Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2020, 15:41   #21
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,191
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] skąd wziąłeś prąd u siebie? z tego bezpiecznika F28?
Oczywiście, że z modułu czujników parkowania. Masa jest obok więc...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Moduł czujników.jpg (85.4 KB, 181 wyświetleń)

__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 15:51   #22
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Ostatnio był u mnie gość który dokładał sobie sam wiazke. Od nadkola do klapy przewod telefoniczny podpiety pod PDC, sygnał videołączony z przewodem glosnikowym, wyglądało to strasznie a dodatkowo obraz miał straszne zakłócenia. Taką instalacje nie dokłada się na rok tylko do końca żywota auta więc trzeba zrobić to porzadnie. Zasilanie najlepiej wziąć z fabrycznego miejsca czyli RJB, sygnał puszcza sie przewodem sygnalowym z ekranem, im lepszy tym jakość lepsza. Z rok temu był u mnie gość który również dokładał sobie kamerę do sync2 tyle że chinską, do kamery był dołączony zwykly przewod, było go za dużo więc go zwinął i schował pod wycieraczką. Efekt był taki że obraz był nie do odczytania. Jednym słowem jeśli ktos dokłada wiazke to niech zrobi to porządnie na nowych porządnych przewodach podłączonych zgodnie ze schematem a nie na partyzanta byle gdzie.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 16:06   #23
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio był u mnie gość który dokładał sobie sam wiazke. Od nadkola do klapy przewod telefoniczny podpiety pod PDC, sygnał videołączony z przewodem glosnikowym, wyglądało to strasznie a dodatkowo obraz miał straszne zakłócenia. Taką instalacje nie dokłada się na rok tylko do końca żywota auta więc trzeba zrobić to porzadnie. Zasilanie najlepiej wziąć z fabrycznego miejsca czyli RJB, sygnał puszcza sie przewodem sygnalowym z ekranem, im lepszy tym jakość lepsza. Z rok temu był u mnie gość który również dokładał sobie kamerę do sync2 tyle że chinską, do kamery był dołączony zwykly przewod, było go za dużo więc go zwinął i schował pod wycieraczką. Efekt był taki że obraz był nie do odczytania. Jednym słowem jeśli ktos dokłada wiazke to niech zrobi to porządnie na nowych porządnych przewodach podłączonych zgodnie ze schematem a nie na partyzanta byle gdzie.
Masz absolutna rację, dlatego dopytuję - fabryczna wiązka od kamery w kudze leci lewą strona klapy bagażnika, więc trzeba w podsufitce zrobić nawrotkę do prawej strony bagażnika gdyż tam są bezpieczniki, a wg schematu prąd idzie z F29. Jakie przewody sugerujesz wykorzystać? bo jakoś w oryginalnych wiązkach nie widzę aby był ekran, a przewody to chyba zwykłe linki 1mm2 i raczej chyba nawet nie skrętka?
Proszę spojrzeć na kable obciętej wtyczki przez @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio był u mnie gość który dokładał sobie sam wiazke. Od nadkola do klapy przewod telefoniczny podpiety pod PDC, sygnał videołączony z przewodem glosnikowym, wyglądało to strasznie a dodatkowo obraz miał straszne zakłócenia. ...do kamery był dołączony zwykly przewod, było go za dużo więc go zwinął i schował pod wycieraczką. Efekt był taki że obraz był nie do odczytania.
Przewód glośnikowy, więc pewnie czysta miedź i ze 4mm2...

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście, że z modułu czujników parkowania. Masa jest obok więc...
a skrzynkę z bezpiecznikami masz obok? mam nadzieję, że w kudze ten moduł tez jest w pobliżu skrzynki.

...w sumie podpięcie się pod moduł czujek parkowania to tak jak pod bezpiecznik, bo oba systemy fabrycznie są na tym samym zabezpieczeniu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg podp kam.JPG (23.1 KB, 33 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wtyczka kamery cofania 2.jpg (38.7 KB, 90 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 14-06-2020 o 17:02
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 18:12   #24
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,191
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) bo jakoś w oryginalnych wiązkach nie widzę aby był ekran, a przewody to chyba zwykłe linki 1mm2 (...)
Jest ekran na zielonym i niebieskim i są skręcone. Przed samą wtyczką są rozdzielone i oddzielnie "wchodzą" do wtyczki. Po drugiej stronie (w wiązce podłogowej) jest tak samo.

Bump:
Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Jakie przewody sugerujesz wykorzystać?
Znowu zaczynasz kombinować. Właściwie to po co? Pokazałem Ci jaki przewód użył Filon69 i za jego radą kupiłem taki sam. Podłączyłem kamerę i wszystko jest OK.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."

Ostatnio edytowane przez Andrzej_K ; 14-06-2020 o 18:18
Andrzej_K jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 19:25   #25
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Najlepiej jest kupić ori wiazke klapy i kamerę, wtyczkę robi się taką jak ori. Dorabia się jedynie wiazke w podlodze. Bez problemu można zrobić aby wyglądało jak ori, przewody 0,35. Sygnalowy ori ma ok 4mm, takiego nie znajdziesz, ja klade 3mm. Jeśli ktos ma życzenie to kładzie się nawet przewody w kolorach zgodnych że schematem i wtedy jedynie naprawdę bardzo doświadczone oko może domyślić się że coś jest dokładane.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 19:40   #26
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest ekran na zielonym i niebieskim i są skręcone. Przed samą wtyczką są rozdzielone i oddzielnie "wchodzą" do wtyczki. Po drugiej stronie (w wiązce podłogowej) jest tak samo.

