Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2018, 19:52   #1
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Dziś potrzebuję info na temat transita. Przyszedł czas na wymianę tarcz i klocków tył, oczywiście jak to w transicie, trzeba wyciągnąć półoś, wyleje się olej itp. itd.
Nie lubię filtrować oleju z syfu a zawsze coś wpada do oleju, chciałbym go wymienić na nowy, pytanie jaki? Macie jakiś sprawdzony olej? Pytanie drugie czy uda się wymienić tarcze tył bez wymiany łożysk - przeżyją? Czy jednak nowe trzeba? Jaki moment jest dokręcenia śruby 65mm na łożysku?

Z góry dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2018, 21:31   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Cytat:
Napisał GrekuPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry dzięki za pomoc
Opis masz tu:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post #43 i 44
Tam też są podane momenty dokręcania śrub.
Jeżeli podniesiesz auto z jednej strony, to olej nie wycieknie, a jeśli nawet, to w nieistotnej ilości. Więc najlepiej oleju nie wymieniać.

Olej to SAE 90W/140 wg specyfikacji WSS-M2C939A
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-01-2018 o 21:38
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 04:36   #3
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opis masz tu:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post #43 i 44
Tam też są podane momenty dokręcania śrub.
Jeżeli podniesiesz auto z jednej strony, to olej nie wycieknie, a jeśli nawet, to w nieistotnej ilości. Więc najlepiej oleju nie wymieniać.

Olej to SAE 90W/140 wg specyfikacji WSS-M2C939A
Dziękuję serdecznie, pytanie czy śruby mocujące talerz uszczelniający półoś na tych 3 śrubach krzyżakowych idzie dokupić gdzieś poza aso? Ma ktoś pomysł gdzie to kupić?

Bump: albo gdzie kupić od ręki uszczelki papierowe do talerza uszczelniającego?
GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 08:19   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Ponieważ jest to grubsza robota, to mało kto w amatorskich warunkach ją wykonuje. Więc wątpię by poza ASO były gdzieś dostępne uszczelki papierowe pod grzybek półosi.

A śruby - w odpowiednim kształcie i klasie wytrzymałości - w każdej dużej hurtowni śrub dostaniesz.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2018, 17:33   #5
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponieważ jest to grubsza robota, to mało kto w amatorskich warunkach ją wykonuje. Więc wątpię by poza ASO były gdzieś dostępne uszczelki papierowe pod grzybek półosi.

A śruby - w odpowiednim kształcie i klasie wytrzymałości - w każdej dużej hurtowni śrub dostaniesz.
śruby ogarnąłem tak jak pisałeś, uszczelki niestety poszły stare, gość co regeneruje mosty mógł za 3 dni mieć dopiero ale powiedział, że cieniutka warstwa uszczelniacza spokojnie uszczelni i nie zaszkodzi. Tak też zrobiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wymiana tarcz i klocków przebiegła dość sprawnie, duuuuuużo czyszczenia szczotką na wiertarce, olej tylko w aso, niecałe 200zł litr. Zrobiłem to w pracy, na podnośniku więc nie było tak źle z robotą. Klucz 65mm pożyczyłem i według info z forda 200Nm kręcąc kołem. Z lewej jest lewy gwint, z prawej prawy. Most u mnie był ten co miał w tylnym deklu korek. Po odkręceniu korka lał się olej, liczyłem, że jest go mniej niż korek wlewowy/przelewowy. Ale tak czy siak wylały się z dwie szklanki oleju i tyle uzupełniłem przez przewód przelewowy.

