Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2021, 23:19   #671
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

lukast, o tym nie myślałem ale słuszna uwaga! Jesli dobrze czytam to ten silnik to stary dobry Duratec. Mam go w MX5 trochę podłubanego wiec moze po gwarancji mój tuner moze tez się mu przyjrzeć i zoptymalizować osiągi ��

Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2021, 23:39   #672
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Ten 2.5 w hybrydzie nie ma chyba bezpośredniego wtrysku więc nagar nie jest problemem. Natomiast mimo to może już mieć filtr GPF
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2021, 15:46   #673
garry2012
ford::average
 
Imię: garry
Zarejestrowany: 25-01-2019
Skąd: Trójmiasto
Model: A5
Silnik: 1.8
Rocznik: 2016
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
I już miałem rezygnować z Smaxa po zakończeniu wynajmu ale teraz chcę zamowić tą hybrydę.
Ale z tego co pamiętam to Ty po mnie brałeś leasing więc masz pewnie jeszcze jakieś 1,5 roku leasingu? Bierzesz Kuge czy S-Maxa w hybrydzie? A obecnego sprzedasz?
garry2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2021, 20:13   #674
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Napisał garry2012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale z tego co pamiętam to Ty po mnie brałeś leasing więc masz pewnie jeszcze jakieś 1,5 roku leasingu? Bierzesz Kuge czy S-Maxa w hybrydzie? A obecnego sprzedasz?
Tak, mam wynajem do kwietnia 2023 i już czas się rozglądać za nowym bo przed covidem firma w rok nie zdążyła zamówić auta i przejąłeś auto z mojej configuracji. A teraz, gdy na auta czeka się 6-9 miesiecy to już czas ruszac proces, żeby zdąrzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej wezme Galaxy żeby trzeci rząd siedzeń nabrał większego sensu niż w Smax. A Galaxy moze zniknąć z produkcji lada moment wiec tym bardziej nie ma na co czekać.
Obecne auto oddaje leasingodawcy, ewentualnie mogę odkupić i zostawić w domu ale ok 120 tys neto za 3 letnie auto dupy nie urywa.

Bump:
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten 2.5 w hybrydzie nie ma chyba bezpośredniego wtrysku więc nagar nie jest problemem. Natomiast mimo to może już mieć filtr GPF
Wg informacji prasowych silnik ma wtrysk bezpośredni. Wtedy GPF chyba z automatu ma.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 11:34   #675
garry2012
ford::average
 
Imię: garry
Zarejestrowany: 25-01-2019
Skąd: Trójmiasto
Model: A5
Silnik: 1.8
Rocznik: 2016
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Raczej wezme Galaxy żeby trzeci rząd siedzeń nabrał większego sensu niż w Smax. A Galaxy moze zniknąć z produkcji lada moment wiec tym bardziej nie ma na co czekać.
Galaxy jeździłem kilka tygodni zastępczym autem z serwisu i miał mniejsze spalanie od mojego smaxa i większy bak paliwa i faktycznie trosze większy w środku, ale zewnętrznie mi się nie podoba. Musieliby go całego przeprojektować z zewnątrz, bo wygląda jak model sprzed 10 lat i wersja vignale, ładniejszy grill czy światła tego nie zmienią.

Mógłbym jeździć s-maxem i 10-15 lat następnych, bo im dłużej jeżdzę tym bardziej mi się podoba tylko:
- musiałbym mieć więcej koni
- automatyczna skrzynia musiałby sprawniej działać w trybie normalnym a szczególnie Sport
- przydałaby się wersja łącząca pakiety Vignale i ST-Line, bo w Vignale jest za dużo "baroku"
- przydałby się nowe kolory lakieru, może jakiś mat itp.
garry2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 11:39   #676
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

galaxy już wypadło z oferty a smax jest tylko (!) z hybrydą, więc nie spodziewałbym się większych nowości w fazie schyłkowej modelu

ponoć do skrzyni A8 jest nowszy soft, który poprawia jej pracę
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 14:27   #677
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ponoć do skrzyni A8 jest nowszy soft, który poprawia jej pracę
Ktoś wie jaka jest polityka ASO jeśli chodzi o aktualizację ? Czy trzeba ponarzekać na skrzynię żeby aktualizowali czy powinni sami z siebie przy każdym pobycie samochodu w serwisie robić możliwe update'y) ? Samochód na gwarancji.
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 15:18   #678
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Sami z siebie??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Made my day Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.