Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2008, 19:02   #11
dnm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Skąd: Poznań
Postów: 4
Domyślnie

Panowie,

Problem w tym, że migająca sprężynka może oznaczać wiele rzeczy a jak na moje 1,5 roczne doświadczenie z Mondeo TDCI to stanowczo za wiele razy pojawia się i to w zupełnie różnych konfiguracjach. Co niestety potwierdza, że auta te są dość mocno awaryjne. Mój aktualny mechanik twierdzi, że wyciągnięto ile się da z tego silnika, uzyskano dużą moc ale niestety kosztem awaryjności.


Pozdrawiam,
D.

dnm jest offline  
Stary 06-01-2008, 19:46   #12
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Bez przesady 115 czy 130 koni z 2 litrów to dużo?
llechu jest offline  
Stary 07-01-2008, 01:51   #13
dnm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Skąd: Poznań
Postów: 4
Domyślnie

llechu, porównuję z Toyotą Corollą, kombi diesel 2.0 - ok 90 KM. Oczywiście nie wspominam o wersjach chipowanych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Czytam, czytam te wszystkie opcje "sprężynkowe" i mam nadzieję, że moja najnowsza usterka to tylko "czujnik położenia wału..." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jutro przetestujemy.

Ale co do włączającej się na 4/5 biegu to wciąż nie wiem. Piszecie, że jeśli pojawia się przy 130 km/h to są wtryski. Ale ja mogę jechać i 200 pod warunkiem, że rozpędzam się powoli, bez większego przyspieszenia i wszystko gra. Jeśli próbuje wyprzedzać, i silniej docisnę, nawet przy ok 100 to się zapala - ale też nie zawsze.

Na zdrowy rozum, jeśli jedzie te 200, to turbinka chyba działa poprawnie? Ja nie słyszę żadnych stuków, o których piszecie

Czy to wtryski czy jakieś inne paskudztwo?

Już od dwóch osób słyszałam, że mieli podobne objawy i ostatecznie była to jakaś nieszczelność w intercoolerze (o ile dobrze zapamiętałam nazwęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Czy to możliwe?


D.
dnm jest offline  
Stary 08-01-2008, 00:19   #14
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie

Cytat:
Napisał dnm
lechu, porównuję z Toyotą Corollą, kombi diesel 2.0 - ok 90 KM. Oczywiście nie wspominam o wersjach chipowanych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.0 litry 90 KM hmmm tak było dowano temu.... teraz sie ciagnie z 2.0 TDI po 170 KM tak ma nowy passatGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jest dobrze.
franczesko jest offline  
Stary 06-02-2014, 11:40   #15
focus04
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-01-2013
Skąd: Rawa Maz
Model: Focus
Silnik: 1.6B 115km
Rocznik: 2009
Postów: 24
Wink pomocy

Witam mam problem ze swoim mondeo 2.0TDCi 115KM przebieg 188tys km chodzi o to, że chciałem odpalić samochód a on nie chce pokazała się sprężynka spiralka, bezpośrednio do filtra paliwa psiknąłem plakiem odpalił i później zgasł nie wiem co to może być, czy podpięcie pod komputer pokaże mi co to może być?
focus04 jest offline  
Stary 05-05-2015, 16:51   #16
olszakos4
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-01-2014
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Zapala sie sprężynka podczas jazdy i jazdy pod górę, rano długo muszę kręcić rozrusz.

Witam,
wiem że tego typu tematów jest cała masa ale nic co dokładnie by mi odpowiadało nie znalazłem. Ostatnio mondeo trochę postało i problemów cała masa.

Problem ze sprężynką jadę 100 chce kogoś wyprzedzić i nagle gaśnie silnik brak wspomagania . W zeszłym roku robiłem testy przelewowe mechanik mowił że jeszcze nie jest tak źle jeden trochę słabszy ale wszystko tam w normie. Więc nie wiem czy brać się za wtryski czy może spróbować wymienić tylko czujnik wałka. Wtedy koszty groszowe. Dodatkowo ostatnio czasem gdy podjeżdżam pod górkę albo nawet normalnie jadę zaczyna migać sprężynka samochód ma mało mocy turbiny wcale nie czuje ale jeszcze się nie wyłącza. Stanę wyłącze i włącze bez problemu i jadę normalnie.

Silnik rano muszę długo kręcić. Myślałem że to problem akumulatora, ale wymieniłem go i zostało to samo. Zaprowadziłem do mechanika, coś porobił podobno zmienił rozrusznik niby trochę odpala lepiej. Dalej z rana muszę go męczyć, ale rozrusznik kręci jak szalony.

Nie łapie temperatury. Wymiana termostatu pewnie pomoże ale chciałem zapytać czy to mogło spowodować że reszta zaczęła się sypać?


Ogólnie wybrałbym się do mechanika ale ostatnio przeprowadzka nie za bardzo znam dobrych mechaników w Lublinie którzy potrafią coś zrobić a nie tak jak ten u którego robiłem rozrusznik powiedział że no zrobił zrobił będzie jeździł ale gdy pytałem co dokładnie to już sam nie wiedział.

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 05-05-2015 o 17:36
olszakos4 jest offline  
Stary 05-05-2015, 17:41   #17
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: Zapala sie sprężynka podczas jazdy i jazdy pod górę, rano długo muszę kręcić roz

W telegraficznym skrócie, sprężynka--> komputer--> błędy P0251+P1211= układ paliwowy do regeneracji.
Tvvardy jest offline  
Stary 02-02-2016, 13:15   #18
cisek12
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2016
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine

Witam

Dziś podczas jazdy, na wolnych obrotach, gdy stałem na światłach silnik kilkukrotnie wszedł mi w tryb awaryjny i samoczynnie z niego wyszedł po ujechaniu około 100m zgasł. Dało się go odpalić przekręcając stacyjkę bez trybu awaryjnego. Podczas wchodzenia w tryb awaryjny pojawiała się sprężynka i check engine. Przerywał w trakcie wchodzenia w ten tryb. Czy może ktoś wie co to może być

Ford Mondeo MK3 130 TDCi.

Proszę o jakąś radę co to może być.

Dziękuję
cisek12 jest offline  
Stary 02-02-2016, 14:16   #19
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine

Cytat:
Napisał cisek12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę o jakąś radę co to może być.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686
Mariusz jest offline  
Stary 02-02-2016, 14:49   #20
cisek12
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2016
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine

Niestety nie znalazłem tam odpowiedzi, czy jest to możliwe aby samoczynnie wchodził i wychodził z trybu awaryjnego bez gaszenia silnika. Prosił bym o dokładniejsze informacje.
cisek12 jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.