Bump:

Znowu zaczynasz kombinować. Właściwie to po co? Pokazałem Ci jaki przewód użył Filon69 i za jego radą kupiłem taki sam. Podłączyłem kamerę i wszystko jest OK.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

więc żeby doprecyzować, wpinam się ekranowaną skrętką (ekran w tej skrętce też jest gdzieś podpięty?) w kostkę w podsufitce (czyli wyszedłem z klapy, a kolejna kostka/wiązka nie jest już przystosowana pod kamerę). Dalej idę skrętką do bagażnika, i tu:
1. wyłuskuję 3 przewody (+), (-), ekran i podpinam je do bezpieczników/ modułu parktronika.
- trochę to kłopotliwe aby ze skrętki wyłuskać te kabelki tak aby zachować ciągłość ekranowania dla sygnałów video oraz LIN
2. wchodzę w okolicę BCM i wyłuskuję ze skrętki przewód z sygnałem LIN
3. idę dalej skrętką do sync i tam ponownie wyłuskuję 2 przewody sygnałowe aby wpiąć się w kostkę.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak sobie poradziłeś z wyłuskaniem tych kabelków ze skrętki?

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepiej jest kupić ori wiazke klapy i kamerę, wtyczkę robi się taką jak ori. Dorabia się jedynie wiazke w podlodze. Bez problemu można zrobić aby wyglądało jak ori, przewody 0,35. Sygnalowy ori ma ok 4mm, takiego nie znajdziesz, ja klade 3mm. Jeśli ktos ma życzenie to kładzie się nawet przewody w kolorach zgodnych że schematem i wtedy jedynie naprawdę bardzo doświadczone oko może domyślić się że coś jest dokładane.
podpowiesz co to za przewody?
jakiś link, albo choć zdjęcie?
Wg wczesniejszych ustelń w wiązce podłogowej powinny iśc 3 (4) żyły: wideo x2, LIN (+ekran?), które traktujesz jako sygnałowe?

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 14-06-2020 o 19:46
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 19:57   #27
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Jestes odważny skoro chcesz dokładać wiazke bez schematu i podstawowej wiedzy w dwu letnim aucie. Napisałem konkretnie jakie kable idą fabrycznie i jakie ja stosuje.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 20:30   #28
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestes odważny skoro chcesz dokładać wiazke bez schematu i podstawowej wiedzy w dwu letnim aucie. Napisałem konkretnie jakie kable idą fabrycznie i jakie ja stosuje.
No nie no... odpowiedziałeś krótko i na temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co masz na myśli, że bez schematu i podstawowej wiedzy?

Do odważnych świat należy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłbym wdzięczny za uzupełnienie moich braków w wiedzy i umiejętnościach.
Niestety nie wszyscy są otwarci i pomocni, informacje trzeba wyrywać "koparką", a jak się okazuje niby ograny temat, a pytań i wątpliwości jest sporo,
zapodaj linka do kabelków, które używasz.
.. podobno nie ma ... pytań tylko ... odpowiedzi.
Czym dwuletnie auto różni się od 5 letniego?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 14-06-2020 o 20:43
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 21:42   #29
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Schemat to taki dokument na którym producent pokazuje w jaki sposób idą przewody. Każda profesjonalna modyfikacja wymaga potwierdzenia domysłów kolegów o pewne fakty czyli schemat, jeden napisze coś bo się domyśla, inny słyszał od kolegi, następny wie ale po co ma pisać skoro za schemat zapłacił. Między innymi dlatego dokladnie wiązek robi się na podstawie schematu a nie forumowych podpowiedzi.
Co do przewodow, podałem ci konkrety.... Wpisz w google 0.35mm i znajdziesz.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2020, 22:08   #30
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Schemat to taki dokument na którym producent pokazuje w jaki sposób idą przewody. Każda profesjonalna modyfikacja wymaga potwierdzenia domysłów kolegów o pewne fakty czyli schemat, jeden napisze coś bo się domyśla, inny słyszał od kolegi, następny wie ale po co ma pisać skoro za schemat zapłacił. Między innymi dlatego dokladnie wiązek robi się na podstawie schematu a nie forumowych podpowiedzi.
Co do przewodow, podałem ci konkrety.... Wpisz w google 0.35mm i znajdziesz.
poddaje się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zwykła skrętka ma ok. 0,4mm2
napisałeś sygnałowy ori ma 4mm, ty dajesz 3mm, - straśnie grubaśne.

do schematu udało mi się dotrzeć, niestety cyrylica: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jeśli dobrze zidentyfikowałem to:
wejście w sync zgadza się z opisem
1. 14 video+(WH-GN - biało-zielony),
2. 15 video-(BN-VT -biało-....)
3. masa (BK-GY -czarny)
4. ekran - bez opisu
5. LIN - (WH - biały)
6. (+) - (YE-VT - zółto-...)

(+) dla aut z systemem start /stop z bezpiecznika 28 ze skrzynki w komorze silnika ew. z kostki C214.
Pytanie gdzie znajduje się rzeczona kostka??
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg diagram.jpg (94.9 KB, 107 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 14-06-2020 o 22:42
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kamera , kuga


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.