Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2008, 13:12   #1
emperor81
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2008
Postów: 1
Domyślnie woda w aucie - przeciek

Jestem od niedawna posiadaczem Fiesty i mam mały problem,Gdy pada deszcz,wlatuje mi gdzieś ta woda do auta,tak,że jest mokro pod dywanikiem kierowcy oraz pod pedałami.Słyszałem,że fiesta ma czasami taką przypadłość.Ale gdzie powinienem szukać tego przecieku?

Z góry dziękuję za pomoc dla nowicjusza :fcp1


Ostatnio edytowane przez SRS ; 15-07-2018 o 20:53
emperor81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2008, 14:12   #2
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Re: woda w aucie - przeciek

Zobacz czy masz szczelne przejście przewodów elektrycznych z komory silnika do kabiny (na ścianie grodziowej). Można to uszczelnić silikonem.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2008, 15:27   #3
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Re: woda w aucie - przeciek

szukaj na forum,są opisane różne przypadki wody w aucie
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2008, 21:08   #4
jonteczek
ford::average
 
Avatar jonteczek
 
Zarejestrowany: 11-11-2007
Skąd: Żywiec
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.8D Endura-DE
Rocznik: 1996r.
Postów: 72
Domyślnie Re: woda w aucie - przeciek

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

może się przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Ford może być w każdym kolorze, byle by był czarny"
jonteczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2008, 19:20   #5
demian
ford::beginner
 
Avatar demian
 
Zarejestrowany: 19-08-2007
Skąd: Galicja / Kaszebe
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,25 Zetec-S
Rocznik: 1998
Postów: 36
Domyślnie Re: woda w aucie - przeciek

pozwolę sobie odświeżyć nieco temat... i zadać kilka pytań, bo niestety wertowałem nasze forum a takiego przypadku i podpowiedzi dla utrapionego użytkownika fieściny jakosik nie znalazłem... W każdym razie wodę w mea fiesta zauważyłem już jakiś czas temu, ale wówczas nie zakwalifikowałem jej pojawienia się do kategorii problemu. Pewnego letniego dnia - po nocy z opadami deszczu - wsiadłem do samochodu... Wprawdzie sporo nie ważę, ale jednak... samochód został lekko przeciążony na stronę kierowcy i wtedy z podsufitki dokładnie na kierownicę polała się strużka H2O.... a dalej z kierownicy prosto na fotel. Pomyślałem, że to być może naturalny efekt jej skraplania się, ale chyba się myliłem. Po wczorajszym opadach związanych ze słodką "Emmą", dziś nad razem zanim wsiadłem do wózka, zauważyłem że fotel dokładnie w tym samym miejscu jest mokry. Niestety ilość wody jaka w niego wsiąkła daleko odbiega od w/w strużki toteż poważnie zacząłem się zastanawiać nad tym skąd się ona tam bierze i jak ją skuteczenie "przyblokować". Na pewno nie jest to normalny objaw, przyznacie. Gdzie więc na "sucho"; teoretycznie szukać przyczyny - zwłaszcza że pora na próby reperacji pod chmurką nie sprzyja? To jednak nie wszystko - skoro już o wodzie mowa - i lekceważeniu oznak... Zauważyłem również po opadach deszczu, że zbiera mi się woda w klapie bagażnika, która wypływa z niej - utworem po lewej stronie zamka -dopiero wtedy gdy ją otworzę i kilkukrotnie na przemian podniosę i opuszczę... Czy to normalne??? I czy te dwie kwestie należy jakoś ze sobą łączyć? Z góry dziękuję za pomoc :fcp11
__________________
through the darkness of futures past
demian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2008, 19:26   #6
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Re: woda w aucie - przeciek

demian, jeśli masz szyberdach to leje na uszczelce,a jak nie masz to szukaj dziury w dachu,do klapy woda dostaje się przez zamek-bębenek lub oś wycieraczki,rozebrać i doszczelnić
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2008, 19:31   #7
demian
ford::beginner
 
