Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2015, 11:12   #21
m@niek
ford::average
 
Avatar m@niek
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Ghia 5d
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Konserwacja zaworu EGR

Ja chciałem zaślepić, ale na razie wożę zaślepkę w schowku, bo ciągle nie wiem czy ten otwór robić w zaślepce na przepływ płynu chłodzącego czy nie. U mnie żadnych błędów nie ma. Od dawna natomiast walczę z lekkim podrygiwaniem Mondeusza podczas spokojnej jazdy i chciałem wykluczyć EGR. Pojeździłem przez tydzień z odłączonym EGR (odpiąłem wtyczkę) i mam wrażenie że jeździł lepiej, bez tych "zajączków". Jedyny minus, to że pod odpięciu wtyczki od EGR zapalił się CheckEngine, dlatego wyniki mogą być nie miarodajne, gdyż podejrzewam, że po włączeniu CheckEngine silnik może pracować na trochę zmienionym programie.

m@niek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2015, 08:28   #22
Jakubkk
ford::average
 
Imię: JAKUB
Zarejestrowany: 09-07-2014
Skąd: Ostrołęka / Waciaków
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 1.8PB+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 128
Domyślnie Odp: Konserwacja zaworu EGR

ten pieprzony błąd powrócił mimo czyszczenia. co robić? wymieniac na używkę czy może jeszcze coś innego byc?
Jakubkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2016, 09:57   #23
Jan.Wawrzyniak
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 19-08-2012
Skąd: Sieradz
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 benzyna/lpg
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Konserwacja zaworu EGR

Witam właśnie mam ten sam problem i nie wiem czy go zaślepić bo kupować nowy to trochę dużo kosztuje

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Jan.Wawrzyniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2017, 17:02   #24
deltoro
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-05-2012
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK4 2013
Silnik: 2.0TDCI 163KM PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 43
Domyślnie Odp: Konserwacja zaworu EGR

Cytat:
Napisał m@niek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja chciałem zaślepić, ale na razie wożę zaślepkę w schowku, bo ciągle nie wiem czy ten otwór robić w zaślepce na przepływ płynu chłodzącego czy nie. U mnie żadnych błędów nie ma. Od dawna natomiast walczę z lekkim podrygiwaniem Mondeusza podczas spokojnej jazdy i chciałem wykluczyć EGR. Pojeździłem przez tydzień z odłączonym EGR (odpiąłem wtyczkę) i mam wrażenie że jeździł lepiej, bez tych "zajączków". Jedyny minus, to że pod odpięciu wtyczki od EGR zapalił się CheckEngine, dlatego wyniki mogą być nie miarodajne, gdyż podejrzewam, że po włączeniu CheckEngine silnik może pracować na trochę zmienionym programie.
Witam,
Odgrzeję trochę temat.
Mój mondek jest trochę mułowaty w niższych partiach obrotów (raz na kilka miesięcy wyskakuje błąd P0400). Poczytałem o EGR i zaślepieniu. Zrobiłem test z odpięciem wtyczki jak kolega m@aniek, ale samochód gaśnie tzn. mogę go sztucznie przytrzymać na obrotach dodając gazu, ale jak zdejmę nogę to zaraz gaśnie silnik (komputer żadnego błędu nie wywala). Samego EGRa jeszcze nie rozbierałem. Czy możecie coś podpowiedzieć czy zaślepiać, czyścić czy wymieniać na nowy? Nie mam za bardzo miejsca na grzebanie, ani możliwości zostawienia samochodu rozkręconego (parking przed blokiem), więc chciałbym być raczej przygotowany na kilka ewentualności, w miarę możliwości oczywiście.
deltoro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2017, 18:02   #25
Bonzo20
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 09-10-2015
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Konserwacja zaworu EGR

Witam. Posiadam Mondeo mk3 2.5v6 automat z 2005 r, moje pytanie brzmi jak wyglad i gdzie sie znajduje zawór EGR. Prosilbym ,jesli to mozliwe, o zdjecia z gory dziekuje.
Bonzo20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2017, 15:28   #26
m@niek
ford::average
 
Avatar m@niek
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Ghia 5d
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Konserwacja zaworu EGR

Cytat:
Napisał deltoro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem test z odpięciem wtyczki jak kolega m@aniek, ale samochód gaśnie
Dziwne - u mnie nic się nie dzieje po odłączeniu wtyczki oprócz zapalenia kontrolki check. Z odłączoną wtyczką jeździłem przez większość czasu, ostatnio znowu podłączyłem i pojawiły się "zajączki". Nie chce mi się z tym walczyć, ale może ktoś się orientuje czy wymiana elektrozaworu EGR coś wnosi jeżeli samoczynnie check się nie zapala? Nigdy nie miałem błędu EGR w trakcie gdy był on podłączony, dopiero przez odłączenie wtyczki wymusiłem jego pojawienie się.
m@niek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 19:28   #27
volvgangster
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-09-2013
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8 benz
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Konserwacja zaworu EGR

Witam
Mam odłaczoną wtyczkę z EGR a kontrolka się nie pali czy to jest normalne...jutro będę testiwał bo u mnie jest przypadek przerywania pomiedzy1 a 2 tys obrotów
volvgangster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2018, 22:49   #28
Damian6352
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 15-12-2014
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Konserwacja zaworu EGR

Witam, posiadam mondeo mk3 1.8. Też mam te standardowe problemy z egr i oczywiście przepustnicą. Radzę sobie z tym jedynie za pomocą w miarę regularnego czyszczenia. Może coś komuś da rada, żeby uważać na niskie obroty na 4 biegu. Nie wiem czemu ale u mnie kontrolka silnika zapala się jedynie gdy przypadkiem dodam gazu na obrotach +/- 1.5k na 4 biegu. Na innych biegach nie ma z tym problemu. I doradzam raz na jakiś czas przelecenie auta na obrotach 5/6 tys
Damian6352 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.