Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2017, 10:21   #1611
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Jakiś czas temu dyskutowaliśmy:
Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co jeśli ciemne paliwo na przelewach jest tylko na jednym wtryskiwaczu?
Nie spotkałem się z takim zjawiskiem... To praktycznie prawie niemożliwe, bo przyczyna musiałaby leżeć w samym wtryskiwaczu. W jaki sposób wtryskiwacz miałby brać olej do wnętrza, skoro cały czas pompa podaje paliwo pod ciśnieniem co najmniej kilkaset barów?

Może zbiorniczek lub jego przewód był brudny...
-----------------------------------------------------

Okazuje się, że jest wytłumaczenie takiego objawu, że jest to możliwe.


Cytat:
Napisał 1985matti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i ciąg dalszy walki z układem paliwowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Okazało się że zaworki zaś zajechane, a przyczyną był olej przedostający się do układu paliwowego. Po zdjęciu rurki powrotnej układu paliwowego okazało się że w układzie jest paliwo koloru czarnego.

Pierwsze podejrzenia:
Jako że jestem ekspertem od wyciągania pompy cr z auta to na pierwszy ogień poszła pompa cr. Minęła może godzina i pompa cr wyciągnięta z auta, ale po oglądnięciu wnętrza okazało się ze olej za bardzo nie ma którędy się dostać do układu paliwowego. Są tam dwa uszczelniacze pomiędzy którymi jest jeszcze odpowietrzenie więc droga dla oleju zamknięta.

Jadąc koło serwisu Boscha, podpytałem serwisanta którędy olej może się dostawać do układu paliwa ale otrzymałem odpowiedź że sam miał z tym problem i zajechał dwa komplety zaworków zanim wymyślił w czym rzecz. Nie skusiła go nawet porządna flaszka, powiedział że wie ale nie powie i może mi to naprawić za "140zł za wtrysk".
No to ja już wiedziałem gdzie szukać przyczyny. Jedyna droga oleju we wtryskach to przez gwint którym są skręcane.

Na naszym forum znalazłem kilkanaście tematów z problemem oleju w paliwie ale nikt nie znalazł przyczyny.

Okazuje się że przez to że w powrotach wtrysków występuje podciśnienie tworzone przez zwężkę venturiego w pompie cr w obudowie wtrysku występuje podciśnienie i olej jest zaciągany przez gwint wprost z silnika.

Znalazłem w internecie tylko jeden manual do naprawy wtrysków Delphi w którym zaznaczono że gwint wtrysku przed skręceniem należy posmarować klejem do gwintów loctite 243.
Klej ten ma taką właściwość że nie twardnieje jak jest dostęp powietrza, tylko w warunkach w których nie ma dostępu powietrza i dwie powierzchnie są bardzo blisko siebie.

Zamiast oryginalnych węży między filtrem paliwa a pompą cr wstawiłem dwa węże silikonowe przeznaczone do spożywki (8mm i 10mm). Także mam pełny podgląd co płynie w instalacji paliwa.
Nizależnie od tego - bardzo ciekawy wątek kolegi 1985matti

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 11:55   #1612
overkill
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

miałem dokładnie to samo, na jednym wtrysku na przelewie było wrecz czarne paliwo.
overkill jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 12:41   #1613
Fordo_Mondo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-01-2014
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: Duratorq 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 263
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Okazuje się, że jest wytłumaczenie takiego objawu, że jest to możliwe.
Za cholery nie moglem sie domyslic, dlaczego "Pan Szef" uzywa kleju
na ponizszym filmie..
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
no to teraz juz chyba wiem..

Swoja droga, to interesujace zjawisko,
strona wtrysku ktora sluzy raczej do "wypluwania" paliwa, potrafi tez zaciagac.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bump:
okazalo sie ze podobne wyjasnienie jest tez w komentarzach pod filmem..