Przejazd próbny nie wykazał wycieków ani żadnych hałasów, hamulce jeszcze bez rewelacji ale to norma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ułożą się.
GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2018, 21:02   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Cytat:
Napisał GrekuPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hamulce jeszcze bez rewelacji ale to norma ułożą się
Hamulce Transita bębnowe tradycyjnie wymagają ręcznego podciągnięcia - samoregulatory ustawiają się we wszystkich modelach ze zbyt dużym luzem. Zaletą tego jest, że tylne hamulce słabo hamując prawie się nie zużywają i robią przebieg, ale prawidłowo ustawione - to jest zupełnie inna bajka podczas hamowania.
Prawidłowe ustawienie wymaga takiego ręcznego ustawienia samoregulatorów (przy luźnych linkach ręcznego), by szczęki minimalnie przycierały o bębny (ledwo co dotykaly). Wtedy podciągasz linkę ręcznego tak, by łapał na 3-4 ząbki.
Hamulce są żyleta, jeździsz i masz kontrolę nad nimi dzięki ręcznemu. Kiedy już ręczny łapie na 6-7 ząbków - to czas, by ręcznie podciągnąć smoregulatory tak, aż ręczny będzie znowu łapał na 3-4 ząbki.
Jak już pisałem wyżej - hamulce są super, ale przebieg szczęk jest o połowę mniejszy...

Ładnie sobie dałeś radę z wymianą szczęk - bo wymyślili taki most, że niech to diabli...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-01-2018 o 21:08
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 06:25   #7
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hamulce Transita bębnowe tradycyjnie wymagają ręcznego podciągnięcia - samoregulatory ustawiają się we wszystkich modelach ze zbyt dużym luzem. Zaletą tego jest, że tylne hamulce słabo hamując prawie się nie zużywają i robią przebieg, ale prawidłowo ustawione - to jest zupełnie inna bajka podczas hamowania.
Prawidłowe ustawienie wymaga takiego ręcznego ustawienia samoregulatorów (przy luźnych linkach ręcznego), by szczęki minimalnie przycierały o bębny (ledwo co dotykaly). Wtedy podciągasz linkę ręcznego tak, by łapał na 3-4 ząbki.
Hamulce są żyleta, jeździsz i masz kontrolę nad nimi dzięki ręcznemu. Kiedy już ręczny łapie na 6-7 ząbków - to czas, by ręcznie podciągnąć smoregulatory tak, aż ręczny będzie znowu łapał na 3-4 ząbki.
Jak już pisałem wyżej - hamulce są super, ale przebieg szczęk jest o połowę mniejszy...

Ładnie sobie dałeś radę z wymianą szczęk - bo wymyślili taki most, że niech to diabli...
ja mam tarcze i klocki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 09:58   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Cytat:
Napisał GrekuPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam tarcze i klocki
Jezu!... To już starość... Sorry... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba o zbyt wielu samochodach naraz myślę...

No to faktycznie - klocki się dotrą i będzie lepiej...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 28-01-2018 o 10:10
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 14:26   #9
adzioll
ford::beginner
 
Imię: endy
Zarejestrowany: 11-07-2015
Model: tranist
Silnik: 2.4tdci
Rocznik: 2006
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Kolega wyżej widze ma duza widze na temat transita. Moze troche nie w temacie, ale u mnie w trasnicie na blizniaku 2.4tdci ciagle wycieraja sie wewnetrze klocki. Wymienione zaciski i jarzma i dalej to samo 10tys km zrobie klocka nie ma...
adzioll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 14:59   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Jaki olej i ile go potrzeba - Tylny most 2,4TDCI, wymiana tarcz i klocków tył

Cytat:
Napisał adzioll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega wyżej widze ma duza widze na temat transita. Moze troche nie w temacie, ale u mnie w trasnicie na blizniaku 2.4tdci ciagle wycieraja sie wewnetrze klocki. Wymienione zaciski i jarzma i dalej to samo 10tys km zrobie klocka nie ma...
No... to jest znane zjawisko, podobno wynika z tego, że tylne tarcze narażone są mocno na zabrudzenie mokrą chlapą spod przednich kół - od zewnątrz są chronione przez piastę i felgę, od wewnątrz nie.
Stąd oferowane są specjalne dodatkowe osłony, podobno wyraźnie wydłużają przebiegi klocków i tarcz. Może ktoś kto to montował wypowie się...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.