Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-08-2018, 20:58   #1
damfir
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-04-2018
Skąd: slask
Model: S-max
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Usterka silnika przy duzej prędkości

Przy autostradowych prędkości po ok 20 min wyskakuje błąd ustereka silnika i auto zachowuje się jakby turbo sie wyłączyło. Auto do 140 powoli sie rozpędza. Po wyłączeniu auta na ok 10s i ponownym odpaleniu wszystko jest ok.
Blad znika auto zachowuje się normalnie z pełną moca.
Lecz znow po krotkim czasie robi sie to samo i tak w kolko. Na mieście mozna szaleć gwałtownie przyspieszać i nigdy turbiny nie wyłączyło jeszcze.

damfir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2018, 22:16   #2
lando
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Słupsk
Model: Focus MK1 2001, Focus MK2 FL, Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 115, 1,6 TDCI 110, 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2001, 2008, 2009
Postów: 466
Domyślnie Odp: Usterka silnika przy duzej prędkości

Pod kompa mozliwe ze turbo przeladowuje. Powodow kilka po diagnostyce bedzie cos wiecej do powiedzenia.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
lando jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2018, 22:50   #3
fibeer
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 68
Domyślnie Odp: Usterka silnika przy duzej prędkości

Podłączam się pod wątek, u mnie zachowanie samochodu identyczne i udało mi się z czytać błąd P2263. W serwisie stwierdzili że to może być zaworek regulacji ciśnienia doładowania turbiny (jak nie pomyliłem nazwy) i generalnie to wymienić turbo lub poddać je regeneracji :-/. Jeszcze popytam może ktoś doradzi czy sprawdzi co to może być w 100%[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
fibeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 09:43   #4
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Usterka silnika przy duzej prędkości

zacznij od wymiany filtra paliwa.
może być dawno nie wymieniany i mieć ograniczony przepływ. o ile w mieście nie wyciska się z niego długotrwałego równomiernego przepływu, to w trasie tak. spadek ciśnienia na listwie może powodować efekt osłabienia silnika.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 19:06   #5
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Usterka silnika przy duzej prędkości

Ale co ma ten blad do ukladu wtryskowego?
Najpierw trzeba sprawdzic czy geometria turbiny sie nie zacina. A potem caly uklad sterowania turbo.
Jedyny mankament w poliftach jest taki, ze czujnik kopiowania turbo jest zintegrowany z gruszka i nie da sie kupic osobno
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 21:33   #6
fibeer
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 68
Domyślnie Odp: Usterka silnika przy duzej prędkości

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale co ma ten blad do ukladu wtryskowego?
Najpierw trzeba sprawdzic czy geometria turbiny sie nie zacina. A potem caly uklad sterowania turbo.
Jedyny mankament w poliftach jest taki, ze czujnik kopiowania turbo jest zintegrowany z gruszka i nie da sie kupic osobno
Właśnie tak mi powiedzieli w jednym z warsztatów, tak jak piszesz, że trzeba będzie wziąć na diagnostykę turbinę, w sensie wszystko dotyczącej jej posprawdzać. Ale filtr paliwa też wymienię bo mam Forda u siebie jakieś półtora roku i nie zmieniałem go jeszcze, a historii nie znam.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
fibeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 07:12   #7
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Usterka silnika przy duzej prędkości

Cytat:
Napisał fibeer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączam się pod wątek, u mnie zachowanie samochodu identyczne i udało mi się z czytać błąd P2263
U mnie występował ten sam błąd i też było podejrzenie na uszkodzone turbo. Po zabraniu auta na szybką przejażdżkę po autostradzie problem zniknął i od 4 miesięcy się nie pojawił. Przyczyną prawdopodobnie były zapieczone łopatki od zmiennej geometrii sprężarki.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 07:38   #8
fibeer
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 68
Domyślnie Odp: Usterka silnika przy duzej prędkości

Cytat:
Napisał rojass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie występował ten sam błąd i też było podejrzenie na uszkodzone turbo. Po zabraniu auta na szybką przejażdżkę po autostradzie problem zniknął i od 4 miesięcy się nie pojawił. Przyczyną prawdopodobnie były zapieczone łopatki od zmiennej geometrii sprężarki.
Dokładnie tak samo zrobiłem, u mnie w serwisie stwierdzili, że potrzebna regeneracja. Parę razy na autostradzie "przegoniłem" auto i za pierwszym razem pojawił mi się jeszcze ten błąd, no ale kolejne szybkie jazdy kończyły się bez błędu. Póki co jest spokojnie.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
fibeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 09:23   #9
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Usterka silnika przy duzej prędkości

Dodam, że u mnie wystąpił on wraz z końcem zimy, w okresie kiedy w zasadzie tylko i wyłącznie użytkuję samochód w zatłoczonym mieście, robiąc dziennie 2x 5km. W tej chwili śmiga idealnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2023, 11:03   #10
Mnichu1990
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-03-2015
Skąd: Głogów
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odcina turbo błąd P2263

Witam
Pacjent Galaxy 2007r. silnik 2.0 Przy dodawaniu gazu od 2 biegu do 6 czuć lekkie kangurkowanie samochodu. A po puszczeniu gazu odcina turbo zapala się kontrolka od esp i wyskakuje błąd: P2263 - układ chwilowego zwiększania mocy turbodoładowania. Po wyłączeniu i uruchomieniu błąd znika do następnego razu.
Turbosprężarka zregenerowana
czujnik sterowania turbiną wymieniony
przewody podciśnienia sprawdzone
map sensor wymieniony
przepustnica sprawdzona
zaworki sprawdzone
Panowie pomocy bo nie wiem już co z mechanikiem sprawdzać
Mnichu1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.