Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2012, 20:52   #1
mateo1977
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Dorobienie kluczyka razem z pilotem.

Było wiele o dorabianiu ale nikt nie pytał o możliwość dorobienia całego scyzoryka razem z zaprogramowaniem.
Jako, że kupiłem samochód tylko z jednym kluczykiem(scyzoryk razem z pilotem) chciałbym zapytać Was o możliwość takiej kompleksowej usługi. Ile to może kosztować?
Jestem w stanie zamówić taki kluczyk wraz z cała elektroniką za o wiele taniej niż ten na aukcji poniżej
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale jaka droga i cena mnie czeka do tego by służył jak oryginał.

Może jednak jest jakiś sposób by posiadać duplikat swojego klucza by nie za bardzo uderzyło to w portfel?

mateo1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2012, 21:02   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.

Cytat:
Napisał mateo1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale jaka droga i cena mnie czeka do tego by służył jak oryginał.
trzeba zakodować w nim transponder od immobilajzera dociąć grot cena od 200zł w zakładzie Pan dorabia klucze do 400 w ASO

Ostatnio edytowane przez Matych ; 25-11-2012 o 21:05
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2012, 22:32   #3
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.

To za ile dotniesz to można powiedzieć indywidualna sprawa, jak masz wujka w zakładzie dorabiania kluczy to pewnie i za darmo. Natomiast ASO już potem nie ominiesz bo żaden program nie obsługuje jeszcze immo w FFII. A tu już z pytaniem o cenę musisz uderzyć do ASO bo pewnie też różnie ceny się kształtują.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2012, 22:38   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.

Elektrycy samochodowi "dają radę" - trzeba się tylko upewnić telefonicznie. Doprogramowanie klucza (nie mylić z klonowaniem pastylki IMMO) kosztuje zwykle od 100 do 150zł.
Klucze można dopisać zdaje się nawet tzw. mini VCMem (z czeskim programem), trzeba mieć tylko dostęp do kodów IN-OUT... Zwykle wygląda to tak, że magik dzwoni do kumpla w ASO i telefonicznie dostaje... Są także generatory kodów IN-OUT (sam mam takiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
O jednym trzeba wiedzieć - trzeba mieć przy sobie wszystkie kluczyki i scyzoryki i ten zapasowy "zwykły" (jeśli takowy dostaliśmy). Klucze doprogramowuje się kompletami (nie da się dopisać tylko jednego - wpisujemy wszystkie na raz). Nie da się dopisać jednego kluczyka, muszą być co najmnie dwa. Tak więc trzeba być pewny, że ten "nowy" jest na 100% sprawny, bo inaczej furka zostanie unieruchomiona u "magika"...

BTW - tzw. "warsztaty niezależne FORD" także robią to wg procedury ASO, ale za mnij więcej połowę ASOwej ceny...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 25-11-2012 o 22:44
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 14:17   #5
videocms
ford::amateur
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 30-08-2012
Model: Astra
Silnik: 2.0DTL
Rocznik: 99
Postów: 0
Domyślnie Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.

Witam, mam ten sam temat, tylko 1 'pełny' kluczyk. Czy Tobie - mateo1977 - udało się załatwić sprawę, jeżeli tak to napisz gdzie i ile cię to kosztowało. Kupiłeś tego pilota z podanej aukcji ? Proszę o potwierdzenie czy mam szukać kluczyka z pilotem 434 mhz i chipem o kodzie '4D63' ? Na jednej z aukcji surowego kluczyka na allegro [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wyczytałem, że do wprogramowania immobilisera będzie potrzebny PIN. O jaki PIN chodzi, jakie kody powinienem otrzymać przy zakupie od poprzedniego właściciela? Dziękuję za podpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez videocms ; 29-12-2012 o 14:26
videocms jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 18:05   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.

PIN to w innych autach... W Fordzie są kody IN-OUT - przy dopisywaniu kluczyka komputer podaje kod OUT i trzeba mu odpowiedzieć właściwym kodem IN - zna je ASO albo ogarnięci elektrycy specjalizujący się w Fordzie, właściciel wozu nie musi wiedzieć niczego. Częstotliwość jest poprawna (tu chodzi o częstotliwość transmisji do zamka centralnego), typu chipu nie pamiętam -niech pomoże ktoś inny...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 18:11   #7
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.

Ogólnie do nowych Fordów gdzie kluczyk jest płaski, czyli np. Mondeo MKIV, FF II, C-MAX, S-MAX immo typu 4D63. Do starszych Fordów gdzie grot to okrągły drut immo typu 4D60

Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 10:51   #8
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.

tez jak kupywalem auto mialem 1kluczyk typu jajko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pan dorobil mi scyzoryk chyba za 450 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.cena nie mala ale w aso chcieli chyba 700
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2013, 14:18   #9
Zwolnien
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk2
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.

Cześć

Kiedyś się pytałem w ASO, koszt całości to około 750zł,
Cena zawierała dorobienie nowego kluczyka, rozprogramowanie immobilajzera, ponowne zaprogramowanie starego i nowego kluczyka.

Pozdrawiam
Zwolnien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2013, 21:13   #10
videocms
ford::amateur
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 30-08-2012
Model: Astra
Silnik: 2.0DTL
Rocznik: 99
Postów: 0
Domyślnie Odp: Dorobienie kluczyka razem z pilotem.

dziękuję za odpowiedzi, jakby ktoś mógł polecić 'specjalistę' z okolic Łodzi to poproszę
videocms jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , pilot


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.