Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2020, 11:09   #21
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 483
Domyślnie Odp: Wodorowanie silnika

Hehe, to coś masz wpięte w dolot za filtrem powietrza. Obawiam się, że ciśnienie wewnątrz dolotu raczej będzie dmuchać w ten pojemnik niż zaciągać to co się tam niby ma gromadzić.
To coś jest w jakiś sposób zasilane prądem ? Bez tego wodór nie będzie powstawał. Dolewasz tam coś ?

BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2020, 11:21   #22
Mondziawka
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Haverhill
Model: Focus titanium x
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 192
Domyślnie Odp: Wodorowanie silnika

Wyglada mi to na bardzo prosty podciśnieniowy układ wtrysku wody do kolektora ssącego. Rozwiązanie stosowane od lat 40 w wojsku i od lat 70 w autach cywilnych. Resztę doczytać można w necie.
Mondziawka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2020, 11:24   #23
Chita
ford::amateur
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 17-07-2020
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 163 PS (DW10C)
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wodorowanie silnika

No właśnie nie ma żadnego podpięcia, żadnej pompki ani mechanizmu dlatego byłem bardzo zdziwiony... wężyk lecący do filtra powietrza nie jest tym samym co idzie od puszki. Wężyk z puszki jest wpięty gdzieś od tyłu silnika ale nie jestem w stanie zobaczyć gdzie dokładnie (pewnie jak będzie robiony rozrząd to zobaczę). Druga rurka natomiast idzie do filtra powietrza. Niestety nie wiem co tam jest w środku... tak jak mówiłem, tak go kupiłem a handlarz też nie wiedział. Próbowałem kontaktu z poprzednim właścicielem ale bez skutku. Sama ciecz nie ma zapachu ani jakiejś charakterystyki, także zgaduję że albo to woda destylowana albo woda utleniona (bo słyszałem i o takich rozwiązaniach). A może właśnie tak jak mówisz, ktoś założył i zdarł kasę a sensu to większego nie ma.

Bump:
Cytat:
Napisał Mondziawka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyglada mi to na bardzo prosty podciśnieniowy układ wtrysku wody do kolektora ssącego. Rozwiązanie stosowane od lat 40 w wojsku i od lat 70 w autach cywilnych. Resztę doczytać można w necie.
Czytałem specjalnie temat o kolektorach ssących licząc że ktoś opisał takie rozwiązanie ale na nic nie natrafiłem. Aha i jeszcze jedno mi się w tym układziku nie zgadza, rurka która dochodzi do puszki wchodzi od góry. Nie wiem czy to widać na zdjęciach ale jakby to miało działać w drugą stronę to wąż musiałby chyba być u dołu... jako że nie ma ani pompki ani innego układu to albo jest to pod ciśnieniem albo to gaz i tylko się tam skrapla.
Chita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2020, 21:11   #24
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 483
Domyślnie Odp: Wodorowanie silnika

No to ta rurka co idzie na tył silnika, to pewnie na kolektor wydechowy, gdzie doprowadzona jest woda ze zbiorniczka, gdzie paruje i para powinna wpadać za filtrem i być zasysana do cylindrów.
Coś mi się pomieszało jak pisałem o nadciśnieniu w tym miejscu i to ma szansę zasysać tę parę.
Jest jeden gość, co ten system bardzo promuje, ale bez skutku. Jeździ od lat starym Mercem i Jan Gulak się nazywa.
Trochę kiepskie rozwiązanie na zimę.
Pomimo stosowania podobno w wojsku, to jakoś chyba można między neodymy wsadzić i ceramizery.
A! ten system ma na celu oszczędność paliwa...

Ostatnio edytowane przez BobMF ; 18-09-2020 o 21:15
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.