Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2021, 14:26   #11
DeTomaso
ford::beginner
 
Avatar DeTomaso
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-04-2021
Model: Ford Kuga III
Silnik: 2.0 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 10
Domyślnie Odp: Stan akumlatora

Cytat:
Napisał DeTomaso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Okej znalazłem instrukcje temat nieaktualny. Dziś postaram się przeprowadzić aktualizację bo faktycznie taka występuje do mojego auta, a potem się zobaczy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Samochód jednak miał najnowsze oprogramowanie z 13 kwietnia. Także prawdopodobnie w przyszłym tygodniu odwiedzę serwis na diagnostykę aku.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

DeTomaso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2021, 20:26   #12
galasi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2013
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: Stan akumlatora

Potwierdzam to samo. Już pisałem. Ja po zakupie autka i przyjeździe do domu na drugi dzień nie odpaliłem już (mhev ST-lineX). Auto wróciło do serwisu - diagnostyka i aku wymienili. Teraz auto może stać 10 dni (sprawdziłem) i odpala bez zająknięcia.
galasi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2021, 13:03   #13
woj_tek
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-09-2020
Model: Kuga mk3
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2020
Postów: 13
Domyślnie Odp: Stan akumlatora

Rownież miałem problemy z monitami o przejściu auta w stan głębokiego uśpienia i to co chwila. Trzy razy byłem w serwisie, raz nawet aku do zera padł w garażu przez noc. Przyczynę odkryłem przypadkowo - raz auto zostało na zewnątrz a nie w garażu - pomimo zamknięcia auta świecił się ekran zegarów (gasł bezpośrednio po zamknięciu auta, ale po jakimś czasie zaczynał świecić).

Probowałem aktualizować Sync, ale nic to nie pomagało.

Dopiero zgłaszając to serwis stwierdził, że problemem jest oprogramowanie jednego z modułów. Po jego aktualizacji problem nie powrócił.

Przed aktualizacją modułu start-stop w nigdy nie włączał się, auto dziennie pokonywało ok. 60km w dwóch kursach. Raz czy dwa prostownikiem ładowałem do pełna co pomagało na bardzo krótki czas...

Tu o tym pisałem:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez woj_tek ; 25-04-2021 o 13:13
woj_tek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2022, 19:32   #14
BarKac
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-09-2022
Skąd: Bielsko-Biała
Model: FORD Kuga
Silnik: 2.5 FHEV 190 KM
Rocznik: 2022
Postów: 7
Domyślnie Odp: Stan akumlatora

Hej.

Ja odebrałem auto w salonie 12.09.22 (rok produkcji 04.2022).
Po około 2 dniach miałem cały czas informacje w aplikacji "tryb głębokiego uśpienia", bagażnik nie chciał się otwierać ani zamykać (jedynie przy włączonym silniku działał).

Dzisiaj (04.10.22) byłem w serwisie i wymienili akumulator. Pan z serwisu jeszcze mi powiedział, że hybrydy dosyć często mają taki komunikat. Na ten moment (po kilku godzinach) nie ma komunikatu, więc jest dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
BarKac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2024, 16:20   #15
Mirkozi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-04-2024
Model: Kuga
Silnik: 1.5 ecobost
Rocznik: 2021
Postów: 1
Domyślnie Odp: Stan akumlatora

Dzień dobry. Podłączam się pod temat "głębokiego uśpienia akumulatora" Zakupiłem używaną Kugę z silnikiem 1,5 ecobost rocznik 2021. Od miesiąca jestem jej właścicielem. Komunikat o uśpieniu akumulatora był już trzykrotnie. Poprzedni właściciel twierdzi, że miał takie komunikaty i że nic złego się nie dzieje, że jeżdżąc w koło komina dom/ praca / zakupy dom to auto przechodzi w tryb uśpienia i zaprasza na dalszą wycieczkę.
Ok, przegoniłem ją żeby wyjść z trybu uśpienia, pobrałem aktualizację i zrobiłem ją do najnowszej SYNC 4. coś tam .. pomogło na dwa tygodnie. Nadal przychodzi komunikat o przeniesieniu w tryb uśpienia. Wyczytałem e system przenosi w tryb uśpienia w trzech przypadkach 1 kiedy auto nie jest uruchamiane dłużej niż 14 dni .. 2 kiedy napięcie akumulatora spadnie poniżej 9,5 V .. 3 w przypadku ekstremalnych temperatur.
W moi przypadku wszystkie trzy czynniki nie zachodzą. Auto jest używane każdego dnia, mrozów nie mamy, a akumulator zawsze mierzę miernikiem przd odpaleniem i każdego dnia napięcie jest zawsze wzorowe 12,2 V
Dzwoniłem do ASO, żeby porozmawiać o tym ale nie otrzymałem żadnej sensownej odpowiedzi.
Zatem pytam. Czy nie przejmować się tymi komunikatami "uśpieniami" bo tak coś się czasami zadzieje, bo apki, systemy, oprogramowania czasami zawodzą ... czy jednak to o czym świadczy i należy szukać przyczyny ...
Zaznaczam że auto przy uśpieniach sprawuje się dobrze, nie ma problemu z odpaleniem. Proszę o konkretną odpowiedź. Pozdrawiam
Mirkozi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2024, 18:14   #16
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Stan akumlatora

