Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|mazowiecka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2018, 11:02   #1
filharmoniker
 
Postów: n/a
Domyślnie zapłon - jaki warsztat

Witam,

Czy ktoś mógłby mi polecić dobry warsztat w Warszawie - najlepiej po prawej stronie Wisły na problemy z zapłonem ? Mondeo MKIII kombi 2003 r. benzyna. 174 tyś przebieg.
Objawy: szarpanie na niskich obrotach poniżej 2 - 2,5 tys obr przy dodawaniu gazu na ciepłym silniku. Auto jakby straciło moc, i wydaje mi się że po mieście ma niższe spalanie niż zwykle - 7,3 l, podczas gdy normalnie z 8,5.
Problem wystąpił już 3 miesiące temu, akurat pojechałem na przegląd do swojego warsztatu, gdzie wymieniono filtr paliwa i świece zapłonowe NGK. Pomogło na 1000 km, po których problem się powtórzył. Wróciłem do warsztatu, gdzie stwierdzono że jedna z tych nowych świec jest uszkodzona, ale po wymianie tej jednej na taką samą problem nie zniknął dalej szarpie, warsztat nie potrafił nic więcej zrobić (albo nie chciał 3 dni trzymali auto i nic tylko stwierdzili że cewka zapłonowa jest w porządku). Auto startuje bez problemu akumulator naładowany, zauważyłem że jak na zimnym silniku pojade to jest chyba OK, ale po 2 minutach jak sie nagrzeje to szarpie, ratuje się tym że powoli dodaje gazu i jakos jadę.
Z tego co wyczytalem na forum to objawy wskazują na sonde lambda, ale check engine mi się nie świeci no i nie pasuje spalanie podobno przy uszkodzonej sondzie powinno byc za wysokie a nie za niskie.
Straciłem zaufanie do mojego warsztatu bo 3 dni na wymiane jednej świecy to dla mnie przesada. Czy może mi ktoś polecic sprawdzony warsztat na problemy z zapłonem ? Czy musze jechac do ASO ? zaznaczam - nie jestem mechanikiem, chcę zapłacić i jeździć.

Adam

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 14:13   #2
filharmoniker
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zapłon - jaki warsztat

przejrzałem wątek mazowiecki, i umówiłam się do ABS Car za tydzień, zobaczymy jak będzie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 17:07   #3
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: zapłon - jaki warsztat

Sama benzyna czy z gazem?

Myślę, że jednak cewka/kable albo źle dobrane świece. Wypadanie zapłonu będzie najbardziej widoczne jak będziesz jechał na wysokim biegu przy niskich obrotach (1300-1800/min, tak że prawie już się dławi) i po wciśnięciu gazu w opór.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2018, 15:30   #4
filharmoniker
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zapłon - jaki warsztat

sama benzyna. W poprzednim warsztacie twierdzili że kable w porzadku i cewka też sprawdzona i jest ok. Zobaczymy za tydzień.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2018, 13:07   #5
filharmoniker
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zapłon - jaki warsztat

Żeby zakończyć wątek: to w warsztacie mechanik stwierdził że uszkodzone były przewody zapłonowe i powodowały one niszczenie świec zapłonowych ( cyt. "klasyka gatunku"). Wymienione zostały przewody zapłonowe oraz komplet 4 świec. Na razie auto chodzi gładko i bez szarpania. koszt niecałe sześcset zł.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
zapłon


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.