Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2017, 12:27   #21
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: NX i dołożenie oryginalnego wzmacniacza audio

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tzn, że sygnał zniekształcony przez wzmacniacz NX jest dalej wzmacniany (i zniekształcany) przez wzmacniacz PSS.
...
Tego nie napisałem i nie sprawdzałem. Nie jest wykluczone, że w oparciu o parametry konfiguracyjne NX w takim zestawieniu wyłącza końcówki mocy i podaje na PSS sygnał z przedzwmacniacza...
Musiał by ktoś z takim zestawem wziąć i pomierzyć co tam "biega"...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 12:35   #22
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: NX i dołożenie oryginalnego wzmacniacza audio

Tak czy inaczej rozwiązanie nie może być „słabe” bo nie sądzę ze inżynierowie-elektronicy-akustycy z forda nie odrobili podstawowej lekcji. Poza tym w fabrycznym PSS nie sądzę że jest tylko głośniej i przez to gorzej przez podbijanie zniekształceń. To raczej „abecadło”. Więc moim zdaniem nie ma tu wielkiej filozofii - wznacniacz NX wyciska wszystko z 8 głośników w pełnym ich zakresie (nie zniekształcając) ale jak ma napędzać 9 lub 11 musi mieć wzmacniacz, który to obsłuży bo wtedy pojawiłby się już zniekształcenia i brakowałoby mocy i tyle.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 24-10-2017 o 12:59
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 14:13   #23
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: NX i dołożenie oryginalnego wzmacniacza audio

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tego nie napisałem i nie sprawdzałem. Nie jest wykluczone, że w oparciu o parametry konfiguracyjne NX w takim zestawieniu wyłącza końcówki mocy i podaje na PSS sygnał z przedzwmacniacza...
Musiał by ktoś z takim zestawem wziąć i pomierzyć co tam "biega"...
Kiedyś, w 6000CD, jak odciąłem tylne głośniki to radio się zmostkowało i grało tylko przodem, ale mocniej (a z menu zniknął fader).

Chciałbym aby sprawdziła się Twoja hipoteza o podawaniu RCA.

Gdyby udało się ręcznie przekonfigurować NXa otworzyłoby to drogę na rozbudowę systemu o niefabryczne wzmaki.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 16:35   #24
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: NX i dołożenie oryginalnego wzmacniacza audio

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Gdyby udało się ręcznie przekonfigurować NXa ....
Wątpię. NX i PSS "gadają" po CAN.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2018, 12:03   #25
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: NX i dołożenie oryginalnego wzmacniacza audio

Czy od czasu ostatniej aktywności w tym wątku ktoś dołożył u siebie kompletny PSS? Zabieram się za tego moda i poszukuję wskazówek. Mam już komplet części łącznie z odpowiednią wiązką kokpitu, schematy, rysunki / wizualizacje techniczne okablowania. Jakieś dobre rady? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2018, 12:56   #26
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie NX i dołożenie oryginalnego wzmacniacza audio

Jakby kogoś interesowało to założyłem u siebie PSS i służę pomocą. Umordowałem się przy tym po pachy ale udało się.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 12-08-2018 o 14:12
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2018, 14:06   #27
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: NX i dołożenie oryginalnego wzmacniacza audio

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
założyłem u siebie PSS
Gratulacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2018, 21:00   #28
CBGala
ford::amateur
 
Imię: Bart
Zarejestrowany: 13-08-2018
Skąd: Derby / UK
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: NX i dołożenie oryginalnego wzmacniacza audio

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby kogoś interesowało to założyłem u siebie PSS i służę pomocą. Umordowałem się przy tym po pachy ale udało się.
Cześć , jesteś w stanie zrobić coś w stylu "manuala" do upgradeu systemu audio ? Jestem mega zainteresowany , w sobotę odbieram mojego mondziaka i już mnie boli ,że ma tylko 8 głośników więc 1 mod jaki bym chciał zrobić to właśnie rozbudowa audio .
Jak mogę Cie kolego prosić o jakieś konkrety , co muszę kupić itd.

ps. to mój pierwszy ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CBGala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2018, 21:24   #29
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie NX i dołożenie oryginalnego wzmacniacza audio

Spróbuję napisać toutoriala ale może nie być w 100% „ubrany” w zdjęcia. Umieszczę schematy z procedur serwisowych. Ale na to kilka dni potrzebuje. Wrzucę do działu „fotorelacje z napraw”

Generalnie pozyskanie wzmacniacza, uchwytu, głośników nie jest problematyczne. Największym problemem jest odpowiednia wiązka kokpitu i konieczność rozebrania kokpitu i zmiany wiązki... gruba robota

Nie umiem jednoznacznie określić jaka może być wiązka ale pewnym jest np. że jeśli masz IVDC i ksenony to wiązka musi być z IVDC i ksenonami. Bez IVDC ale z ksenonami inaczej rozwiązane jest sterowanie poziomowaniem i zaczyna się dorabianie przewodów.

Wiązka może być bogatsza o niektóre funkcje (najwyżej będą wisieć niepodłączone wtyczki jak np ACC i chyba PS jeśli nie posiadasz) ale na pewno nie biedniejsza. Chyba, że chcesz ją później przerabiać. Nie robiłem doktoratu z tego, które funkcje zależą od wiązki kokpitu, a które nie i nie ma znaczenia czy „dawca” miał czy nie - myśle że trzeba by się mocno wgryźć w to. Trafiłem na wiązkę z auta o miesiąc młodszego, równie bogato wyposażonego jak mój co pozwoliło na podłączenie p&p.

Oczywistym jest ze najlepiej wiązka z auta z tego samego roku/miesiąca, wyposażonego identycznie + PSS. Niestety znalezienie takiej zapewne graniczy z cudem.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 13-08-2018 o 21:39
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2018, 21:39   #30
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: NX i dołożenie oryginalnego wzmacniacza audio

A ja bym dołożył kabelki bez rozbierania całej dechyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Już nawet robiłem rekonesans i wiem, że dałbym radę.

Tylko cholera nie mam do tego wcale zapału. Wiązka leży w graciarni wypleciona i czeka na swoją drugą szansęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywistym jest ze najlepiej wiązka z auta z tego samego roku/miesiąca, wyposażonego identycznie + PSS. Niestety znalezienie takiej zapewne graniczy z cudem.
A kolega to pewnie jeszcze musi znaleźć wiązkę "wyspiarską".
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.