Cytat:
Napisał Mirkozi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
akumulator zawsze mierzę miernikiem przd odpaleniem i każdego dnia napięcie jest zawsze wzorowe 12,2 V
To nie są już najlepsze parametry akumulatora
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2024, 19:50   #17
smokeh
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Kielce
Model: Kuga MK3 Titanium X
Silnik: 1.5L 3cyl.
Rocznik: 2020
Postów: 118
Domyślnie Odp: Stan akumlatora

Cytat:
Napisał Mirkozi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry. Podłączam się pod temat "głębokiego uśpienia akumulatora" Zakupiłem używaną Kugę z silnikiem 1,5 ecobost rocznik 2021. Od miesiąca jestem jej właścicielem. Komunikat o uśpieniu akumulatora był już trzykrotnie. Poprzedni właściciel twierdzi, że miał takie komunikaty i że nic złego się nie dzieje, że jeżdżąc w koło komina dom/ praca / zakupy dom to auto przechodzi w tryb uśpienia i zaprasza na dalszą wycieczkę.
Ok, przegoniłem ją żeby wyjść z trybu uśpienia, pobrałem aktualizację i zrobiłem ją do najnowszej SYNC 4. coś tam .. pomogło na dwa tygodnie. Nadal przychodzi komunikat o przeniesieniu w tryb uśpienia. Wyczytałem e system przenosi w tryb uśpienia w trzech przypadkach 1 kiedy auto nie jest uruchamiane dłużej niż 14 dni .. 2 kiedy napięcie akumulatora spadnie poniżej 9,5 V .. 3 w przypadku ekstremalnych temperatur.
W moi przypadku wszystkie trzy czynniki nie zachodzą. Auto jest używane każdego dnia, mrozów nie mamy, a akumulator zawsze mierzę miernikiem przd odpaleniem i każdego dnia napięcie jest zawsze wzorowe 12,2 V
Dzwoniłem do ASO, żeby porozmawiać o tym ale nie otrzymałem żadnej sensownej odpowiedzi.
Zatem pytam. Czy nie przejmować się tymi komunikatami "uśpieniami" bo tak coś się czasami zadzieje, bo apki, systemy, oprogramowania czasami zawodzą ... czy jednak to o czym świadczy i należy szukać przyczyny ...
Zaznaczam że auto przy uśpieniach sprawuje się dobrze, nie ma problemu z odpaleniem. Proszę o konkretną odpowiedź. Pozdrawiam
Mam Kugę od nowości, jak po 2 latach jakoś przestało działać otwieranie/zamykanie dotykowe na wszystkich klamkach poza kierowcy i nie uruchamiał się ASS to zgłosiłem do ASO i wymienili na nowy w ramach gwarancji. Za następny za 2 lata pewnie będę musiał wyłożyć kasę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. Mimo tego autko nie miało nigdy problemów z uruchamianiem, poprostu wycięło rozszerzone opcje prądożerne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Odjechały - Fusion 1.4 LPG / Puma 1.6 LPG / Fiesta 1.25 / Focus MK3.5 1.6 125 kucy
Ino Kuga MK3 Titanium X się ostała
smokeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2024, 20:57   #18
wkris
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 20-09-2021
Skąd: Chełmek
Model: Kuga ST-Line X
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2022
Postów: 1
Domyślnie Odp: Stan akumlatora

Witam.
Miałem podobnie, dosyć częste komunikaty w aplikacji, żadnych problemów z odpaleniem, pomiar ładowania i stan akumulatora ok. Zgłosiłem to przy okazji przeglądu w ASO na początku marca.
Sprawdzili i okazało się że winny był moduł akumulatora zamontowany na minusowej klemie i to on wysyłał błędne dane. Wymienili moduł razem z klemą na gwarancji i jak na razie problemy się skończyły wszystko działa bez zarzutów.
Podobno znają problem i mieli na to jakąś akcje serwisową.
wkris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.