Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2021, 09:09   #631
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Jestem w trakcie robótek. Dokupiłem maskownicę głośnika centralnego, boczek tapicerki bagażnika pod subwoofer i boczki zagłówków pod głośniki tylniej kanapy. Modyfikacja jest identyczna jak w w temacie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2021, 22:09   #632
leshqo
ford::beginner
 
Avatar leshqo
 
Zarejestrowany: 30-01-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 38
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cześć, po przeczytaniu owego tematu i ja u siebie chyba podziałam.

A więc
1. We wtorek będę miał na zbyciu, jednego nowego Hertza DCX 87.3. Chętnych zapraszam na priv. Od tego tematu zacznę, by pojawiła się jakaś góra. Zbadam też zmiany ustawień ACM oraz ANC.
2. Może ktoś wskazać na popularnym portalu aukcyjnym głośniki Hertz ESP 165 wymieniane tu kilkukrotnie, najlepiej z plastikowymi dystansami. Jest tego masa, ale nic do Mondeo MK5. Kolejna sprawa, z tego co widzę, ten zestaw to woofer, tweeter i zwrotnica, ale ponoć w MK5 leci już rozdzielony sygnał. Rozumiem więc, że zwrotnica w odstawkę? Tweeter pasuje w miejsce ori bezproblemowo? Mowa o drzwiach z przodu.
3. Pojawiło się tutaj pytanie o domyślną startową głośność audio, jak to jest w normalnych systemach. Niekoniecznie mam ochotę zaczynać dzień z głośnością, z którą skończyłem dzień poprzedni. Ktoś, coś?
__________________
Jest 10 rodzajów ludzi. Ci którzy rozumieją zapis binarny i ci którzy go nie rozumieją.

Ostatnio edytowane przez leshqo ; 11-04-2021 o 22:44
leshqo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 07:53   #633
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

W mk5 do przednich drzwi leci rozdzielony sygnał czyli możesz puścić dodatkowe przewody do tweetera i nie montować zwrotnicy. W tylnich drzwiach sygnał jest zespolony.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2021, 20:34   #634
am123
ford::beginner
 
Imię: A
Zarejestrowany: 03-04-2019
Model: Mondeo mk5
Silnik: Hybrid EU
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Qrka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Planuję poprawić jakość dźwięku w swoim Fordzie (Mondeo MK5 Hybrid, EU, 2015, Sync2, normalne radio NIE Sony).

Jako że mam podstawowy system audio, nie powinienem mieć wzmacniacza. Okazało się że w bagażniku mam jednak coś, co przypomina wzmacniacz i jest to część oznaczona jako ES7T14F640CA. W necie można znaleźć info że jest to albo wzmacniacz, albo BCM. W między czasie okazało się że mam dodatkowo ANC.

Tutaj mam prośbę do Was o informację, jak działa mój fabryczny system audio.
Czy z ACM wychodzi sygnał niski czy wysoki?
Czy ES7T14F640CA jest faktycznie wzmacniaczem?
ANC realizowany jest przez DSP, czy przez ACM (wyczytałem tu że audio bieda edyszyn nie powinien mieć DSP).

Byłbym również bardzo wdzięczny za schemat połączeń obwodów audio, bo sam znalazłem jedynie schematy do Premium Sony.

Edit:
Przyjrzałem się dokładniej temu "ES7T14F640CA" i okazało się że to tylko oznaczenie elementu, do którego przymocowana jest tajemnicza kostka. Jest na niej oznaczenie ES7T-14F509-CA i tutaj już z dużym prawdopodobieństwem można napisać, że jest to DACMC, czyli zewnętrzny wzmacniacz z wbudowanym ANC.
Jeżeli ktokolwiek z Was dysponuje, prosiłbym o udostępnienie schematu połączenia między ACM a tym DACMC, oraz z DACMC do głośników.
Mam to samo auto i ( długoterminowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. cel ), więc można połączyć siły.
Może uda się odzyskać część info jak to zrobić z wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jeśli pin-ologia jest podobna/powtarzalna.

