Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2016, 06:25   #3311
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ja tam się nie znam, ale uczono mnie fizyki w szkole i tam mówiono o energii kinetycznej oraz pędzie. Wszędzie masa i prędkość. A auto na rolkach przecież ma prędkość zerową... A opory toczenia rolek oraz kół można wyznaczyć i są raczej małe.

With mobilephone sent.

__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2016, 07:05   #3312
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 397
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Touch'n'go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to pobawilem sie pamięcią ustawień fotela i przyznam, że patent genialny szczególnie że pamięta tez lusterka boczne. Lusterka notabene po złożeniu nie wystają poza obrys auta, naprawdę imponujące..
Nie wiem jak teraz ale jak przemierzałem się 2 lata temu do insingni to problem z pamięcią ustawień fotela był taki że należało trzymać cały czas przycisk aż do momentu ustawienia się fotela w zapamiętanej pozycji..
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2016, 19:00   #3313
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Touch'n'go ma rację z tym spalaniem, że ważny jest pęd auta i dodałbym jeszcze że najlepsze spalanie uzyskuje się w samochodzie, który ciągle jest w ruchu!. Moja hybryda wcale nie lubi miejskich korków. Wtedy (po wyładowaniu baterii) zachowuje się jak każde auto z ASS. Hybrydy też nie palą tyle ile piszą producenci. Katalogowe 2,8L które podaje Ford dla Hybrydy jest możliwe na krótkim sprzyjającym odcinku jednak realnie muszę się mocno wysilać aby mieć 4,2 czyli znacznie więcej niż podaje producent. Jeżdżąc bez absolutnie żadnego eko wysiłku Mondeo Hybryd będzie potrzebował nieco poniżej 5,0L i to zarówno w mieście jak i w trasie. Tak jak napisał Touch'n'go jest na tempomacie nigdy nie będzie bardziej oszczędna niż jazda bez tego gadżetu. W mojej hybrydzie na odcinku 50 km z tempomatem ustawionym na 105km/h (wiem że to powoli) zapotrzebowanie na paliwo wynosiło 5.8. Jadąc ten sam odcinek (droga A4) bez tempomatu udało mi się zejść na 4,5L. Taka różnica ma prostą przyczynę. Tempomat ciągle utrzymywał to 105km/h. Jadąc bez tempomatu czasem jechałem 120km/h a czasem 90km/h. Bilans był takie, że na odcinkach pod górkę jechałem szybciej i ładowałem baterie. Na odcinkach z górki lub po płaskim jechałem wolniej ale za to na baterii. Czas przejazdu miałem identyczny. Tempomat jest wygodny ale nie oszczędza zżera więcej paliwa. Tak zupełnie z innej beczki to taka jazda jaką opisałem, że raz szybciej a raz wolniej na pewno nie pozwala się znużyć podróżą, bo ciągle "walczę" ze słupkami spalania itpGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na tempomacie szybko można się "uśpić". To tak oczywiście pół żartem bo gdybym często jeździł w trasy to oczywiście odpalałbym ACC i w drogę!

Powyższy wywód dotyczy zarówno Mondeo jak i aut konkurencyjnych, szczególnie Toyoty i Lexa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2016, 21:46   #3314
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ja mam nieco odmienne zdanie dotyczące ACC - przyśpiesza w jakiś magiczny sposób zużywając mniej paliwa: chwilowe ma ok. 22 litry, podczas gdy sam przyśpieszam ze zużyciem 55 litrów. Odczucia są identyczne, a w baku mniejszy wir.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2016, 10:54   #3315
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

