Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2020, 14:45   #1
Ad33k
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 10-02-2020
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: Ford Fiesta Mk6
Silnik: 1.3 58KM 43kW
Rocznik: 2003
Postów: 2
Question Nieregularne falowanie obrotów 1.3 2003r 44kW

Witam,

od jakiegoś czasu mam problem z falowaniem obrotów. Problem polega na tym, że obroty falują mi od 1500-2000, a jak się mocno silnik rozgrzeje to nawet i do 2500obr/min. Częstotliwość falowania to tak co 2 sekundy. Najgorzej, że nie jest to jakiś stały problem, tylko co jakiś czas się wywołuje. Np. potrafiłem pojechać autem do pracy 8km, a w połowie drogi powrotnej już zaczynały obroty falować, i jak gdzieś chciałem jechać w ten sam dzień gdzieś indziej to już cały czas to występowało. Czasami wystarczy przerwa, albo odłączenie na chwilę akumulatora i (czasem, ale nie zawsze) problem tymczasowo ustawał.
Już dwóch mechaników rozłożyło ręce bo nie są w stanie z tym poradzić.
Wg. informacji od mechaników wymieniane były:
- przepustnica
- czujnik temperatury
- silnik krokowy
Nic z tego nie pomagało. Ostatni mechanik mówił, że skoro problem raz się pojawia a raz znika, to może być coś z elektryką. Tylko co? Ostatnio u kolegi sprawdzałem w programie diagnostycznym, to były dziwne odczyty z sond lambda, ale nie wiem co to może znaczyć. To stary Ford, i jakbym miał dalej w niego wpakować nie wiadomo ile kasy w ciemno, to trochę bez sensu.

Proszę, doradźcie co to może być. Ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Ad33k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2020, 18:14   #2
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Nieregularne falowanie obrotów Fiesta 1.3 2003r 44kW

Cytat:
Napisał Ad33k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś się spotkał z podobnym problemem?
Dokładnie w tym roczniku i silniku mi na falowanie pomogła aktualizacja softu.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2020, 22:45   #3
Przemcio20
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 09-02-2020
Skąd: Hockenheim
Model: Fiesta mk5
Silnik: 1.4 16v duratec
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: Nieregularne falowanie obrotów 1.3 2003r 44kW

Sprawdź sobie czy nie łapie ci lewego powietrza ... Nie wiem czy w twoim silniku występuje i czy w tym samym miejscu odpowietrzenie skrzyni korbobowej ... Ale w okolicach kolektora ssacego obok przepustnicy idzie przewód gumowy który wychodzi z bloku silnika i wchodzi do kolektora ssacego ...
Przemcio20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2020, 23:02   #4
Ad33k
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 10-02-2020
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: Ford Fiesta Mk6
Silnik: 1.3 58KM 43kW
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nieregularne falowanie obrotów 1.3 2003r 44kW

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie w tym roczniku i silniku mi na falowanie pomogła aktualizacja softu.
A masz może gdzieś poradnik jak to zrobić? Bo w googlach coś nie widzę



Cytat:
Napisał Przemcio20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź sobie czy nie łapie ci lewego powietrza ... Nie wiem czy w twoim silniku występuje i czy w tym samym miejscu odpowietrzenie skrzyni korbobowej ... Ale w okolicach kolektora ssacego obok przepustnicy idzie przewód gumowy który wychodzi z bloku silnika i wchodzi do kolektora ssacego ...
W takim wypadku jakby łapał mi lewe powietrze, to falowanie nie występowałoby cały czas, a nie tak losowo?
Ad33k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 00:24   #5
Przemcio20
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 09-02-2020
Skąd: Hockenheim
Model: Fiesta mk5
Silnik: 1.4 16v duratec
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: Nieregularne falowanie obrotów 1.3 2003r 44kW

No teoretycznie cały czas Ale wiesz jak to już jest z autami ...raz dobrze raz źle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dążąc dalej do lewego powietrza weź jakiegoś normalnego plaka do czyszczenia tapicerki i psikaj w okolice kolektora ssącego I zobacz czy nie podnosi ci obrotów... byle nie do rury ssącej przepustnicy.. nic to nie zaszkodzi ... ja w ten sposób właśnie odkryłem uszkodzony przewód od odpowietrzenia skrzyni korbowej. Psikajac w okolice kolektora ssacego nagle obroty zaczęły iść do góry .. A potem wyszło że padnięta jest przepustnica.... nic cię to nie kosztuje ....
Przemcio20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , falowanie obrotów , falujące obroty


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.