Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2017, 00:01   #1
trabyl
ford::amateur
 
Imię: dzienciou
Zarejestrowany: 29-04-2017
Skąd: gdz
Model: a
Silnik: b
Rocznik: c
Postów: 3
Domyślnie Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.

Witam, to mój pierwszy temat na forum. Użyłem opcji szukaj i postarałem się przejrzeć tematy, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jeśli temat takowy jednak istnieje i po prostu go nie znalazłem to wybaczcie.

Przechodząc do sedna sprawy, szukam auta dużego, dla rodziny 2+3 i psa. Dzisiaj natknąłem się na ogłoszenie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I naszło mnie, czemu by nie ford maverick?
Proszę was o wskazówki o to na co warto zwrócić uwagę w tym samochodzie przed zakupem.
W ogóle wszelkie opinie, na temat tego czy samochód się nada na rodzinne auto, czy też co kolwiek innego mile widziane.

Uwagi do samego ogłoszenia, jeśli coś według was "śmierdzi" również poproszę. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że stoi on bardzo blisko mojego miejsca pracy i zamierzam go obejrzeć w poniedziałek. Rozmawiałem z gościem (handlarzem) przez telefon. Pytałem o czas ile u niego stoi - 2 tygodnie. Od siebie dodał, że ma nowe opony całoroczne (data produkcji 2016, daję takie info, bo ostatnio też typ mówił, że nowe, a produkcja 2001r). Nowy rozrząd i oleje. Twierdzi on również, że posiada wszystkie papiery co było robione, dokumentacja przebiegu itp.
Za wszystkie wskazówki z góry dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

trabyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 07:44   #2
Aedifico
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-11-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Escape
Silnik: 3.0
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.

Moim zdaniem za małe to auto na taką rodzinne bo w 2+2max. To jest SUV ale kompaktowy.
Aedifico jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 13:59   #3
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.

Cytat:
Napisał Aedifico Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za małe to auto na taką rodzinne bo w 2+2max
To jest auto 5 osobowe.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 14:23   #4
Pan Kleks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2012
Model: Maverick
Silnik: 2,0
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.

wszystko zależy w jakim wieku +3 i jakiej rasy pies
Bagażnik nie jest jakichś ogromnych rozmiarów.
Ja zawsze podejrzliwie patrzę na niskie wskazania licznika.
przelicz sobie ile auto jeździło rocznie, ale ... może Niemiec płakał zamiast jeździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pan Kleks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 15:38   #5
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.

Może kupić furgon.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 15:48   #6
Aedifico
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-11-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Escape
Silnik: 3.0
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest auto 5 osobowe.
Tico też jest 5 osobowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Ja wiem jakie to auto co widać w moim profilu ale to nie jest duże auto, to jest mały SUV także w Mondeo (kombi) czy Smaxie jest dużo więcej miejsca i to są dużo bardziej rodzinne auta.

Ostatnio edytowane przez Aedifico ; 30-04-2017 o 15:52
Aedifico jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 16:08   #7
trabyl
ford::amateur
 
Imię: dzienciou
Zarejestrowany: 29-04-2017
Skąd: gdz
Model: a
Silnik: b
Rocznik: c
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.

Cytat:
Napisał Aedifico Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tico też jest 5 osobowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Ja wiem jakie to auto co widać w moim profilu ale to nie jest duże auto, to jest mały SUV także w Mondeo (kombi) czy Smaxie jest dużo więcej miejsca i to są dużo bardziej rodzinne auta.
Trochę mnie to zaskakuje, bo na zdjęciach samochód wydaje się być naprawdę duży. Jutro podjadę go zobaczyć i sam się przekonam. Samochody w wersji kombi zupełnie odrzucam, bo niskie ułożenie foteli i często belka w nogach środkowego fotela przeszkadza w wygodnym użytkowaniu w szczególności, gdy są dzieci. Schylanie się dla mnie wysokiego do niskiego kombiaka i wsadzanie dzieciaków w foteliki jest mało przyjemne.
Jutro jak już obejrzę to wydam werdykt czy nadaje się dla 5 osobowej rodziny żeby był full komfort Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trabyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 16:16   #8
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.

Cytat:
Napisał Aedifico Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wiem jakie to auto co widać w moim profilu ale to nie jest duże auto, to jest mały SUV także w Mondeo (kombi) czy Smaxie jest dużo więcej miejsca i to są dużo bardziej rodzinne auta.
Ja mam i takie i takie, więc mam porównanie.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 16:32   #9
Aedifico
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-11-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Escape
Silnik: 3.0
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.

Cóż dla mnie dla 5 osób byłby za mały, ja akurat nie potrzebuje an 5 osób i jest ok. Mam porównanie z mazdą 6 w kombi w której jest dużo więcej miejsca. Foltelik na tylnym siedzeniu ułożony tyłem do jazdy powoduje,że pasażer z przodu gniecie kolana.

Jak ktoś chce przerabiać na lpg to brałbym mocniejsze wersje bo przy 2,0 to nerwicy można dostać.

P.S. 3,0 na łańcuchu, 2,3 raczej też. 2.0 Zetec średnio nadaje się na lpg.

Ostatnio edytowane przez Aedifico ; 30-04-2017 o 16:34
Aedifico jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 20:29   #10
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad zakupem mavericka i proszę o porady.

Cytat:
Napisał Aedifico Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.0 Zetec średnio nadaje się na lpg
W Mondeo mam Zeteca i jest świetny do gazu.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.