Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2008, 12:55   #1
robert.j
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2007
Postów: 63
Domyślnie Stuki, trzaski,świerszcze i inne usterki

Przeglądając nasze forum można zauważyc powtarzający się problem denerwujących dźwięków (ileż ja straciłem zdrowia , żeby je zlikwidowac) ,które dochodzą z wnętrza s-maxa .
Zdjęcie 1.
Słupek boczny prawy i lewy. Miejsce nachodzenia na siebie plastików szarego i czarnego( cała płaszczyzna ) odizolowałem od siebie kawałkiem materiału celem likwidacji tarcia między tymi elementami.
Zdjęcie 2.
Słupek przedni prawy i lewy ( ta częsc bliżej drzwi).Odchyliłem ten plastik i zatrzaski , które łączą ten element z nadwoziem odizolowałem od niego cienkim materiałem(likwidacja bezpośredniego styku). Są tutaj kable - owinąłem je cienkim materiałem. "Wepchałem" trochę maty wygłuszającej celem "odepchnięcia " tego plastiku od nadwozia tak by jak najbardziej zmniejszyc jego ruchy związane z pokonywaniem nierówności przez samochód.
Zdjęcie 3.
Podsufitka - odpowiedzialna za dużą wiekszosc mojego stresu.
Od strony każdych z drzwi ściągnałem górną częsc uszczelki oraz odkręciłem rączkę(to samo nalezy zrobic od strony bagaznika). Między górną czesc karoserii a podsufitkę "wepchałem" mate wygłuszającą- wystarczy punktowo. Celem tego jest usztywnienie podsufitki tak by nie pracowała ona w momencie pokonywania nierównosci. Z mojego doświadczenia najbardziej newralgiczne miejsca to właśnie okolice rączki w podsufitce oraz tylna częsc (okolice bagażnika). Tą samą czynnosc powtórzyłem w okolicach podświetlenia dla pasażerów ( wyciągnałem to urządzenie na chwilę) oraz środkowej przedniej częsci ( wyciągnałem podświetlenie pasażera ).
Po tym wszystkim w moim samochodzie nastała błoga ( około roku wyczekiwania ) cisza.
Teraz pytanie do Szanownych użytkowników. Czy w naszych samochodach po wydaniu około 130k takie cos powinno miec miejsce? ASO na zgloszenie tej usterki odpowiada , ze duze samochody tak maja. Moze jeźdzliście samochodami z trochę wyższej półki ( audi q7, toureg itp) i podzielicie się wrażeniami. Sporo jest głosów które wpadają w zachwyt nad s-maxem , czy jest aż tak różowo ? Mnie się wydaje , że nie.
Problemem nie rozwiazanym do tej pory ( kwestia miesiaca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) sa trzeszczace przednie fotele. Moze ktos sobie poradzil z ta usterka ?
Pozdrawiam i zyczę rozwiązania problemu tym, którzy go zauważają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zdj 1.JPG (18.4 KB, 1905 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdj 2.JPG (20.1 KB, 1834 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdj 3.JPG (17.6 KB, 1820 wyświetleń)

robert.j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 15:50   #2
Killing_joke
ford::average
 
Avatar Killing_joke
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi / V-tech
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.

A za tą cenę czego się spodziewałeś ?? Wiadomo jest nie od dziś jakie plastiki są w Fordach. Mimo to ma inne zalety jak właściwościjezdne, zawieszenie, itd. Nie można za tą cenę mieć wszystkiego. Ja na razie nie marudzę - autko super. Skóra wygodna, ksenony dają radę i dobrze mi się poziomują, convers+ przejrzysty i funkcjonalny.... Fordzik wszechstronny, a i plastiki nie najgorsze, choć wiadomo, że mogły by być lepsze.

Tragedię tod opiero mają w Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tam wnętrza elementy momentami to dwa różne skrajne światy ^^
Killing_joke jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 19:39   #3
robert.j
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2007
Postów: 63
Domyślnie Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.

Spodziewałem się więcej za tą cenę ( co tyczy "obcych" dzwięków w samochodzie). Stawiam granicę dla samochodów do 80k i powiedzmy powyżej 100k. Jeśli s-max ma odebrac klientów mercedesowi czy nawet audi ( czytałem o takich zamierzeniach) to chyba nie da rady .... Ale co mnie najbardziej rozluźniło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w naszym samochodzie to fakt , że przednie boczki są zrobione z " miekkiego" materiału a tylne to plastik . O trzeszczących fotelach nie wspomnę :fcp19 .
Nie zrozum mnie zle -nie jestem typem narzekacza smęciarza . Akceptuję to wszystko ( bynajmniej nie dlatego , że muszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) . Ale , czy takie z góry skreślające nasz samochód u zaciekłych wrogów forda ( ford g.. wort itp itd ) szczegóły są plusem czy minusem? Samochód roku 2007 do czegos zobowiązuje .... . Co nam pozostaje ? Reklamowac ,zglaszac niech ida z serwisów sygnały co jest do poprawki. Przypomina mi sie jedna śmieszna? historia z mojego serwisu. Zgłosiłem trzeszczące przednie fotele a gosc mowi że nowe focusy też tak mają i że to potem przechodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Poprosiłem , żeby mi to pokazał odpowiedzial że akurat nie mają nowego focusa na stanie :fcp3 .
robert.j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 19:48   #4
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.