To spalanie jest "mniej wiecej".... kiedy tempomat przyspiesza to wie co robi bo to wynika z algorytmu pracy tempomatu więc może podać bardziej realne spalanie. Silnik spalinowy ma to do siebie że bez wachy nie pojedzie więc zasada jest prosta, większy wysiłek - więcej paliwa. Tylko służbowe potrafi jeździć "za darmo" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. automat utrzymujący precyzyjnie zadaną prędkość wciąż robi korekty i te korekty zużywają więcej paliwa. Być może acc zużywa nieco mniej wachy bo pozwala na zmiany prędkości i jedzie tak ekonomicznie jak auto przed nami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. uwielbiam tempomat nawet ten zwykły...jak jadę w kolumnie drogą krajową to jest trochę pykania w klawisze ale da się jechać z szacunkiem dla prawej nogi. Wkurza mnie tylko że zmiana biegu wyłącza tempomat. Vw i opel jadą dalej... Przydaje się np. na autostradzie po opłaceniu bramek, albo na wylotówkach czteropasmowych na czerwonej fali... dziś przymierzałem się do nowej zafiry i astry 5, i tylko sobie narobiłem bigosu z wyborem auta. Mondeo i insignia są najbardziej prestiżowe, isia z rabatami wychodzi na przód z wyposażeniem. Zafira fajniejsza od c-maxa ale c-max wchodzi w limit spalania z automatem. Focus i astra wchodzą wyposażone nieźle ale astra jest na maxa ze wszystkim a focus zostaje z małym niedosytem bo jak na kompromis wielkości i klasy to nie daje w zamian full opcji, a to niby najmniejsze auto kompaktowe. Teraz mam fokę i z tyłu jest zdecydowanie za ciasno i bagażnik za mały.. nie mogę nawet za fotel kierowcy wrzucić laptopa czy zakupow. Na siedzisku z tyłu wszystko się wywraca i jest na widoku więc za każdym razem wachluję klapą bagażnika. W dodatku focus jest głośny, ale... prowadzi się zdecydowanie najlepiej ze wszystkich do wyboru, nawet lepiej od mk5, sorry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie mówię o wyciszeniu i ergonomii, mówię tylko o czuciu drogi i zachowaniu auta. Precyzja układ kierowniczego jest doskonała. I weź czlowieku wybierajGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. astra masuje i wentyluje plecy, światła led, automat, sama grzeje na postoju... za to ma belkę skrętną i brzydko przejeżdża nierówności, ktoś strasznie skopał linię dachu i tył za wolno opada przez co wygląda jak merc do przewozu zmarłych. Potem zafira i c-max.. zafira z racji rabatów wchodzi na bogato ale silnik tylko dieselek 1.6 134 konie bo jako jedyny mieści się w co2. Jeżdżę dynamicznie i nie wiem czy to nie za słabo na taką krowę. Choć dach panorama kusi, zintegrowany bagażnik na rowery i z tyłu miejsca jak na tarasie widokowym. Bagażnik studnia, okien jak w szklarni i wszystko pięknie tylko to jest jazda w tempie parowozu. Nie mam dzieci i w pracy potrzebuję tylko pojemnego bagaznika. Lubię jednak mieć możliwość przewieźć gości z klasą bez kompresowania się do środka jak do focusa (miałem napisać malucha ale w sumie efekt ten sam). Insignia wchodzi na bogato z 2.0 170km cosmo z paroma pakietami ale to "stare" auto z nadwagą i optycznie ciasne. Fakt że siedząc w środku czuję się komfortowo i nie brakuje mi miejsca, ma dodatki dla mnie praktycznei jestem skłonny pogodzić się z drobnymi wadami. Po mimo opatrzonego wyglądu wciąż mi się podoba i to jest dla mnie wstęp do aut segmentu D. Grande finale to magnificent mk5, moje marzenie od półtora roku ale ford sie wypina z rabatami mówiąc że auta idą im jak ciepłe bułeczki i mogę mieć tylko trenda z goldem i tempomatem albo mooooże zmieściłby się titanium bez dodatków, nawet bez czujników cofania. Przez to mk5 wychodzi najbiedniej, cholernie szkoda :/
Wybrać muszę mniej więcej do końca roku.
Póki co biorąc na wzgląd wszystkie za i przeciw najbardziej podoba mi się insignia.. jest prestiżowo ale bez drastycznych kompromisów na rzecz wyposażenia.

Ostatnio edytowane przez Touch'n'go ; 29-10-2016 o 11:11
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2016, 11:34   #3316
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Touch'n'go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I weź czlowieku wybierajGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli patrzysz na tak różne auta jak wymieniałeś, tzn. nie masz sprecyzowanych potrzeb. Dlatego szukasz auta idealnego, który ma wszystko naj... A takiego nie ma i nie będzie. Sprecyzuj na czym Ci zależy najbardziej i wtedy krąg wyboru Ci się zawęzi - będziesz mógł podjąć decyzję. Insygnia na pewno będzie teraz miała najlepszy stosunek wartości do oferty jeśli bierzesz na dłuższy okres czasu - to końcówka serii i wchodzi nowy model - musisz jedynie zaakceptować parę kwestii konsekwencji takiego wyboru
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2016, 12:45   #3317
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli patrzysz na tak różne auta jak wymieniałeś, tzn. nie masz sprecyzowanych potrzeb
To prawda, masz rację. W każdym z tych auto coś mi odpowiada i jednocześnie czegoś też brakuje. Wynika to z tego, że pierwszy raz mam WYBÓR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do tej pory jeździłem tym co dali albo autem "po kimś" i najczęściej było to auto nie zgodne z moim profilem zawodowym. Jestem serwisantem, mam ze sobą zawsze kilka walizek z narzędziami, czasem drobny sprzęt dla klienta. Generalnie bagażnik zawsze pełny. Ciemne szyby ułatwiają mi kamuflować przewożone czasem rzeczy luzem. Kilometrów robię średnio 60K rocznie. Ten profil powoduje że każde auto w sumie "da radę". Upraszczając bardzo niezbędne ficzery to potrzebuję foremnego bagażnika i miejsca na nogi w drugim rzędzie, przestronnego miejsca dla maks 4 osób. Z racji przebiegów potrzebuję wygodnego fotela i optymalnie ciszy w aucie. Moim autem często jeździ żona która i tak radzi sobie bardzo dobrze ze zmianami aut ale pomoce jak czujniki parkowania czy kamera zdecydowanie ułatwią jej upchnięcie auta w garażu. Tu to samo z fotelem z pamięcią, dla mnie to świetna sprawa na częste zamienianie się za kółkiem. Dzieci jeszcze nie mam więc z fotelikiem nie ma problemu. Auto na 3 lata więc na prawdziwie rodzinne w razie czego zdążę zmienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zafira brzmi jak ideał do mojej pracy tylko ten mały silniczek.. no i nie ma bezkluczykowego otwierania ani zapalania auta, roleta nie ma prowadnic i trzeba celować (niecierpię takich szmaciaków! astra ma to samo), po zwinięciu opada i przeszkadza w dosuwaniu dużych pudeł do oparć.. może to drobiazg ale jak się to robi naście razy dziennie to idzie się wkurzyć. No i klapa jest otwierana ręcznie. Patent z klapą elektryczną to dla mnie super sprawa jak jest syf na ziemi i nie chcę odkładać walizek w błoto przed wrzuceniem ich do auta. Bezkluczykowy dostęp to też dla mnie rarytas bo codziennie do auta wsiadam wiele wiele razy.

