Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2018, 10:41   #101
Seb0l
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: SMY ....
Model: Fiesta / Mondeo MKII
Silnik: 1,8D / 1,8TD
Rocznik: 1991 / 2000
Postów: 131
Domyślnie Odp: zagadka mechaniczna MONDEO 2009 2.0tdci

Myślę że każdy z fachowców mówiący o sobie "mechanik" ma czujnik zegarowy i w przeciągu 15 minut rozwieje Twoje wątpliwości mierząc bicie tarcz.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jak to nazwałeś "jep jep" może się okazać że powoduje np. przegub, który podejrzewam mógł być potraktowany siłowo przy rozkładaniu / składaniu zawieszenia..

Seb0l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 11:01   #102
quartz20
ford::beginner
 
Avatar quartz20
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Okolice Rze
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: zagadka mechaniczna MONDEO 2009 2.0tdci

przeguby, wahacze, i tym podobne wszystko było niby sprawdzane i ma być gitarka, i to samo powiedział mechanik i to samo powiedzieli na geometri że w zawieszeniu problemu nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a ten czujnik to spoko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. podjade i zapytam może gdzies maja
quartz20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 12:40   #103
musiu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-03-2006
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 Duratec HE
Rocznik: '05
Postów: 7
Domyślnie Odp: zagadka mechaniczna MONDEO 2009 2.0tdci

Cytat:
Napisał quartz20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przeguby, wahacze, i tym podobne wszystko było niby sprawdzane i ma być gitarka, i to samo powiedział mechanik i to samo powiedzieli na geometri że w zawieszeniu problemu nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a ten czujnik to spoko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. podjade i zapytam może gdzies maja
A może wahacze były wymieniane / poluzowywane i mechanik je dokręcił jak Koła były w powietrzu, przez co tuleje wahaczy po opuszczeniu auta od razu dostały naprężenia i ściąga w jedną i w drugą stronę?
Snuję domysły :-)
Pzdr
I powodzenia!

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk
musiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 14:53   #104
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: zagadka mechaniczna MONDEO 2009 2.0tdci

Przy wyjmowaniu wahacza spadl mu kamien z krzyzaka w przegubie wewnetrznym.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 15:38   #105
quartz20
ford::beginner
 
Avatar quartz20
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Okolice Rze
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: zagadka mechaniczna MONDEO 2009 2.0tdci

nie były wymieniane bo z tego co mi powiedziano są wporzadku ;D
quartz20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 16:00   #106
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Drżenie / bicie kierownicy - kończą się rozwiązania :(

Wymienial tuleje.... Moze cukierki tylne od wahaczy? Jezeli tak, to jednak cos ruszal. Jak dla mnie do przejrzenia jakosc montazu tarcz i czy wszystko w przegubach wew siedzi na miejscu. Nie wiesz czy nie szarpal wahaczem ze krzyzak przegubu nie znalazl sie poza kielichem. Nie wiem co wiecej moze tam robic zlo.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2018, 08:41   #107
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Drżenie / bicie kierownicy - kończą się rozwiązania :(

quartz20 tarcze musiałyby byc totalnie krzywe i cięzko byłoby zahamować bo tak by biły i przede wszystkim przy hamowaniu. Rozumiem że im wolniej jedziesz tym bardziej kierownica miota w lewo/prawo? Nie chce źle wróżyć ale u zony w mk3 były dokładnie takie objawy i skończyło sie na wymianie maglownicy. Ale może być jeszcze cos z pompą, zaworkiem na maglu albo opony (może odwrotnie załozone koła?) W bravo kiedys tak miałem że jak opona się już dotarła to nie mogłem zamienic kół stronami bo tez miotało kierownicą. Wszystko było ok zbiezność, geometria ale coś jednak to powodowało.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 19:19   #108
redwhite
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2010
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: zagadka mechaniczna MONDEO 2009 2.0tdci

Cytat:
Napisał quartz20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zagadka sama w sobie wydaje się prosta ale mimo wszystko widzę że mechanicy w mojej okolicy mają lekki problem z jej rozwiązaniem, opiszę sytuację powierzchownie może uda mi się ją wam zobrazować.

A więc jakiś czas temu zaczęło mi się lekko "psuć" moje kochane mondeo, a mianowicie zacząłem odczuwać na kierownicy dziwne bicia, ściąganie w jedna stronę, auto mi "pływało" po jezdni, miałem bardzo ważny projekt w pracy i musiałem tego auta używać ostrożnie i powoli ale musialem jezdzic, przez tam okres 2 tygodni przyjmijmy po tym czasie pojawiły się tak zwane szumienie w okolicach hamulcowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. starły się klocki do 0 ! zostało mi tydzień projektu wiec stwierdziłem ze mój ford jest na tyle zajebisty i widze ze go kocham ze dojezdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i dojezdzil odstawiłem do mechanika, powymienial mi tam w zawieszenie jakies elementy, ale naistotniejsza była wymiana tulei czy jak to się pisze, powiedział abym jechal na geometrie bo to zawieszenie cos tam opuszczal no i ze musze ustawić ta geometrie, i teraz tak samochod po mechaniku i po geometri jeździ o wiele lepiej na prawde nie ma porównania z tym co było ALE wystepuje dziwne trzepotanie kierownica, takie jep jep lewo prawo im wolniej jade tym bardziej powyżej 80 czy tam 100 już nie czuc prawie a przy 160/80 to wogole i moja teoria jest taka ze z****lem sobie ta jazda bez klockow tarcze z przodu, i teraz jak jade to klocek tak jakby odbija się od tarczy i to powoduje te przeskoki na kierownicy czy to realne czy całkowicie głupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
Witam,

Miałem identyczny problem w poprzednim fordzie MK3, byłem u kilku mechaników i skończyło się na: ustawianiu zbieżności (2 krotnie), wyważanie kół, wymianie łączników stabilizatora, końcówek drążków, wymiana opon, a w jednym stwierdzili że jest krzywa półośka i ........... dalej to samo telepało kierownicą najbardziej przy prędkości ok 90-110 km/h, przy prędkości 140 i w górę przestawało.

W między czasie zamieniałem jeszcze każde koło z zapasem aby wyeliminować skrzywienie którejś felgi.............. dalej to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po małej depresji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. okazało się że w serwisie przy wymianie opon pokrzywili mi wszystkie felgi na maszynie do ściągania opon.
Po zakupie nowych 4 felg problem całkowicie znikną.

Najlepsze jest to że wyważałem wszystkie koła 3 razy w różnych warsztatach a żaden "fachowiec" nie zauważył że wszystkie felgi mają lekkie bicie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
redwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 19:40   #109
matipad
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2018
Model: Grand
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2011/2011
Postów: 92
Domyślnie Odp: Drżenie / bicie kierownicy - kończą się rozwiązania :(

Ja mialem walnieta jedna felge. Prawie kwadratowa. Goscie przeprostowali, jest spora poprawa. Mam jeszcze jedna felge do roboty, ale moze ta wymienie z zapasowki jak bede przerzucal na letnie.

Wulkanizatorzy poradzili, żeby kupić sobie nowsze, bo te oryginalne, fordowskie, są bardzo miękkie i FORDY u nich to stali bywalcy.
matipad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 05:59   #110
jackold
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-05-2017
Skąd: Szczecin Liverpool
Model: mondeo czarne
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Drżenie / bicie kierownicy - kończą się rozwiązania :(

jedz do wulkanizatora niech ci siągnie opony z felg przeczyści założy na nowo i dobrze wywazy. U mnie taki zabieg pomógł bo zawieszenie było igła a bicie kierownicy nieustepowało.
jackold jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.