Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2018, 20:29   #11
luqasss
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-07-2017
Skąd: Dębica
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0TDI
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Błąd P02FA + błąd P025121 (gaśnięcie podczas jazdy)

Mam dokładnie te same objawy. Zdarzyło mi się to przy wyprzedzaniu w trybie S - dość niebezpiecznie się zrobiło gdy silnik zgasł. Tydzień temu miałem dwa razy pod rząd, bez obciążenia praktycznie.

Dodam iż zauważyłem minimalnie większe spalanie (0,5l)

luqasss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2018, 06:39   #12
dzidek8989
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Darmstadt
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: Błąd P02FA + błąd P025121 (gaśnięcie podczas jazdy)

Cytat:
Napisał luqasss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam dokładnie te same objawy. Zdarzyło mi się to przy wyprzedzaniu w trybie S - dość niebezpiecznie się zrobiło gdy silnik zgasł. Tydzień temu miałem dwa razy pod rząd, bez obciążenia praktycznie.

Dodam iż zauważyłem minimalnie większe spalanie (0,5l)

Byłeś gdzieś już z tym żeby postawic diagnoze?
dzidek8989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2018, 17:57   #13
luqasss
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-07-2017
Skąd: Dębica
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0TDI
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Błąd P02FA + błąd P025121 (gaśnięcie podczas jazdy)

Jeszcze nie, zaczynam od filtra - pierwszej świeżości nie był choć wymieniany regularnie. Jeśli zgaśnie poraz kolejny wybiorę się do lokalnego magika - mechanika. Ostatecznie - bo i tak wybieram się już rok, do Tediego do Katowic na przegląd, wymianę oleju w skrzyni bo 175k km już nastukane.
luqasss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2018, 20:18   #14
dzidek8989
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Darmstadt
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: Błąd P02FA + błąd P025121 (gaśnięcie podczas jazdy)

Cytat:
Napisał luqasss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze nie, zaczynam od filtra - pierwszej świeżości nie był choć wymieniany regularnie. Jeśli zgaśnie poraz kolejny wybiorę się do lokalnego magika - mechanika. Ostatecznie - bo i tak wybieram się już rok, do Tediego do Katowic na przegląd, wymianę oleju w skrzyni bo 175k km już nastukane.
U mnie filtr nie pomógl. Poszuliwania trwaja. Ostatnia diagnoza to czujnik na szynie ktory w originale wystepuja tylko razem z szyna. W fordzie w Rzeszowie powiedzieli 800 zł. Obecnie z braku czasu nie moge tego sprawdzic ale mysle ze w nastepnym tygodniu.
P.S omijac serwis w Tarnowie. Praktykanci na warsztacie a za komputerami naciagacze i nikt niema pojecia tak naprawde o fordzie. Daj znac jak cos bedziesz wiedzial.
dzidek8989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2018, 17:17   #15
luqasss
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-07-2017
Skąd: Dębica
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0TDI
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Błąd P02FA + błąd P025121 (gaśnięcie podczas jazdy)

Wymieniłem filtr (był dość mocno przybrudzony) i zauważyłem, że zaraz pod osłoną silnika po prawej u góry miałem przytarte dwa przewody - zaizolowałem. Dodatkowo dodałem jakiegoś specyfika do czyszczenia wtrysków - połowę zalecanej dawki, profilaktycznie i na razie odpukać nic się nie dzieje.

Mam elektronika/hobbyste/kolegę tylko od fordów, ale czasowy w ogóle nie jest.

Błąd P02FA odczytał jako "Działanie czujnika położenia silniczka sterującego przepływem powietrza w układzie dolotowym silnika Diesel przy zatrzymaniu w wpołoeniu minimum/maksimum Ford"
luqasss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 13:41   #16
dzidek8989
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Darmstadt
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: Błąd P02FA + błąd P025121 (gaśnięcie podczas jazdy)

Cytat:
Napisał luqasss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam elektronika/hobbyste/kolegę tylko od fordów, ale czasowy w ogóle nie jest.

Błąd P02FA odczytał jako "Działanie czujnika położenia silniczka sterującego przepływem powietrza w układzie dolotowym silnika Diesel przy zatrzymaniu w wpołoeniu minimum/maksimum Ford"
Czyli jak sie nie myle to przeplywomierz. Innego błędu nie miałeś?
dzidek8989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2018, 10:10   #17
luqasss
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-07-2017
Skąd: Dębica
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0TDI
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Błąd P02FA + błąd P025121 (gaśnięcie podczas jazdy)

Cytat:
Napisał dzidek8989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli jak sie nie myle to przeplywomierz. Innego błędu nie miałeś?
Dobre pytanie. Byłem teraz na weekendzie w Łodzi. Po drodze znowu mnie odcieło. Postanowiłem znaleźć na forum jakiś warsztat, żeby przynajmniej się wpiąć i zczytać błąd. Trafiłem do kolegi Motorka26 (swoją drogą dziękuję za szybką reakcję i popatrzenie "od ręki") Wyskoczyło p228c tym razem. Diagnoza: zawór ciśnienia przy pompie, jak nie to szukać dalej przy wtryskach.

Na powrocie również jedna odcinka i zauważyłem podobnie jak u Ciebie przedział prędkości 100-120km/h przy niewielkim obciążeniu (zazwyczaj jak wyprzedzam na spokojnie to mnie odcina)
luqasss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 15:36   #18
dzidek8989
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Darmstadt
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: Błąd P02FA + błąd P025121 (gaśnięcie podczas jazdy)

Odswiezam temat. Auto trafilo do Autobanit w Łodzi. W moim silniku sa podobno jakieś wtryski delphi nowej generacji ( bardzo drogie)
Serwis po podpieciu pod komputer stwierdził ze trzeba wyciągnąć wtryski w celu sprawdzenia przelewów i jeśli któryś bedzie nie tak jak trzeba to regeneracja. Co wy o tym sadzicie. Jakies uwagi rady?
dzidek8989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2019, 18:32   #19
matipad
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2018
Model: Grand
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2011/2011
Postów: 92
Domyślnie Odp: Błąd P02FA + błąd P025121 (gaśnięcie podczas jazdy)

I znowu to samo, jak nie wtryski to DPF, jak nie DPF to dwumas... a i jeszcze alternator...

A ja miałem tak, że przy 130km/h "Awaria Silnika", ...

skończyło sie na regeneracji turbiny.

.. jak już sobie poradzisz z tymi wtryskami, to przygotuj się na regeneracje Turbo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ile masz przejechane km ?
matipad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2019, 23:12   #20
dzidek8989
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Darmstadt
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: Błąd P02FA + błąd P025121 (gaśnięcie podczas jazdy)

Cytat:
Napisał matipad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I znowu to samo, jak nie wtryski to DPF, jak nie DPF to dwumas... a i jeszcze alternator...

A ja miałem tak, że przy 130km/h "Awaria Silnika", ...

skończyło sie na regeneracji turbiny.

.. jak już sobie poradzisz z tymi wtryskami, to przygotuj się na regeneracje Turbo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ile masz przejechane km ?
165000 tyś
dzidek8989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.