Jedyne trzaski, ale za to strasznie wnerwiające, dochodzą z okolic schowka na okulary nad przednia szybą. Wystarczy przytknąć palec i wszystko cichnie (trudno jednak tak jeździć), nie miałem jeszcze czasu pogłówkować jak to usunąć. Reszta dachu nie trzeszczy, może dlatego że jest szklana :fcp4
Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2008, 18:16   #5
w@riat
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2007
Postów: 85
Domyślnie Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.

Hit, mi w schowku brzęczą okulary, a jak jest pusty to cisza, też mam hałasujące słupki, podobno wymiana uszczelek pomaga będę ten temat drążył.

Na razie po prostu robie głośniej radio :fcp2 :fcp2

Robert , ciebie podziwiam że ci się chciało samemu rozbierać auto, ja pójdę na łatwiznę niech ASO walczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w@riat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2008, 20:01   #6
robert.j
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2007
Postów: 63
Domyślnie Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.

Cytat:
Napisał w@riat
Hit, mi w schowku brzęczą okulary, a jak jest pusty to cisza, też mam hałasujące słupki, podobno wymiana uszczelek pomaga będę ten temat drążył.

Na razie po prostu robie głośniej radio :fcp2 :fcp2

Robert , ciebie podziwiam że ci się chciało samemu rozbierać auto, ja pójdę na łatwiznę niech ASO walczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie pocieszę Cię Aso nic nie pomoże . Jedyne na co ich stac to silikon i wymiana elementów na nowe - tylko co to da? Jeśli zgłaszałem problem z trzeszczącym fotelem kierowcy i raz pomogli ( na miesiąc) raz mówili, że naprawili a było tak samo to machnąłem ręką. Nie bede mówił ile już poszło silikonu ( tu zdecydowanie polecam smar silikonowy ). Podobna sprawa z pracą wycieraczek w temperaturze poniżej 0 stopni ( głos twardej ślizgającej się gumy nie do zniesienia). Myslisz , że rozwiązali problem? Dwa razy zmieniali kąt pochylenia pióra ( bo tak piszą w książkach) i co i nic. Co zrobiłem ? Chrzanię kłócenie się z nimi. Kupiłem oryginalne Boscha i żaden mróz niestraszny. Aso jest do schematów , podłacza gosc tester wychodzi usterka i wymieniają co trzeba. Jak nie pokazuje błędu to masz problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Jedno jest pewne i to moge powiedziec teraz na 90 proc. S-max to bardzo udane auto. Mogę teraz spokojnie słuchac silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , delikatnego szumu opon i muzyki . I mam wielką przyjemnosc z prowadzenia tego auta.
robert.j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2008, 20:58   #7
w@riat
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2007
Postów: 85
Domyślnie Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.

robert.j, I mam wielką przyjemnosc z prowadzenia tego auta.

Ja też :fcp26
w@riat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2008, 08:31   #8
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.

Chętnie poczytam, jak wygłuszyć schowek na okulary, z góry dziękuję za bardziej szczegółowe podpowiedzi. Jeżeli chodzi o hałasy w tylnej części nadwozia, to zauważyłem, że bardzo wiele dźwięków dobiega z zapięć pasów bezpieczeństwa w drugim rzędzie. Wystarczy wcisnąć je głębiej między fotele, tak aby nie latały wolno, tylko były unieruchomione i nastaje błoga cisza.
Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2008, 08:47   #9
rectosei
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.

No Panowie niestey, ale problem trzeszczącego wnętrza Fordów to nie tylko przypadłość S-Maxa. :fcp1 Na kąciku Forda Fusion jest bardzo obszerny temat w tej własnie sprawie. :fcp2 Generalnie konkluzja wynikła następująca: dobre materiały, natomiast montaż pozostawia naprawdę dużo do życzenia. Chyba tylko jeden z nas chwalił się, że nic mu wewnątrz nie skrzypi i nie trzeszczy. Choć przyznam szczerze, że jeśli pewne rzeczy w aucie za 40-50 tysięcy ewentualnie można jeszcze wybaczyć, to w Vanie za 130 kPLN już na pewno może to być mocno wkurzające. :fcp4
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2008, 10:41   #10
robert.j
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2007
Postów: 63
Domyślnie Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.

Cytat:
Napisał Hit
Chętnie poczytam, jak wygłuszyć schowek na okulary, z góry dziękuję za bardziej szczegółowe podpowiedzi. Jeżeli chodzi o hałasy w tylnej części nadwozia, to zauważyłem, że bardzo wiele dźwięków dobiega z zapięć pasów bezpieczeństwa w drugim rzędzie. Wystarczy wcisnąć je głębiej między fotele, tak aby nie latały wolno, tylko były unieruchomione i nastaje błoga cisza.
Temat również przerabiałem- wadliwy uchwyt pasa w środkowym siedzeniu drugiego rzędu. Coś z nim było nie tak bo się tłukł cały czas :fcp18 . Wymiana trwała około 9 miesięcy :fcp18
robert.j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.