Rozmawiamy o swap-ie wzmacniacza w hybrydzie EU z Sync2 2015 ES7T-14F509-CA na system Sony'ego (DS7T-18B849-AA, DS7T-18B849-AV, DS7T-18T806-BP, lub podobny) po to żeby potem mieć do czego podłączać głośniki, w tym sub-a. Ciekawe zreszta czym one się różnią, t.j. co do czego pasuje.

Kiedyś miałem Sony'ego (w 1.5 ecoboost HB) i grało (o ile pamiętam) przyjemnie. Lepiej niż obecnie.

Wtyczki są pomiędzy tymi wzmacniaczami są inne, 2 vs. 3 szt., no i powstaje pytanie o interakcję z innymi systemami (mikrofony w podsufitce, czujniki ultradźwiękowe, inne...). Czy wystarczy przerobić wtyczki (np. zrobić jakiś pin-to-pin adapter) czy to byłaby jakaś większa rzeźba ?

Przydałby się schemat obu instalacji (from->to)...

Ktoś coś wie ?

Ostatnio edytowane przez am123 ; 21-04-2021 o 20:37
am123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2021, 20:58   #635
Qrka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał am123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam to samo auto i ( długoterminowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. cel ), więc można połączyć siły.
Mogę pomóc w pierwszej części planu. Mamy to samo, a mi się miernikiem udało rozpykać kabelkologię naszego wzmaka co do pinu. Niedługo biorę się na poważnie za robotę i będę mógł podzielić się rozpiską.

W dalszą część drogi każdy pójdzie osobno, bo Ty zamierzasz podpiąć OEMowego Soniacza (niestety to nie będzie kwestia przejściówki), ja celuję w totalnego customa z dwoma wzmacniaczami, subem i zewnętrznym DSP.

Btw... trzymam kciuki za długoterminowy plan. Ja już wymieniłem głośniki z przodu, wygłuszenie w drzwiach, wsadziłem suba do bagażnika, ale cała zabawa tak na prawdę przede mną.
Qrka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2021, 17:12   #636
cieplix
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo 2.0 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 240km
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

To i ja się podłączę z pytaniem. Mam MK5 z sync 2. Zamulone dziadostwo. Nie ma chyba sensu przesiadka na Sync3 bo to tanie nie będzie, a efekty średnie. Myślę o jakimś dedykowanym Andoid Radiem pod moje auto. Czytałem, że jednak pewne funkcje szlag trafia. Mam kamerę cofania, dwustrefową klimę, podrzewanie szyby przedniej, podgrzewane fotele. Nie chciałbym z tych opcji rezygnować. Macie jakieś propozycje dla mojego Forda?
cieplix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2021, 19:43   #637
Sławek1977
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2020
Model: Focus ST MK3 USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 337
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

A dlaczego miałbyś stracić klimę, grzanie szyby czy foteli? Sterowanie nimi masz manualne. Kamera cofania na androidzie działa.
Sławek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2021, 20:59   #638
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał cieplix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
T Nie ma chyba sensu przesiadka na Sync3 bo to tanie nie będzie, a efekty średnie.
Tanie nie jest ale DZIAŁA , w przeciwieństwie do chinoli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2021, 22:02   #639
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

nic nie stracisz montując porządnego chinola, teraz chińczyk robi dobrą robotę nie jak parę lat temu. Przy odrobinie szczęścia nawet będą linie skrętne kamera i wizualizacja czujników parkowania.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2021, 22:18   #640
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Przy odrobinie szczęścia nawet będą linie skrętne kamera i wizualizacja czujników parkowania.
Jeśli jest fabryczna kamera cofania - to ona robi linie skrętne i "chinolowi nic do tego"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wizualizacja fabrycznego PDC przez chinola - to faktycznie "łut szczęścia"...
A żeby do tego to jakoś grało (bo fabrycznego radia/ACM to już na bank chinol "nie ogarnia") - to trochę więcej niż "loteria"...

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Każdy więc robi jak tam sobie uważa... Ja zawsze zalecam "starać się chinoli omijać szerokim łukiem"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.