Ostatnio edytowane przez Fordo_Mondo ; 16-09-2017 o 16:51
Fordo_Mondo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2017, 10:08   #1614
zbyster
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 123
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Zrobiłem próbę przelewową w 1.8 tdci 115km Focus z 2003roku, i na jednym wtrysku mam 34ml w ciągu 4 minut.
Pozostałe wtryski mają około 18ml
zbyster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2017, 08:45   #1615
zbyster
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 123
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

DTC NONE- czyli o dziwo nie wykazuje błędów.
zbyster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 14:57   #1616
nigdypoalko92
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-10-2017
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam szanownych użytkowników. Przedzierając się przez liczne posty na tym forum i po objawach mojej foczki, czyli ciężkim odpalaniu na zimnym, lekko niebieskim dymie oraz wrażeniu że jeden gar nie domaga zrobiłem próbę przelewową. Po przygotowaniu wszystkiego i odpaleniu na 2 min wszyło mi coś takiego: 1)50ml 2) 55ml 3) 200ml 4)13ml. Z relacji tutejszych użytkowników stwierdziłem że do wymiany zapewne są zaworki, więc zamówiłem 3 sztuki po 260zł. Wymieniłem wszystkie dokładnie tak samo oraz wyczyściłem wszystko w czystej ropie. Po zamontowaniu ich w takiej samej kolejności silnik kręci i niby łapie na chwilę ale od razu gaśnie i pojawia się jakby krótkie elektroniczne piknięcie. Czy ktoś może wie co mogłem zrobić źle? Chciałem oddać do mechanika ale tam zawołali takie pieniądze że masakra, a moja foczka już trochę łapie rdzy więc stwierdziłem że zrobię to sam.
nigdypoalko92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2018, 23:20   #1617
kadeath
ford::amateur
 
Avatar kadeath
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 07-07-2012
Skąd: Zagórz
Model: mondeo mk3 hatchback
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał kadeath Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam to mój pierwszy post na forum.

Chce się podzielić swoimi doświadczeniami z mondeo. Kupłiem MK3 jakieś 3 miesiące temu i autko miało problem, podczas jazdy przy mocniejszym dodaniu gazu sprężynka i pochwili gasło, po ponownym odpaleniu wszystko ok i tak cały czas. Na wolnych obrotach telepało silnikiem i nierówno pracował.
Zacząłem czytać forum, zrobiłem próbę przelewową i wyniki były:
1 - 15ml
2 - 60ml
3 - 55ml
4 - 15ml
więc wtryski 2 i 3, podpiąłem laptopa i był bład p0251 który większość osób na forum zna.
Wymieniłem filter paliwa i sprawdziłem stary pod kątem obecności opiłków których na moje szczęście nie było. Postawiłem na zaworki przelewowe po lekturze forum.
Za pierwszym razem próbowałem wyczyścić wtryski w myjce ultrasonicznej, po demontażu wtrysków i ponownym złożeniu autko pracowało trochę lepiej ale nadal gasło.
Zamówiłem dwa nowe zaworki przelewowe które zaraz zamontowałem w mondeo. Już zaraz po odpaleniu silnik zaczął pracować równiutko i bez telepania, oraz przestał gasnąć przy mocniejszym dodaniu gazu, jak narazie zrobiłem od wymiany około 2000km.
W moim przypadku wymiana zaworków pomogła.
Witam,

Chciałbym zaktualizować informacje o mojej wymianie zaworków.
Zaworki wymieniłem już prawie 4 lata temu, błędy nigdy więcej się nie powtórzyły się, przejechałem od tego czasu około 40 000km. Wygląda na to że w momencie wymiany zaworków, pompa wysokiego cisnienia była w dobrej kondycji i jest do dzisiaj.
Dodam że od dwóch lat dolewam olej 2T do ropy jako dodatek w celu lepszego smarowania układu wtryskowego. Dolewam 100ml oleju na 20 litrów paliwa.
Pozdrawiam może te doświadczenie komuś się przyda
kadeath jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2018, 02:07   #1618
Fordo_Mondo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-01-2014
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: Duratorq 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 263
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

to sie kolega "szybko" podzielił doswiadczeniem..
Fordo_Mondo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2018, 21:45   #1619
kadeath
ford::amateur
 
Avatar kadeath
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 07-07-2012
Skąd: Zagórz
Model: mondeo mk3 hatchback
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Przypomniałem sobie że kiedyś się rejestrowałem na fordclubpolska i pisałem o wymianie zaworków, a że od czasu wymiany uszkodzonych zaworków nie miałem żadnych problemów z układem paliwowym, to stwierdziłem że warto by bylo podzielić się info po dłuuuższyyym czasie użytkowania.
kadeath jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2018, 11:36   #1620
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Re.: KODY BŁĘDÓW

Polecam artykuł :
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Warto wiedzieć :/
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.