Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2020, 21:03   #11
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 120 ps Jak jest z awaryjnoscia

Cytat:
Napisał uki145 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam aktualnie oryginalne 152000 km. Uszczelka pod głowicą ok. Mam jednak wersję słabszą (z wydłużonymi przełożeniami skrzyni i "odciętą górą" w stosunku do 120 KM). Na forum brak natomiast jakiegokolwiek potwierdzonego przypadku wypalenia uszczelki w 1.5 TDCI (przynajmniej ja nic nie znalazłem).

W każdej informacji może być jednak ziarno prawdy. Przypadki zdarzały się podobno w ostro traktowanyh autach co wskazuje na wrażliwość uszczelki na przegrzanie. W normalnie jeżdżonym aucie, przy sprawnym układzie chłodzenia i sprawnej żaluzji chłodnicy, nie powinno się więc nic stać.

W 1.5 TDCI skupiłbym się na wcześniejszej wymianie napędu rozrządu. Zerwanie paska to główny i powtarzalny problem tego motoru.

Pozdrawiam
Łukasz

No właśnie też nie mogę znaleźć o tych awariach info potwierdzonego. Z temperaturami mam ok, w okolicy 81 stopni, co nawet wydaje mi się za małe bo nawet przy 140 km/h tak się trzyma. Rozrząd wymieniony przez serwis przy 97 tyś z uwagi właśnie na te awarie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bo rozumiem, że jeśli nie widzę żadnych zapoceń na silniku czy też zmienionej klarowności płynu chłodniczego lub jakiś zabrudzeń korka wlewu oleju które mogłoby wskazywać na jakiś początek rozszczelnienia, to raczej wszystko jest ok ;>

arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 22:08   #12
uki145
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-12-2019
Model: Ford Focus 3 Econetic, Nissan Juke Nismo RS
Silnik: 1.5 TDCI (105 KM), 1.6 (218KM)
Rocznik: 2016, 2015
Postów: 48
Domyślnie 1.5 tdci 120 ps Jak jest z awaryjnoscia

Tak, przy czym jest 5 różnych objawów w zależności od miejsca rozszczelnienia:

1. Gluty olejowe w płynie chłodniczym (widoczne w zbiorniku wyrównawczym)
2. Płyn chłodniczy w oleju i tzw. "kawa z mlekiem" (w oleju, nie na korku wlewu oleju).
3. Spaliny w płynie chłodniczym (puchnące węże, podwyższone ciśnienie w zbiorniku, CO2 w plynie chłodniczym).
4. Płyn w komorach spalania (ubytki płynu i w skrajnym przypadku gęsty biały dym z rury wydechowej).
5. Wyciek oleju na zewnątrz (widoczny na silniku).


Żeby mieć 100 % pewności najlepiej zrobić test na obecność CO2 w ukladzie.
Natomiast tak jak napisałeś, jeśli płyn jest czysty, nie ubywa go, nie masz podwyższonego ciśnienia w układzie i silnik trzyma temperaturę to 95 % pewności, że jest ok.

Tak z ciekawości, które elementy napędu rozrządu Ci wymienili?
Czy poza paskiem, pompą wody, rolką prowadzącą i napinaczem był temat koła zębatego pompy wysokiego ciśnienia i koła zębatego wałka rozrządu? Ostatnio pojawiła się na forum Foka 1.5 z pękniętym kołem zębatym wałka. Przyczyna na tę chwilę nieznana (czy koło ma wadę czy też pękło wtórnie wskutek awarii innego elementu albo uszkodzenia mechanicznego.... nie wiadomo).


Pozdrawiam
Łukasz

Ostatnio edytowane przez uki145 ; 12-02-2020 o 22:18
uki145 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 09:35   #13
aras124
ford::average
 
Avatar aras124
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: Koszalin
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 63
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 120 ps Jak jest z awaryjnoscia

Cytat:
Napisał uki145 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy poza paskiem, pompą wody, rolką prowadzącą i napinaczem był temat koła zębatego pompy wysokiego ciśnienia i koła zębatego wałka rozrządu? Ostatnio pojawiła się na forum Foka 1.5 z pękniętym kołem zębatym wałka. Przyczyna na tę chwilę nieznana (czy koło ma wadę czy też pękło wtórnie wskutek awarii innego elementu albo uszkodzenia mechanicznego.... nie wiadomo).
Głównie właśnie koło zębate wymieniali wraz z rozrządem na akcji serwisowej.
aras124 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 11:29   #14
uki145
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-12-2019
Model: Ford Focus 3 Econetic, Nissan Juke Nismo RS
Silnik: 1.5 TDCI (105 KM), 1.6 (218KM)
Rocznik: 2016, 2015
Postów: 48
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 120 ps Jak jest z awaryjnoscia

Ok, ale które koło zębate (wałka czy pompy) ?
uki145 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 17:01   #15
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 120 ps Jak jest z awaryjnoscia

Cytat:
Napisał uki145 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, ale które koło zębate (wałka czy pompy) ?
U mnie w historii serwisu jest wymiana kompletu rozrządu + koło zębate pompy wtryskowej Ford nr częsci 2334220
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 19:14   #16
uki145
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-12-2019
Model: Ford Focus 3 Econetic, Nissan Juke Nismo RS
Silnik: 1.5 TDCI (105 KM), 1.6 (218KM)
Rocznik: 2016, 2015
Postów: 48
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 120 ps Jak jest z awaryjnoscia

... i super, wymiana tego koła jest dodatkowo zalecana przy każdej wymianie napędu rozrządu w 1.5 TDCI. Ta sprawa jest jasna.

Mnie zaniepokoił jednak poniższy, niewyjaśniony temat. Pękło inne koło, napędu wałka rozrządu. Przyczyn może być kilka: kolejna wada fabryczna (i to byłoby najgorsze), błąd montażowy (np za mocno dokręcili albo upadło) , lub pękło jako skutek awarii (np szarpnięcia paskiem po usterce innego elementu rozrządu).

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Q
uki145 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 20:20   #17
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 120 ps Jak jest z awaryjnoscia

Chyba to koło to raczej jakiś pechowy i jednostkowy przypadek...
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 19:43   #18
michalkuczwalski
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 25-08-2020
Skąd: Ilawa
Model: V50
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 120 ps Jak jest z awaryjnoscia

Czesc,

Podejme probe odswiezenia tematuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam sie nad kupnem focusa z tym silnikiem z 2017r.

Czy ktosc spotkal sie z problemem awarii uszczelki pod glowica? W Internetach o tym pisza jako o najwiekszym mankamencie, ciekawi mnie jednak jak to wyglada na prawde. Zastanawiam sie tez jaki przebieg warto uznac za niebezpieczny, patrze na auta w okolicach 50k i zstanawiam sie ile teoretycznie bezproblemowej ekspolatacji przede mna.

Michal
michalkuczwalski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.