Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2015, 12:20   #451
nawi93
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Ktoś wie jakie konektory są potrzebne do gniazda przekaźnika?

nawi93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2015, 20:15   #452
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał nawi93 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś wie jakie konektory są potrzebne do gniazda przekaźnika?
Hej ja dziś samemu sobie zrobiłem dołożyłem przewód do syrenki bez podtrzymania według schematu z powyższych postów ,nie było trudno w między czasie dołożyłe też lampki w dzrwi heh.Zamiast oryginalnego przekaźnika i ciągnąć przewód na drugi koniec auta,zrobiłem zwykły uniwersalny przekaźnik i puściłem przewód w komorę silnika do syrenki.Przekaźnik schowałem pod wykładzinę podłogową ,tak mi wygodnie było ,można też dać pod schowkiem.Jak ogarnę temat bo czekam za lampką z czujnikami i klaksonem,to zrobię parę fotek aha przewód z Gema ,nie mając tak małego pinu zrobiłem z przewodu bezpośrednio dolutowanego do styku w gem i podałem go przez wtyczkę ,przewód pasuje np od kabla sieciowego,jest cieńki ,to tylko masa które idzie na cewkę przekaźnika więc nie musi być siłowy przewód do tego.Wkrótce fotorelacja jak zadziała.
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2015, 20:23   #453
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Poszukaj w dziale SPRZEDAM

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2015, 15:48   #454
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Witajcie dzis przesyłam kilka fotek z dokładania przewodu oraz przekaźnika do syrenki bez podtrzymania.wykonałem to zgodnie z opisem z postów powyżej ,z racji iż nie mam konektorków odpowiednich poradziłem sobie w inny sposób by podłączyć się do gem.Też to działa i bez problemu można podać przewód we wtyczce.Gdy tylko dojdzie lampka i syrenka wstawię więcej fotek z montażu ,ja nie podałem przewodu na tył auta przekaźnik trafi koło lub nad gem,jest tam miejsce i syrenka pójdzie sobie do komory silnika,też tam jest miejsce ,sygnał z gem to tylko masa strująca ,więc nie musi być jakiś super gruby przewód.Można dać grubszy zaraz przy wyjściu z wtyczki ,chodzi o to by można było przez wtyczkę podać do złącza z gem.Wyszło całkiem fajnie.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Hej no i w końcu się udało alarm działa jak powiniem wszystko zrobiłem zgodnie z opisami z powyższych postów i jest super,najwięcej roboty było i męczenia sie przy demontażu schowka i podłączenia przekaźnika tzn nie było trudno ale mało miejsca i niezbyt wygodnie ,no i przeciągnięcie przewodudo syrenki przez przednia gródź.Bo syrenke dałem w komorę silnika najbliżej i najwygodniej .Całość ładnie umieszczona za schowkiem ,mam na mysli przekaźnik ładnie wszystko owinięte tasmą izolacyjną na nowo wszystkie wiążki dla porządku i wyglądu i w zasadzie gotowe.Trochę było strachu przy uruchomieniu ,obawa czy zacznie działać alarm czy piny dobrze zrobiłem z gem ,ale poszło i jest super .Cały czas montażu na spokojnie z kawką i dobrą muzyczką w warsztacie to ok 2 godz.Polecam nie jest to trudne a satysfakcja kolejnej rzeczy w maxiu jest .Pozdrawiam pytania mile widziane.

Ostatnio edytowane przez personiusz ; 22-11-2015 o 09:19
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2015, 10:37   #455
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,030
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Kupiłem używaną leciwą syrenę BBS i chciałbym sprawdzić,czy warto ją montować.
Czy można sprawdzić działanie tej syrenki podpinając ją "na krótko" do akumulatora?
Powinna się włączyć i zacząć wyć?

Jakbym podpiął przewód zółto-czerwony do plusa AKU, a czarno-zielony do minusa AKU, to będzie wyć, czy jeszcze ważny jest ten przewód sygnałowy (niebiesko-brązowy) do wzbudzenia?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2015, 12:21   #456
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem używaną leciwą syrenę BBS i chciałbym sprawdzić,czy warto ją montować.
Czy można sprawdzić działanie tej syrenki podpinając ją "na krótko" do akumulatora?
Powinna się włączyć i zacząć wyć?

Jakbym podpiął przewód zółto-czerwony do plusa AKU, a czarno-zielony do minusa AKU, to będzie wyć, czy jeszcze ważny jest ten przewód sygnałowy (niebiesko-brązowy) do wzbudzenia?
Hej tak przewód jest dość ważny bo to od niego zależy uruchomienie syrenki, osobiście nie dam głowy czym jest uruchamiany dźwięk czy plusem czy minusem poszukaj na forum ja osobiście dokładałem alarm ale z normalnym klaksonem bez podtrzymania.
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2015, 14:14   #457
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,030
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Niestety nie znalazłem na forum informacji, która mnie interesuje. Ten wątek przeczytałem wydaje mi się dokładnie.

Podpiąłem syrenkę tak jak opisałem wyżej i słychać tylko pyknięcie w głośniczku, więc się zastanawiam, czy syrenka jest zepsuta (np. zużyta bateria w środku), czy też podpinając "na krótko" nie można sprawdzić działania.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2015, 16:12   #458
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety nie znalazłem na forum informacji, która mnie interesuje. Ten wątek przeczytałem wydaje mi się dokładnie.

Podpiąłem syrenkę tak jak opisałem wyżej i słychać tylko pyknięcie w głośniczku, więc się zastanawiam, czy syrenka jest zepsuta (np. zużyta bateria w środku), czy też podpinając "na krótko" nie można sprawdzić działania.
No własnie wydaje mi się że na krótko można ale pytanie czy bateria bedzie oki tak jak pisałeś ,czy też sama ona potrzebuje czasu by się naładować ,lub zwyczajnie jest zużyta już lub też głośnik może być uszkodzony.Generalnie można by spóbować syrenkę rozebrać jak się ta i sprawdzić czy z nią jest ok od środka ,np mój zwykły klakson po podłączeniu na krótko dawał tak czadu że głowa puchnie a ma średnicę tylko 5 cm ,więc możliwe że coś faktycznie jest nie tak z tą twoją.
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 19:03   #459
gomez.pl
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 114
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

w pierwszym poście kolega ma lampkę oświetlenia z czujnikami.
posiadam alarm cobra w mojej foce i chciałbym sobie wstawić taką lampkę, czy mogę do niej podłączyć posiadane czujniki ruchu które mam na słupkach?
__________________
Kupię Fiestę
gomez.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 19:54   #460
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał gomez.pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w pierwszym poście kolega ma lampkę oświetlenia z czujnikami.
posiadam alarm cobra w mojej foce i chciałbym sobie wstawić taką lampkę, czy mogę do niej podłączyć posiadane czujniki ruchu które mam na słupkach?
Pytanie jest takie czy są to czujniki oryginalne czy są to dokładne osobno z innym alarmem, bo jeśli tak to niestety z cobra to nie zadziała, muszą być czujniki te z lampki z innymi czujnikami czytałem na forum że nie działa, ale pewności nie mam gdyż ja kupiłem lampkę już z czujnikami, poszukaj na Allegro sobie lampki z czujnikami można za małe pieniądze dostać już z alarmem cobra w lampce.
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.