Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2008, 22:26   #1
jarek19
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2008
Postów: 5
Domyślnie problem z biegami

witam.mam problem z biegami a moze raczej ze sprzęglem.a jest to automat .otóz zapala mi sie kontrolka awaria ukladu silnika ,a zaraz potem awaria ukladu skrzyni biegow.problem w tym ze silnik chodzi jak ta lala a biegi....biegi chodza tez dobrze ale moim zdaniem problem lezy w sprzegle,jak ruszam to jest ok,potem silnik kreci do 3tys,a somochod jedzie raptem 25km\h.potem wysprzegla i wskakuje 2,obroty spadaja do 2tys,nastepnie znowu kreci na wysokie obroty nawet do 4tys,i wsakuje nastepny bieg,czasami pomaga zdjecie nogi z gazu wtedy obroty spadaja i bieg wchodzi wmiare normalnie,chociaz potrafi szarpnac,potem bez problemu obroty ok.2500 i jest ok.temp.silnika normalna ,najciekawsze jest to ze zaczelo sie to po wymianie oleju.olej w skrzyni nie ruszany.wyglada na dobry .dodam ze silnik ma46200przebiegu.pomozcie co to moze [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

jarek19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 19:08   #2
jarek19
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: problem z biegami

dobra juz wiem...walnieta dwojka i czworka.pytanie dlaczego no i co dalej.moze ktos cos podpowie
jarek19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2008, 10:24   #3
Rekin79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 11
Domyślnie Re: problem z biegami

Obawiam się, że nie będą to niskie koszty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja byłem ze swoimi dolegliwościami tj:
cieply silnik na biegu 4 i 5 szarpie, dodatkowo wrzucenie D lub R powoduje lekkie szarpnięcie.

Szacowane koszty - 5tys pln!!!
We wtorek zostawiam swoją brykę w warsztacie - zobaczymy co i jak.

Jak będe znał szczegóły - dam znać.
Rekin79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2008, 09:26   #4
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Re: problem z biegami

wyglada na popalone tarcze albo problem z cisnieniem na zaworach zapinajacych te biegi.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2009, 18:15   #5
gosciu**
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Postów: 3
Domyślnie Re: problem z biegami

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek)
wyglada na popalone tarcze albo problem z cisnieniem na zaworach zapinajacych te biegi.
witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.mam forda scorpio cos 2.9 24v mam problem ze skrzynia jak sie zagrzeje zaczyna mi szalec to sie rozlacza skrzynia albo nie zmienia biegu,mruga mi o/d a takaze szarpie ale nie zawsze tak jest .Olej wymienilem i filtr tez.jak ktos wie co sie dzieje prosze o pomoc.We wroclawiu nie ma komu tego zrobic bo komputera nie ma chyba ze ktos kogos zna >rocznik 1996. Gosciu**
gosciu** jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2009, 18:21   #6
gosciu**
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Postów: 3
Domyślnie Re: problem z biegami

[quote=gosciu**]
Cytat:
Napisał "Rafał A.(antek)":23tauus1
wyglada na popalone tarcze albo problem z cisnieniem na zaworach zapinajacych te biegi.
witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.mam forda scorpio cos 2.9 24v mam problem ze skrzynia jak sie zagrzeje zaczyna mi szalec to sie rozlacza skrzynia albo nie zmienia biegu,mruga mi o/d a takaze szarpie ale nie zawsze tak jest .Olej wymienilem i filtr tez.jak ktos wie co sie dzieje prosze o pomoc.We wroclawiu nie ma komu tego zrobic bo komputera nie ma chyba ze ktos kogos zna >rocznik 1996. Gosciu**[/quote:23tauus1]ahaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.jaki koszt mniej wiecej jest naprawy takiej usterki Gosciu**
gosciu** jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2009, 19:52   #7
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Re: problem z biegami

trudno postawic diagnoze, troche za skapy opis co sie dzieje.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2009, 23:26   #8
gosciu**
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Postów: 3
Domyślnie Re: problem z biegami

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek)
trudno postawic diagnoze, troche za skapy opis co sie dzieje.
witam ponownieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.a wiec po przejechaniu kilkunastu kilometrow skrzynia sie rozlacza na sekunde a czasami dluzej ,trzeba zejsc z obrotow albo sie zatrzymac i wtedy wraca do normy albo jest taki objaw ze nie chce wejsc na wyzszy bieg wtedy zapala sie kontrolka o/d ale zauwazylem ze jak teraz jest chlodniej nic sie nie dzieje ale to jeszcze musze sprawdzic Acha czasami przy zmianie szarpie samochodem czuje sie uderzenie w most i przy redukcje tez cos takiego sie dzieje . Pozdrawiam Gosciu**
gosciu** jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.