Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2008, 19:07   #1
maniek_m8
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Postów: 55
Domyślnie auto sprowadzone z Włoch

Witam! Kupiłem Focusa sprowadzonego z Włoch. Sprzedający dał mi włoski dowód rejestracyjny(jedna kartka) i podpięty do niego certyfikat własności. Numery VIN auta z numerami w dowodzie sprawdziłem (wszystko ok). W trakcie załatwiania rejestracji w Polsce okazało sie ze podpięty certyfikat jest od innego Focusa. Zwrócić auta nie mogę.W Wydziale Komunikacji dostałem tymczasowy dowód rejestracyjny na miesiąc czasu( ewentualnie przedłużą o dwa tygodnie)-WK zwrócił się za pomocą poczty elektronicznej do organu rejestrującego we Włoszech o potwierdzenie czy auto było tam rejestrowane i wyrejestrowane ( to może potrwać dwa miesiące albo i lepiej). Doradzono mi żeby załatwić sobie taki papier samemu. Czy ktoś wie jak to zrobić( bez wyjazdu do do Włoch)? Sprzedający zaproponował że zarejestruje auto na siebie w swoim WK.Twierdzi że u niego można to auto zarejestrować mając tylko włoski dowód rejestracyjny.

maniek_m8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2008, 10:05   #2
lysy4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 10
Domyślnie Re: auto sprowadzone z Włoch

Rejestrowałem również samochód sprowadzony z Włoch w Skarżysku.O certyfikat własności nikt się nawet nie pytał.Liczył się tylko dowód rejestracyjny, taka wielka płachta a4.
Jeśli masz kłopot to niech Ci ten gość zarejestruje samochód.Z tym że jak juz masz dowód tymczasowy to tego się raczej nie da odkręcić i nie wiem jak gość chce to zrobić.Musiałbyś mu ten samochód sprzedać i później po zarejestrowaniu przez niego odkupić go.A wydział komunikacji jak ci już wydał tymczasowe papiery to nie pozwoli Ci wszyskiego cofnąć i zabrać fakturę i ją podrzeć.Ty z kolei samochód możesz zarejestrować tylko w tym wydziale komunikacji gdzie jesteś zameldowany.Chyba że Cibie gość zamelduje u siebie na czas załatwienia rejestracji.To jest nawet sensowne wyjście.
lysy4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2008, 19:13   #3
maniek_m8
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Postów: 55
Domyślnie Re: auto sprowadzone z Włoch

Pozostaje mi czekać miesiąc czasu, później przedłużyć dowód tymczasowy o dwa tygodnie i mieć nadzieję że wydział komunikacji z Włoch odezwie się z dobrą wiadomością.
maniek_m8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.