Avatar demian
 
Zarejestrowany: 19-08-2007
Skąd: Galicja / Kaszebe
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,25 Zetec-S
Rocznik: 1998
Postów: 36
Domyślnie Re: woda w aucie - przeciek

szyberdach odpada bo go nie mam... dach ogólnie wygląda cały - może więc gdzieś pod plastykowymi podłużnymi wstawkami po bokach dachu? Z klapą równiez popatrzę... jak się wypogodzi ;-) Z góry dziękuję

ps. czym proponujesz uszczelnić - silikon? czy jakiś inszy wynalazek?
__________________
through the darkness of futures past
demian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2008, 19:33   #8
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Re: woda w aucie - przeciek

Cytat:
Napisał stasiek49
demian, jeśli masz szyberdach to leje na uszczelce,a jak nie masz to szukaj dziury w dachu,do klapy woda dostaje się przez zamek-bębenek lub oś wycieraczki,rozebrać i doszczelnić
klapa -> u mnie ciekło przez uszczelkę dyszy spryskiwacza -> silikon w dłoń, parę sprytnych maźnięć (lepiej od wewnątrz dla zachowania estetyki) :fcp2 i po sprawie. gorzej, że jak już się ta woda zbierze to nie ucieka, nie wiem jak tam jest w twojej fieścinie z otworami technologicznymi, ale powinny chyba być :fcp20

dach -> sprawdziłbym antenę
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2008, 19:38   #9
konrad-lubin
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-08-2007
Skąd: LUBIN - DOLNYSLASK
Model: BMW
Silnik: 5962
Rocznik: 2003
Postów: 144
Domyślnie Re: woda w aucie - przeciek

Otóż panowie... Ja miałem przeciek całkiem innego typu... grodzie itp wszystko jest u mnie w jak najlepszym porządku. Otóż wywaliłem dywan,matę tłumiącą i te dwie plastykowe łyżwy osłaniające progi od wewnątrz.. Polewałem autko wodą i nic... w końcu popatrzyłem że przy tych białych trzpieniach co trzymają łyżwę (2 sztuki po jednej i 2 po drugiej po lewej od pedałów i pod schowkiem po prawej) zaczyna cieknąć ciurkiem woda... .. Powyciągałem je i obsmarowałem sylikonem i włożyłem mocno dociskając. Od tamtego czasu nawet orkan EMMA nie zapuścił ani kropelki do mojej fiesteczki... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Fiesta ... czego więcej chcieć? Cholernie ekonomiczny dupowóz...

obecnie Ford Fiesta "CLX" 1992

czwarty był Ford Fiesta "C" 1991

trzeci był Ford Fiesta "Calypso" 1995

drugi był Ford Fiesta "Fun" 1994

pierwszy był Ford fiesta "C" 1993 składak...
konrad-lubin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 10:45   #10
lysy4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 10
Domyślnie Re: woda w aucie - przeciek

Wprawdzie sporo nie ważę, ale jednak... samochód został lekko przeciążony na stronę kierowcy i wtedy z podsufitki dokładnie na kierownicę polała się strużka H2O.... a dalej z kierownicy prosto na fotel. :fcp11[/quote]
demian-
może to być przeciekająca szyba(znaczy uszczelka szyby) ale nie sądzę.W twoim wypadku jeśli masz mkIV to obstawiam, że padła uszczelka przy... antenie na dachu, ewentualnie tam pod nią nastąpiła korozja dachu.Niestety nic nie zobaczysz jesli jej nie zdemontujesz. Jeśli chcesz mieć 100% pewności to najpierw wysusz podsufitkę, a później w słoneczny dzień przygotuj sobie wiaderko wody albo i dwa i polej ją najpierw na uszczelkę szyby górną i patrz czy nie przesiąka wilgoć do środka.Jak to wyeliminujesz to przejdź do anteny, wylej wiadro na mocowanie anteny i patrz czy nie przesiąka do środka.Trochę trzeba wodzie czasu jednak dać.Fachowo nazywa się to test wodny.
Osobiście obstawiam uszczelkę anteny- klasyka w Fiestach, Uno, Cinqecento.
Pozdr
lysy4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.