Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2014, 21:50   #21
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Powershift 2.0TDCI szarpie,falują obroty

Myślę, że warto się przyjrzeć porządnie wiązkom. Szczególnie w okolicy sterownika silnika (PCM). Jak "głupieje wszystko" to raczej nie jest padnięte jedno coś... Poza tym - nie ma cudów, aby w takiej sytuacji nie było błędów...
Kolego Tomku - nie masz daleko do Gdańska, to uderz do kolegi mm32, pogadaj - może zgodzi się podłączyć i pozrzucać trochę różnych screenshotów z FORscana, to będzie można dalej dywagować co zacz...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2014, 11:28   #22
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Powershift 2.0TDCI szarpie,falują obroty

Cytat:
Sprawdz zawór podciśnieniowy turbiny, ja miałem podobne objawy tyle że w wersji manualnej. Wymiana załatwiła sprawe, oryginalny zawór forda nowy to jakieś 220 zł i dwie śróbki do odkręcenia.
Dzisiaj u mnie koledzy mechanicy wywołali podobne objawy jak opisane w pierwszym poście, zamieniając miejscami (przez przypadek, przy wymianie termostatu) wężyki podciśnienia w zaworze podciśnieniowym... Tak więc ten trop jest całkiem obiecujący... Inna sprawa, że po zamianie wężyków miejscami (było szarpanie i wszystkie inne opisane objawy) jednak wywalało usterkę silnika no i oczywiście były błędy zbyt wysokiego ciśnienia doładowania i błędy przepływomierza...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 14:16   #23
Rusek33
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-10-2013
Skąd: Kościerzyna
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 26
Domyślnie Re: Powershift 2.0TDCI szarpie,falują obroty

Niestety!

Wymieniłem olej w skrzyni powershift z filtrem w ASO.
Wymieniłem zawór podciśnienia.
Dodatkowo dzisiaj zmieniłem zawór ciśnienia paliwa w pompie i co dalej nic!!!!
jak szarpał i falował tak faluje i szarpie!!!!

Ostatnią rzecz jaką zrobię to wyjmę mu w poniedziałek lub wtorek ten nieszczęsny zawór EGR i go wyczyszczę-posłucham panów z serwisu że on wygląda najgorzej w moim aucie

Poprostu klęska porażka -nigdy więcej nie chce mieć forda
Rusek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 15:21   #24
Towarzysz
ford::average
 
Avatar Towarzysz
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010.06
Postów: 59
Domyślnie Odp: Powershift 2.0TDCI szarpie,falują obroty

A ja mam takiego samego i nie narzekam na nic. :o
Towarzysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 16:26   #25
radzik22
ford::advanced
 
Avatar radzik22
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: łask
Model: BMW f30 328i
Silnik: 2.0 benzyna TwinTurbo
Rocznik: 2012
Postów: 197
Domyślnie Odp: Powershift 2.0TDCI szarpie,falują obroty

Nie chce zakladac innego tematu ale mam takie same autko jak w opisie tylko mam troszke inne obiawy. Mianowicie autko kupilem roczne z przebiegiem 29tys.km a obecnie mam 59tys,km. Dzis zauważyłem jak zaczelo cos mi klekotac przy dodawaniu gazu w czasie jazdy, tak jak by bylto jakis wtryskiwacz. troszke to mnie intryguje i czy jest jakas mozliwosc prostymi sposobami ten dzwiek zwalczyc? czy jakis dodatek do diesla mi w tym cos pomoze??? z gory dzieki za odpowiedz.
Nikt nie pomoze????

Ostatnio edytowane przez radzik22 ; 02-03-2014 o 16:17
radzik22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 07:53   #26
Rusek33
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-10-2013
Skąd: Kościerzyna
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Powershift 2.0TDCI szarpie,falują obroty

Panowie

Jakieś sugestie co do tego szarpania, dodam że dzisiaj dodatkowo zauważyłem że na wciśniętym P przy obrotach ok.1600 drży nie wspomnę już o tym że faluje na obrotach podczas jazdy
Czy przyczyną może być kalibracja sprzęgieł w skrzyni-której mi serwis nie zrobił?
Rusek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 08:48   #27
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Powershift 2.0TDCI szarpie,falują obroty

Cytat:
Napisał Tomek Kamiński Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Czy przyczyną może być kalibracja sprzęgieł w skrzyni-której mi serwis nie zrobił?
Zgadywanie na odległość nic pewnie nie da - a przynajmniej szanse mamy znikome, aby coś sensownego podpowiedzieć.
Wszelkie takie problemy zaczynamy rozwiązywać od czynności najprostszych - procedury serwisowe PowerShifta (adaptacja sprzęgieł oraz adaptacja widełek wybieraka) trwają wszystkiego około pół godziny i nie wymagają żadnej "tajemnej" wiedzy... Od tego trzeba zacząć.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 10:46   #28
Rusek33
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-10-2013
Skąd: Kościerzyna
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Powershift 2.0TDCI szarpie,falują obroty

Oczywiście że tak,na odległość nic się nie naprawi zdaje sobie z tego sprawę.
Żebym iał bliżej do Ciebie to bym się umówił na diagnozę.
Pisze poprostu bo może ktoś miał coś podobnego i sobie z tym poradził.
Ja mogę sobie tylko przypuszczać że to może być EGR,przepustnica,jakiś czujnik czy ta adaptacja sprzęgieł.


Pozdrawiam
Tomek
Rusek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 10:29   #29
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Unhappy Odp: Powershift 2.0TDCI szarpie,falują obroty

Cytat:
Napisał Tomek Kamiński Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto było podpięte pod komputer w ASO FORDA w GDYNI,mechanik-elektryk tak jak napisałem miał go przez 4 h pod komputerem i odpowiedział żę jak zaczyna szarpać to wszystkie parametry mu głupieją a najgorzej wygląda EGR -po to byłem w ASO żeby to zdiagnozowali i zrobili,no niestety nie dali rady dlatego pytam o ewentualne podpowiedzi,jakieś sugestie.Zdaje sobie sprawę że to dziadoskie auto ma 500 czujników(ale żeby żadnego komputerem w ASO nie stwierdzili to się z tym nie spotkałęm).
A na forum może ktoś miał podobny problem rozwiązał go i może podpowiedzieć od czego zacząć żeby nie wydawać na części odrazu 1000 czy 2000zł,a może to być pierdoła za 200zł
Opisywałem swój problem, który był podobny do twojego tzn. falowanie obrotów. U mnie działo się to jednak przy przyspieszaniu na wyższych biegach, pow. 2500/obr., kiedy auto było rozgrzane. Wymiana EGR, i tego drugiego zaworu (dolotowy?) nic nie dało. Komputer nic nie wykazywał. Pomogła dopiero wymiana turbiny.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2014, 17:46   #30
Rusek33
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-10-2013
Skąd: Kościerzyna
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 26
Domyślnie Odp: Powershift 2.0TDCI szarpie,falują obroty

Byłem w serwisie Forda w Starogardzie Gdańskim,zrobiono mi adaptację sprzęgieł i Pan mechanik stwierdził że długo mi sprzęgło już nie pochodzi.
Po adaptacji przy przełączaniu z P na D lub R i odwrotnie coś jakby uderzało w skrzyni

Bump: Czuć takie uderzenia,aż rzuci autem.Zna któś dobry warsztat od automatycznych skrzyń biegów,który uczciwie diagnozuje i naprawia.Może jakiś sterownik w skrzyni umiera...
Rusek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.