Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2015, 16:34   #1
pnw211
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 02-09-2013
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie nadmuch brak gorącego powietrza

Witam
zauważyłem ostatnio brak ogrzewania w nadmuchu, silnik ma temp. 90 stopni przełączam na największa temperaturę i leci chłodne powietrze zamiast gorącego. czy wiecie jaki może być tego powód ???

pnw211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2015, 06:41   #2
klin
ford::amateur
 
Imię: Kazik
Zarejestrowany: 31-05-2010
Skąd: Luboń
Model: FOCUS MK2 FL
Silnik: 1,6
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: nadmuch brak gorącego powietrza

Witam!
Miałem taki sam przypadek. U mnie okazało się, że jest to tylko problem z linką (za pokrętłem ciepłego powietrza), nie wchodzącą prawidłowo w pancerz. Przy ruchu pokrętła w prawo zamiast wchodzić w pancerz, wyginała się w półkole. Wystarczyło ją ręcznie wyprostować i przywrócić prawidłowe położenie względem pokrętła, by mogła się swobodnie wsuwać w pancerz.
By dostać się do tej przestrzeni wystarczyło wysunąć lekko radio (instrukcje są na forum)
Oczywiście może to być coś poważniejszego (konieczność wymiany linki, problem z nagrzewnicą (patrz forum)), ale od sprawdzenia działania linki warto zacząć.

Ostatnio edytowane przez klin ; 15-09-2015 o 06:54
klin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 10:27   #3
sebolek2
ford::average
 
Avatar sebolek2
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 04-03-2015
Skąd: Wieliczka
Model: Focus MK3 HB
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 12.2011
Postów: 113
Domyślnie Ogrzewanie wnętrza, raz jest, raz nie ma

Witajcie!

Pojawił mi się problem z ogrzewaniem. Jeszcze nie dawno chodziło jak trzeba, grzało bardzo mocno. W tym momencie przy zagrzanym silniku ogrzewania brak. Dziwna sprawa, bo jak chwile stoję samochodem, to czasem pojawi się ogrzewanie, ale podczas jazdy bardzo sporadycznie. Ktoś się orientuje co to może być? Silnik nagrzewa się prawidłowo w prawidłowym czasie.

Samochód ma klimatronic, podczas włączania ogrzewania słychać, że położenie nawiewów się zmienia, tak więc mechanika raczej ok. Termostat? Pompa? Czujnik jakiś? Doradźcie koledzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
sebolek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 10:43   #4
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,364
Domyślnie Odp: Ogrzewanie wnętrza, raz jest, raz nie ma

Obstawiałbym czujnik temperatury wnętrza auta
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 10:45   #5
sebolek2
ford::average
 
Avatar sebolek2
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 04-03-2015
Skąd: Wieliczka
Model: Focus MK3 HB
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 12.2011
Postów: 113
Domyślnie Odp: Ogrzewanie wnętrza, raz jest, raz nie ma

Hehe, panowie, tak to jest, jak się nie popatrzy pod maskę. Nie sądziłem, że może mi się zrobić jakaś nieszczelność. Okazało się że 3 litry płynu wyparowały, a pod autem delikatnie kapie, więc można zamknąć temat, jakiś wąż poszedł się kłaniać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trzeba przejechać do warsztatu.

Notabene w garażu też miałem mokrą podłogę, ale upalne dni były, więc myślałem, że po prostu z klimy się leje, o ja niepoprawny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebolek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 12:06   #6
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,364
Domyślnie Odp: Ogrzewanie wnętrza, raz jest, raz nie ma

I nie trafiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale dzięki za uzupełnienie wątku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2016, 11:42   #7
sebolek2
ford::average
 
Avatar sebolek2
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 04-03-2015
Skąd: Wieliczka
Model: Focus MK3 HB
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 12.2011
Postów: 113
Domyślnie Odp: Ogrzewanie wnętrza, raz jest, raz nie ma

Problemem okazał się zbiorniczek wyrównawczy. Jako, że mam silnik po chipie to non stop leciała mi rurka od turbiny do intercoolera, w końcu wymieniłem ją na kewlarową, ale zacisk od niej jest koło zbiorniczka. Niestety obróciłem go tak, żeby mi sie dobrze przykręcało, co w efekcie wytarło dziurę w zbiorniczku, to tak dla kogoś, kto będzie wymieniał ten element, trzeba pamiętać o dobrym ułożeniu cybanta!
sebolek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2021, 20:56   #8
majki_88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-04-2021
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Brak ogrzewania 1.8 TDCI

Witam wszystkich. W moim focusie nie działa ogrzewanie i próbuję dojść jaka jest tego przyczyna. Przy przekręcaniu pokrętła ciepło/ zimo słyszę, ze klapa w desce się przestawia. Sprawa jest o tyle dziwna, że płynu chłodniczego nie ubywa i jego poziom jest prawidłowy, a węże idące do nagrzewnicy są oba ciepłe, tak jakby płyn do niej dochodził, ale ciepło nie było odbierane przez wymiennik.
Raczej wykluczam awarię uszczelki pod głowicą, planuje jeszcze wymienić pompę wody bo z tego co się orientuję jest jeszcze fabryczna.
Mam jeszcze problem ze sporadycznymi skokami temperatury na czerwone pole, ale obstawiam najprędzej czujnik temperatury, ponieważ te skoki są zbyt gwałtowne i nieregularne, a silnik ma jednak jakąś tam bezwładność cieplną i raczej nie zmienia temperatury pracy w zakresie 90-120 C w ciągu kilku sekund.

Będę wdzięczny za pomoc, ponieważ kończą mi się pomysły.

edit: sprawdziłem cięgno od pokrętła temperatury, chodzi ok i steruje klapką, do tego słychać że przy kręceniu ciepło/ zimno zmienia się dźwięk przepływającego przez mieszacz powietrza.

Ostatnio edytowane przez majki_88 ; 10-04-2021 o 22:07
majki_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2021, 15:12   #9
majki_88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-04-2021
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ogrzewanie wnętrza, raz jest, raz nie ma

Dla potomnych, u mnie winowajcą okazała się pompa wody. Była naprawdę stara, nie wiem czy jeszcze nie z pierwszego montażu, wirnik był urwany. Po wymianie pompy ogrzewanie jest ok.
majki_88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.