Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-08-2010, 10:17   #1
Tobe
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI (130 KM)
Rocznik: 2002
Postów: 11
Question podłaczenie zasialnia dla tasmy LED RGB

Witam wszystkich.
Mam pytanie do osób które znają sie choć troche na elektryce samochodowej a konkretnie w Mondeo MK III. Chce zrobić sobie oświetlenie na zewnatrz auta a konkretnie od spodu za pomocą taśm LED RGB. Co do sprzętu oświetleniowego to już wiem co potrzebuje ale moje pytanie jest następujące. Gdzie najlepiej podłączyć zasilanie takiego oświetlenia które będzie potrzebowało 12V i aby działało na takiej samej zasadzie jak oświetlenie wewnątrz auta czyli załączało sie przy otwieraniu drzwi i po ich zamknięciu po chwili gasło. Chodzi mi tu o jak najbardziej profesjonalne pomysły bo nie chce sie bawić w półśrodki i jakieś np podłączanie sie do oświetlenia wewnątrz kabiny za pomocą lutowania czy rozrywania przewodów. I jeszcze jedno jak najlepiej poprowadzić przewody zasilające do takiego oswietlania które znajduje się na zewnątrz auta aby nie bylo to jakieś prowadzenia przez próg drzwi itp tylko bylo schowane i zabezpieczone przed wplywem warunków zewnetrznych na takie kable.

Za każda podpowiedz bede wdzięczny.

Tobe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2010, 20:26   #2
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: podłaczenie zasialnia dla tasmy LED RGB

Własnie najlepiej jest sie podlaczyc do wewnetrznego oswietlenia kabiny, nie wiem ile chcesz tego nawalic ale policz sobie ile to bedzie miało natezenia prądu zeby odpowiednie kabelki zastosowac.
Dalej podpinasz sie konektorkiem do plusa oswietlenia nóg kierowcy/pasażera i ciagniesz go przez uszczelke pod maske, nastepnie juz porobiona instalacje dodatkowego oswietlenia ciagniesz + do akumulatora, mase wiadomo gdziekolwiek do karoserii, kupujesz za jakies grosze przekaznik (nie znam technicznej nazwy takowego) z wejsciem wyjsciem i sterowaniem, checsz taki ze jak nie ma prądu na sterowaniu układ jest otwarty.
Tniesz + instalacji i wstawiasz w to miejsce przekaźnik, podczepiasz + od oswietlenia nóg na ktorym jak pojawi sie napiecie bedzie dawał sygnał zeby przekaznik zamkną obwodzik.
Tak bedzie prawdopodobnie najlepiej mozesz sobie tez kupic jakis lepsiejszy przekaznik np. zeby 10 sec po ustaniu sygnału podtrzymał układ.
Ja robiłem wszystkie drzwi na paskach z diodek i podczepiłem sie bezpośrednia pod układ oswietlenia nóg.

Zabezpieczać jako tako nie musisz żeby sie kabelki trzymały samochodu wystarczą plastikowe opaski zaciskowe jak umocować same swiatełka to juz sam musisz pomyśleć na klej nie da radey tak samo jak sylikonem.
Kup sobie kabelek 2 zyłowy w dodatkowiej izolacji takie jaki masz np. przy czajniku, oczwiscie mniejszy i najlepiej płaski, wszelakie połączenia złączkami damsko/męskimi + termokurczki + taśma izolacyjna ew. sylikon
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez Karlito ; 08-08-2010 o 20:34
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.