Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2014, 09:36   #11
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Maz, eliminuj po kolei swoje podejrzenia z pierwszego postu , a dojdziesz do ideału.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2014, 17:38   #12
jendrusi85
ford::average
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 27-04-2013
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Skoro rozrusznik kręci to diagnozę rozpocznij od świec żarowych bo według mnie to będzie przyczyną.
jendrusi85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 10:42   #13
Maz
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Cytat:
Napisał jendrusi85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro rozrusznik kręci to diagnozę rozpocznij od świec żarowych bo według mnie to będzie przyczyną.
Witam ponownie,

Akumulator sprawdziłem miernikiem wyszło, że ok tylko nie rano a po jeździe dla pewności dziś podjechałem do abscar na tzw test akumulatora i rozrusznika i stwierdzili, że to sprawa rozrusznika (podpiął jeszcze kompa, widziałem i zamiast 30 zł za test zaśpiewali 100zł, chociaż się nawet nie zapytali, czy również podpinamy komputer, wogóle jacyś tacy mało komunikatywni, nie wytłumaczą, tylko kartkę dają i robić od razu) wymiana na regenerowany 500zł.
Ponieważ do końca nie jestem pewien czy to np nie świece, wstrzymałem się z wymianą póki co, dziś rano kręcił z 5-6 sekund odpuściłem bo coraz słabiej a za drugim razem odpalił na dotyk.
Gdyby się okazało że to na 100% rozrusznik znacie kogoś w Warszawie co taniej to zrobi, czy takie są ceny? Pozdr
Maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 12:34   #14
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Przecież rozrusznik Ci kręci, to dlaczego chcesz zacząć od niego, a nie od świec ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 13:07   #15
Maz
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież rozrusznik Ci kręci, to dlaczego chcesz zacząć od niego, a nie od świec ?
Nie znam się za bardzo na tych sprawach. Jak sprawdzić swiece? Pewnie muszę do jakiegoś mechanika czy może lepiej elektryka. Jeszcze pojechałem teraz blisko domu do gościa od rozrusznikow i alternatorow i ten stwierdził że teraz pali normalnie no bojak cieply to w miarę ok ale po nocy krekręci dłużej i pali zwykle za drugim razem. I powiedział że ponieważ nie słychać żeby cos rzezilo w rozruszniku to żeby potwierdzić msi go wyjąć. I jak rano ciężko pali a po jedzie lepiej to raczej rozrusznik ale pewności nie ma. Tez za rozrusznik i montaż ok 500.
Maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 13:08   #16
maaariuszekkk22
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: Ford Mondeo IV TDCi Titanium X
Silnik: 1.8 anglik
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Tak jak pisalem zobacz pompke paliwa przy zbiorniku. U mnie ona byla probkemem bo nie trzymala cisnienia i zawsze za drugim razem odpalal a za pierwszym nie dawal radyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maaariuszekkk22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 13:08   #17
świstak
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-06-2014
Skąd: Mysłowice
Model: Mondeo GHIA
Silnik: 2.0 Petrol 145PS
Rocznik: 2008
Postów: 45
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

w takim razie ,albo świece albo pompa paliwowa
świstak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 13:09   #18
maaariuszekkk22
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: Ford Mondeo IV TDCi Titanium X
Silnik: 1.8 anglik
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Jej koszt okolo 200 zl

Bump: Pompka paliwa to nie pompa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maaariuszekkk22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 15:54   #19
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Co to za mechanik, żeby stwierdzić czy rozrusznik kręci, to musi go wyjąć ? A nie widzi tego że kręci, czy kręci wolno, czy normalnie ?. A jak dasz 500 zł, to już to uzdrowi rozrusznik.
Świece żarowe można sprawdzić samemu, ale jak piszesz, nie znasz sie na tym, to nie bedę tłumaczył jak to sie robi.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 16:20   #20
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Długo kręci jak zimny zanim odpali

Ja bym posluchal rad specow u ktorych byles. U mnie sytuacja wygladala tak samo.
Co z tego, ze kreci rozrusznik?? Moj po rozebraniu okazal sie egzemplarzem na zlom!
Wszystkie tulejki wyrabane, magnesy polamane, w ogole nie bylo mowy o naprawie...
Nowe rozruszniki kosztuja juz od 280zl w gore.. wiec nie zastanawialem sie i kupilem nowke.

Ps. wymienilem wczesniej filtry, swiece i aku...
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.