Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2017, 00:11   #5011
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przepraszam ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad sprzedażą swojego auta i zakupem nowego z innym silnikiem? Szczerze nie mam nic przeciwko lpg ale tak tylko mnie to zastanowiło, bo mimo wszystko jest to lekko męczące w użytkowaniu.

Dziękuję za zdjęcia pilota. Właśnie zamówiłem zestaw webasto do instalacji u siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I z tego co pisze kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] powinno być wszystko cudownie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Dziękuję za informacje, mam jeszcze pytanie czy auto garażowane oraz jaką temp wewnątrz sobie ustawiasz ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja dzisiaj też zrobiłem test, auto garażowane w 8-10 stopniach i po 5 km płyn chłodniczy osiągnął temperaturę 54 stopni... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Gratlacje! Też się zastanawiałem nad tym kolorem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Z tymi 18 to jest tak że są drogie ale auto dużo lepiej wygląda i profil opony pozwala (przy aktywnym zawieszeniu) jeździć komfortowo po PL drogach.
Na obecną chwilę drugi raz też bym skończył w tym samochodzie na 18. Jedynie kwestia czy wziąć z 17, sprzedać i kupić 18 z oponami jakie chcesz czy zamówić fabrycznie i się w to nie bawić. Osobiście sprzedałem fabryczne opony, bo uznałem je za tragiczne w deszczu.

feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 06:57   #5012
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Tak, przeleciało mi przez myśl rozwiązanie "zamiana auta na nowe", ale po roku taki pojazd traci najwięcej, więc taniej jest jeździć na Pb niż zrealizować stratę z tytułu utraty wartości.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 07:30   #5013
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tutaj też nie kupisz drugiego kompletu kół, tylko o cal większy. I dasz za to 3000. Dla zasady mówię "nie" takim praktykom Forda. ;-)

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Drugi sobie kupisz na inną porę roku. Biorąc na letnich 17tkach, za 4300 masz nowe zimowe osiemnastki z b.dobrą gumą i oryginalnymi czujnikami ciśnienia

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zmieniając gumy za 2-4 lata zamienisz sobie 18tki na lato i 17tki na zimę

Ja tak zrobiłem i na razie jestem happy - zamiast dopłacać 3000 za letnie osiemnastki a potem 3000 za zimowe koła na zmianę - po prostu wziałem drugi komplet za 4000
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 08:51   #5014
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

feniu ile dałeś za zestaw webasto i czy sam będziesz montował

dziś -17st i po przejechaniu 5km wskaźnik temperatury na środku więc dziwi czemu u Was tak wolno się nagrzewa

cattani75 co do gazu też dziś zadzwonię ciekawe jaka cenaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co do skrzyni Ty zwiększałeś moc może i oprogramowanie skrzyni trzeba też zmienić ?
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 08:54   #5015
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wtedy mówił, że nie trzeba robić adaptacji. A trzeba?
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 09:23   #5016
BiCAR
ford::beginner
 
Avatar BiCAR
 
Zarejestrowany: 30-10-2012
Skąd: Białystok
Model: Mondeo Titanium mk5
Silnik: 2.0 EB (AT) 203KM->240KM
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Drugi sobie kupisz na inną porę roku. Biorąc na letnich 17tkach, za 4300 masz nowe zimowe osiemnastki z b.dobrą gumą i oryginalnymi czujnikami ciśnienia

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zmieniając gumy za 2-4 lata zamienisz sobie 18tki na lato i 17tki na zimę

Ja tak zrobiłem i na razie jestem happy - zamiast dopłacać 3000 za letnie osiemnastki a potem 3000 za zimowe koła na zmianę - po prostu wziałem drugi komplet za 4000
Faktycznie, macie rację.
Ok, zostają więc 17" a z 18" sam coś pokombinuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Thx za pomoc.

A kwestia wydłużonej gwarancji, jak uważacie, warto dokupić?
BiCAR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 09:29   #5017
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

A warto ubezpieczać mieszkanie? :-) Jak się nic nie zepsuje, to nie warto. A jak padnie silnik to warto. :-)
Wg mnie to lepszy zakup niż felgi 18".
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 09:42   #5018
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał BiCAR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A kwestia wydłużonej gwarancji, jak uważacie, warto dokupić?
Ja zamierzam dokupić do 5 lat (można to zrobić do roku od zakupu samochodu).
Jakoś ten terkoczący 1.5 EcoBoost nie napawa mnie optymizmem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 09:43   #5019
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał BiCAR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kwestia wydłużonej gwarancji, jak uważacie, warto dokupić?
Na trzeci rok dostaniesz gratis na firmę a na ewentualnie 4-5 możesz dokupić zanim upłynie pierwszy rok.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 10:20   #5020
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wtedy mówił, że nie trzeba robić adaptacji. A trzeba?
tedik to fachman ja dałem tylko sugestię bo nieraz może trzeba nakierować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja do niego mam zadaleko
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.