Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2019, 20:13   #1
pajek
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-05-2014
Skąd: Wro
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0TDCI 110kW
Rocznik: 2015
Postów: 22
Domyślnie dtc P22ab00

Cześć,

Na drugi dzień po zakupie C-Maxa pojawiał się błąd P22AB00, P008a21 oraz P24AB500.
Pierwsi majstrowie w łódzkim stwierdzili ze to może być akumulator. Podczas odpalania schodził rzekomo do 9V.
Wymienili i dwa ostatnie błędy już się nie pojawiły. Połowiczny sukces Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Obecnie regularnie wyskakuje P22AB00, auto jeździ normalnie ale strasznie irytuje ta żółta lampeczka o błędzie DTC.
Majstrowie w dolnośląskim wstawili używaną sondę lambda (ponoć sprawną) ale niestety nie pomogło, błąd ponownie wyskakuje. Sprawdzili kablozę i również wszystko OK.
Twierdzą że nie opcji aby obie sondy były zepsute. Sugerują że należy DPF-a wyczyścić.

Z ciekawości pojechałem zapytać do ASO. Odczytali definicję błędu z KTS-a i twierdzą ze należy wymienić sondę lambdę.
Koszt nowej sondy <500zł. Ale warsztat prywatny twierdzi ze to nie sonda ... i kto tu ma rację hehe.

Czy ktoś już przerabiał taki błąd DTC P22AB00??

Jak to rozwiązać?

c-MAX 2015 110kw 2.0tdci


Ostatnio edytowane przez pajek ; 03-03-2019 o 10:42
pajek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2019, 21:01   #2
pajek
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-05-2014
Skąd: Wro
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0TDCI 110kW
Rocznik: 2015
Postów: 22
Domyślnie Odp: dtc P22ab00

Kupiłem ICar2 ora ForScan Lite.
Na dzien dorby otrzymełem-> opatrz załącznik 1,2 oraz 3.

Bump: update 26.02.2019 -2nd loop
Przypominam chodzi o C-maxa 2.0TDCI 110kW.

Następnie ruszyłem w miasto logując dane, z menu ForScan wybrałem wszystko co w opisie miało "lambda". Po 20 min wyłoniłem pierwszych podejrzanych.
1.) OSHDCB1S1 - czyli cykl pracy elementu grzejnego sondy lambda - 1 rząd cylindrów, 1 czujnik.
2.) OSHDCB1S2 - analogicznie 2 czujnik.

Po kilku minutach logowania wartość % na czujniku 2 ulegała zamrożeniu (35.29Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i już nie zmieniała się a w zamian pojawiał się DTC P22AB.

->patrz załączone obrazki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po wyłączeniu na chwilę zapłonu sonda 2ga znów na kilka minut odpowiadała podobnie do 1szej sondy, następnie wartość % zamrażała się. Zatrzymanie silnika prze system start-stop powodował że sonda 2-ga dawała wartość 0%.
Wyłączenie stacyjką uzdrawiało sondę na kilka minut.

Teraz pytanie -> to sonda jest zepsuta? ale czemu wyłączenie stacyjki na chwilę ją uzdrawia? a może coś innego?

Co mnie jeszcze martwi to wzrost zapełnienia filtra DPF, dzisiaj ok 14 miał 33% a wieczorem już 45%. Nie mam z czym porównać....

Jest tu ktoś kumaty z jakąś konstruktywną podpowiedzą/wskazówką?
Średnio działa dodawanie grafik... Jak ktoś chce to pisać na priv i podeślę
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (10.8 KB, 28 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (6.6 KB, 22 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (4.8 KB, 25 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg A.jpg (9.3 KB, 26 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg B.jpg (8.6 KB, 18 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez pajek ; 03-03-2019 o 10:42
pajek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2019, 21:52   #3
pajek
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-05-2014
Skąd: Wro
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0TDCI 110kW
Rocznik: 2015
Postów: 22
Domyślnie Odp: dtc P22ab00

Kable!
Rozwiązaniem problemów z P22AB była wymiana dwóch kabli od sondy do komputera.

Przypadkiem tylko w jednej określonej pozycji wiązki kabli znalazłem miernikiem zwarcie "przez diodę" do +12V.
Po rozebraniu wiązki kabli okazało się że były one lekko przytrzaśnięte.

P22AB - to nie jest błąd grzałki sondy lambdy, to jest błąd wartości sygnałów użytkowych z sondy czytanych przez PCM.

Zamykamy temat
pajek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
sonda lambda


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.