Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2023, 14:01   #2461
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

To że się "z guzika" nie da włączyć/wyłączyć PDC nie jest związane w żaden sposób z softem C+ (fabryczny/"ulepszony"). Jest albo błąd podłączenia (kabelkologia), albo nieoryginalne czujniki parkowania.
EDIT: Ewentualnie jakiś felerny (podróba nędzna?) guzik majfrend sprzedał.



Cytat:
Napisał Lord_Fordemort Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żona zapomni zgasić lampkę w środku
W poliftach może sobie żona zapominać do woli. Raz, że lampka ledowa, dwa, że po max. 10 min. prąd zostanie odcięty. I stresować żony nie wolno! Auto jest amerykańskie, filozofia również. Chyba, że żona działa z premedytacją...


Ostatnio edytowane przez Parch ; 14-11-2023 o 14:09
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2023, 14:25   #2462
Lord_Fordemort
ford::beginner
 
Avatar Lord_Fordemort
 
Zarejestrowany: 25-01-2019
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 (240)
Rocznik: 2013
Postów: 33
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Panowie, stop!
Czujniki są fabryczne, wizualizację mam, chodzi tylko o włączanie/wyłączanie przyciskiem (nie działa).
Po wrzuceniu wstecznego na Conversie wszystko się pojawia, przycisk "ON" się podświetla, ale nie mogę nim ani wyłączyć, co akurat rzadko jest potrzebne (wyłącza się automatycznie, jak ruszę do przodu, przy jakiejś-tam prędkości - normalne zachowanie), gorzej, że chcąc podjechać gdzieś delikatnie do przodu, bez wrzucenia wcześniej wstecznego, nie mogę ich włączyć.

Gdyby to były jakieś aftermarketówki z allegro, z osobnym wyświetlaczem/buzzerem, to w ogóle nie poruszałbym tematu włączania ich fabrycznym przyciskiem.

Przy zmianie przycisku z samej trakcji na Trakcja/Park widziałem, że w wiązce są przewody do tego przycisku (znalazłem gdzieś schemat albo zdjęcie kogoś innego, nawet zlokalizowałem, które to dokładnie kabelki).
__________________
Jeśli młodzież przestanie być rewolucyjna, to źle to wróży i młodzieży, i rewolucji
Lord_Fordemort jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2023, 16:19   #2463
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał Lord_Fordemort Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Przy zmianie przycisku z samej trakcji na Trakcja/Park ...
Fabryczne czujniki przód-tył ZAWSZE mają fabryczny (i działając...) przycisk włączania PDC.
Z jakiego więc powodu trzeba było dokładać przycisk???
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2023, 16:59   #2464
Lord_Fordemort
ford::beginner
 
Avatar Lord_Fordemort
 
Zarejestrowany: 25-01-2019
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 (240)
Rocznik: 2013
Postów: 33
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ,
tak, jak pisałem, dokładałem te czujniki na własną rękę.
Convers wyświetla, czujniki działają, przycisk nie.
__________________
Jeśli młodzież przestanie być rewolucyjna, to źle to wróży i młodzieży, i rewolucji
Lord_Fordemort jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2023, 18:47   #2465
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Chyba czas najwyższy żeby podać dokładne informacje, co zostało zrobione i na jakich częściach. Np. jaki moduł PAM, czy oba buzery? Czy poprawnie skonfigurowane?

No i skoro działać poprawnie nie chce, to jakie są błędy?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2023, 19:58   #2466
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał Lord_Fordemort Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... czujniki działają, przycisk nie.
Ponieważ "elektroniczna telepatia" ciągle jeszcze w fazie eksperymentów, to wniosek dość oczywisty... "Problem z kabelkiem"...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Strona 107, miernik w ręce i pomierzyć sobie dokąd dochodzi. Jeśli "aż do celu" - to winien moduł.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2023, 20:49   #2467
Lord_Fordemort
ford::beginner
 
Avatar Lord_Fordemort
 
Zarejestrowany: 25-01-2019
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 (240)
Rocznik: 2013
Postów: 33
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponieważ "elektroniczna telepatia" ciągle jeszcze w fazie eksperymentów, to wniosek dość oczywisty... "Problem z kabelkiem"...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Strona 107, miernik w ręce i pomierzyć sobie dokąd dochodzi. Jeśli "aż do celu" - to winien moduł.
O, i to jest [ironiczna, acz] konstruktywna odpowiedź. W takim razie do czasu pomierzenia, a stanie się to najprędzej w weekend i to niekoniecznie ten najbliższy, wątek przycisku zamykam, żeby nie robić off-topu.

Sądziłem, że jest to kwestia zaznaczenia/odhaczenia jakiegoś "ptaszka" w ELMConfigu, skoro czujniki działają, Convers też, tylko przycisk nie.
Brałem pod uwagę jeszcze jedną opcję - w momencie montażu czujników i aktywacji wszystkiego, nie miałem jeszcze tego przycisku, i zastanawiałem się, czy de-aktywacja + ponowne włączenie nie sprawiłoby, że moduł nagle zacznie gadać z przyciskiem (w sumie to raczej na odwrót), ale jak mi potem coś nie zechce ruszyć, to się znowu zakopię w dłubaniu przy aucie na 2 tygodnie więc wolę nie ryzykować...

Zacznę od pomierzenia, jak wiązka będzie ok, będziemy drążyć wątek ELM-a.
__________________
Jeśli młodzież przestanie być rewolucyjna, to źle to wróży i młodzieży, i rewolucji
Lord_Fordemort jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elmconfig



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.