Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2019, 22:51   #21
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Cieknący olej - korek spustowy

Tu będzie może lepiej
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2F1EFD4F-F3F1-4B29-B2D5-5F24BADC4268.jpg (6.5 KB, 138 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DF4E88AD-42C5-4F21-AEB6-2D29955A45DF.jpg (13.8 KB, 124 wyświetleń)

Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2019, 07:23   #22
Tesla25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-09-2018
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Cieknący olej - korek spustowy

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu będzie może lepiej
Matych Bardzo dziękuję za super "wykład" poparty zdjęciami. Trochę się uspokoiłem, że problemem była niska jakość zamiennika. Co nie zmienia faktu, że inżynieria produkcji współczesnych aut jest przerażająca i pozbawiona logiki. Skoro przy przebiegu 77 000 km mam takie kwiatki, nie licząc łuszczącej kierownicy, "ekologicznego" - wodnego lakieru, który od patrzenia się rysuje to zastanawiam się czy tym autem dam radę zrobić 300 000 km.
Tesla25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2019, 11:43   #23
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Cieknący olej - korek spustowy

Dasz radę ze startą kirownicą i matowym lakierem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Takie czasy.Księgowi i ekoterroryści trzymają za krocze inżynierów.Lepiej nie będzie.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2019, 10:09   #24
apx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2018
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Cieknący olej - korek spustowy

Hej mam podobny problem z Galaxy po wymianie na zamiennik ( w sumie nie wiedzialem ze to zamiennik ) mam lekkie kapanie ( 2 raz juz ) czy wymiana na oryginal rozwiazala problem ?
apx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2019, 08:31   #25
Adamkowal
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-05-2019
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Cieknący olej - korek spustowy

No i pytanie, gdzie kupić dobrą część, nie zamiennik?
Adamkowal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2019, 08:36   #26
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Cieknący olej - korek spustowy

W internetowym sklepie forda lub ASO-niedługo trzeba będzie tłumaczyć gdzie chleb kupić.Jakby się chciało przeczytać kilka zdań tego tematu to wszystko jest opisane nawet z linkiem do sklepu.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 25-11-2019 o 08:39
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 12:40   #27
olo1110
ford::amateur
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: Kłodawa
Model: Mondeo MK 5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Cieknący olej - korek spustowy

Miałem identyczny problem niedawno. Winowajcą okazał się ORING korka spustowego. Przy zakupie na EBAYu w Niemczech bo tam mieszkam całego zestawu tzn. olej, filtry i wspomniany oring pojechałem na wymianę. Po 2 tygodniach zauważyłem że zostawiam plamy oleju. Natychmiast pojechałem na kanał i okazało się że kapie mi z korka. Zamówiłem oczywiście już oryginalny korek i pojechałem na ponowną wymianę. Jak już mechanik wykręcił korek mogliśmy porównać stary oring z tym orinyginalnym i róznica niestety była widoczna gołym okiem, był grubszy i wystawał poza korek a ten stary już nie więc było logiczne że nie uszczelniał odpowiednio. Wystarczyło porównać gołym okiem i róznica była widoczna ale jak to się mówi Polak mądry po szkodzie.
Jeśli ma może ktoś link gdzie mogę kupić sam ale Oryginalny Oring będę wdzięczny bo podobno samego tego oringu nie można nigdzie dostać.
olo1110 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 13:37   #28
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Cieknący olej - korek spustowy

Cytat:
Napisał olo1110 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli ma może ktoś link gdzie mogę kupić sam ale Oryginalny Oring będę wdzięczny bo podobno samego tego oringu nie można nigdzie dostać.
Można kupić sam oring (oryginalny):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 21:52   #29
POWER Rubber
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-11-2019
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: Cieknący olej - korek spustowy

Poproszę szczegóły. Pomogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał olo1110 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem identyczny problem niedawno. Winowajcą okazał się ORING korka spustowego. Przy zakupie na EBAYu w Niemczech bo tam mieszkam całego zestawu tzn. olej, filtry i wspomniany oring pojechałem na wymianę. Po 2 tygodniach zauważyłem że zostawiam plamy oleju. Natychmiast pojechałem na kanał i okazało się że kapie mi z korka. Zamówiłem oczywiście już oryginalny korek i pojechałem na ponowną wymianę. Jak już mechanik wykręcił korek mogliśmy porównać stary oring z tym orinyginalnym i róznica niestety była widoczna gołym okiem, był grubszy i wystawał poza korek a ten stary już nie więc było logiczne że nie uszczelniał odpowiednio. Wystarczyło porównać gołym okiem i róznica była widoczna ale jak to się mówi Polak mądry po szkodzie.
Jeśli ma może ktoś link gdzie mogę kupić sam ale Oryginalny Oring będę wdzięczny bo podobno samego tego oringu nie można nigdzie dostać.
POWER Rubber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 11:05   #30
olo1110
ford::amateur
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: Kłodawa
Model: Mondeo MK 5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 6
Smile Odp: Cieknący olej - korek spustowy

Cytat:
Napisał POWER Rubber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poproszę szczegóły. Pomogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki ale już nie trzeba. Ja już mam problem rozwiązany ale pisze po to żeby inni u siebie też zwracali na to uwage że przy wymianie oleju należy dać ORYGINALNY KOREK bądź też ORYGINALNY ORING w przeciwnym razie może spotkać ich to co mnie. Bo niestety w zestawie który ja kupiłem owszem był oring ale jakiś inny. Mechanik przeoczył tą sprawe no i miałem wyciek niestety.

Ostatnio edytowane przez olo1110 ; 19-02-2020 o 11:09
olo1110 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.