

Cytat:
Napisał LEŚNICZY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fusion ma hydrauliczne luzy zaworowe , instalacja za 2500 zł wystarczy ( szmelc jest poniżej 2 kafli ) nie potrzeba Qboxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W silniku benzynowym 1,4 nie ma hydraulicznej kasacji luzów zaworowych. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , gaz , lpg , lubryfikacja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.