Pognębię jeszcze forda o rabaty... ale jeśli nic się nie zmieni ani nie "urodzi" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... to skończy się na insigni.

To jest niesamowite, na tym forum można bez uprzedzeń rozmawiać o wszystkim i o innych autach, na forum opla nie chcą nawet rozmawiać o oplu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bardzo wam dziękuję za tą dyskusję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BUMP:

Ooo Panowie, na Bemowie właśnie sypie gradem. Zimkówki założone? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Touch'n'go ; 29-10-2016 o 12:51
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2016, 13:00   #3318
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

TAK, możliwość wyboru to najpiękniejsza rzecz przy zakupie nowego auta. Człowiek popada w pułapkę delektowania się tą możliwością i odwleka decyzję (ja też tak mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Taka postawa jest tak naprawdę stymulowana przez rynek, który co rusz wprowadza coś nowego. najpierw było MK5 i B8, potem Superb teraz Insygnia (nie wspominając o SUVach - tam jest jeszcze goręcej). Producenci dbaja o to aby premiery nie były w jednym czasie, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja użyłem oferty Insygnii i dostałem lepszą ceną na MK5 - oczywiście w granicach rozsądku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do ostatecznej decyzji przekonała mnie w pewnym stopniu żona którą przewiozłem różnymi autami na tylnym siedzeniu i która nie chciała mnieć więcej w życiu aut czarnych, szarych i srebrnych (odpadły więc VAGi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) oraz innych "flotowych". A czerwona M6 też jej wpadła w oko ale tylko do momentu jak po jeździe próbnej rozbolała ją głowa od hałasy na tylnej kanapie. Widziała ile mniej miejsca mają z tyłu mniej w MK5 (syn ponad 180 cm) w porównaiu z Superbem ale powiedziała, że zupełnie wystarczy. Tyle, że uparła się przy kombii gdyż więcej miejsca na głowę. Jak juz kupisz Insygnię to zaglądaj tutaj dalej - choćby nawet aby podzielić się uwagami jako użytkownik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 29-10-2016 o 13:02
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2016, 13:13   #3319
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Twój ognisty kombiak wygląda mega! W zasadzie mam kilka ograniczników - kombi, co2, niekrzykliwy kolor i musi być metalic.. ale pole do popisu i tak super. Marki są dwie do wyboru, to też sporo. Koledzy z innych firm i ja wcześniej mogliśmy wybrać co najwyżej stację na której zatankuję (choć i to nie zawsze). Żona jak powiedziałem że rozważam zafirę zayptała "to to brzydkie wielkie auto z małym silnikiem?" powiedziałem że i tak ładniejsze od c-max'a i wtedy odparła "nie mamy jeszcze dzieci a auta nie wybierasz żeby wozić gości, weź limuzynę, na rodzinne vany przyjdzie jeszcze czas." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To mnie urzekło! Trochę liczyłem na pojawienie się nowej insigni i nowego focusa bo gdyby nowy focus miał więcej miejsca w kabinie i foremniejszy bagażnik żeby konkurować z astrą to też byłby wysoko w moim rankingu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2016, 15:07   #3320
Korchez
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5 Titanium Mica Shadow Black
Silnik: 2.0 203 KM EB AT =>240 by Totek2
Rocznik: 2015
Postów: 169
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TAK, możliwość wyboru to najpiękniejsza rzecz przy zakupie nowego auta. Człowiek popada w pułapkę delektowania się tą możliwością i odwleka decyzję (ja też tak mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Tez tak mam. Decyzje o kupnie nowego podjąłem w październiku a sfinalizowalem w lutym. W międzyczasie różne auta oglądałem. Fajnie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Korchez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.